Pátek 29.03.2024

Lehké shrnutí 6.kola 2.Francouzské ligy

Pozápasové zprávy a zprávičky.

Zápas mezi týmy FC Strasburk a FC Le Mans dopadl proti předzápasovým tipům mého kolegy Paula a i když hosté vyprodukovali více střel tak domácí i přes vyloučení už v 15.minutě dokázali vyhrát 3:0 a získat tak velmi cenné 3 body. Na utkání se přislo podívat 3,119 platících diváků, kteří se mohli v závěru potleskem rozloučit nejen s jejich gólmanem, který byl vyhlášem nejlepším hráčem zápasu, ale i s celým týmem.

Tým 1 FC Košice, který byl aktérem druhého včera hraného utkání si přijel na hřiště týmu lobaciA jen a jen pro ostudný výsledek. Nejen, že byl ve všech statistikách slabším týmem, ale během prvních 25 minut 2.poločasu si nechali vyloučit dva hráče. Snad jedinou útěchou pro tým z Košic je, že nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen jejich gólman, který svým výkonem zabránil ještě většímu "debaklu".

Nejkrásnějším zápasem 6.kola byl podle mého názoru beze sporu zápas mezi týmy Jungle in France a FC Peugeot Chateauroux. Tento zápas byl pro všech 4,200 diváků opravdu zajímavý do posledních mitut. Domácí tým začal lépe a poločas vyhrál zaslouženě 1:0. Ale hostující trenér vymyslel pekelnou taktiku a hráči ji plnili na 105% a už během 7 minut druhého poločasu vyrovnali. Utkání rozhodlo asi vyloučení domácího hráče v 78.minutě, kterého hosté využili v 85.minutě ke vstřelení rozhodujícího gólu na 1:2. Já bych nesouhlasil s vyhlášením nejlepšího hráče, kterým se stal domací gólman, ale ocenil bych hostujícího defenzmana, který vstřelil oba góly hostů.

Nejnečistějším zápasem kola se stal zápas mezi Olympique de Marseille a Racing Auxerre. Zde můj kolega Paul opravdu trefil šanci 50:50. Toto utkání velmi ovlivnilo velké množství faulů, které vyústilo až v červenou kartu pro domací . Výsledek utkání 2:4, při kterém dali domácí oba góly z penalty mi dává plně za pravdu. Na utkání přihlíželo rovných 5,000 diváků, kteří odešli zklamaní z předvedeného výkonu obou týmů.

Utkání mezi týmem Fc Bordeaux 08 a týmem FC Musée Tyranosaurus Rex skončilo kontumačním výsledkem 0:3. Hosté si odvážejí 3 body, i když nemuseli kopnout ani do míče.

Tým Viktoria St Malo si přijel na stadion týmu FC Paris pouze "zatrénovat". Hosté byli jednoznačně lepší ve všech směrech a i přes červenou katru rozdrtili domácí 0:7. Jediné v čem se snad domací dokázali hostím vyrovnat je, že si také nechali v 74. minutě vyloučit hráče. Většina z 3,750 diváků odcházela už během druhého poločasu domů.

Druhý tým z hlavního města Francie FC Paříž, který vedl tabulku zatím bez ztráty kytičky nastoupil na domacím hřišti proti týmu Le Demision FC, který do té doby okupoval příčku šestou. Zápas byl velmi napínavý a 2,931 diváků se mělo na co dívat. Počet střel na bránu i mimo ni byl vyrovnaný a ani hrubých faulů nebylo přehršel. I fakt že byla udělena jen jedna žlutá karta tomu nasvědšuje. Domácí se uklidnili brankou ve 14. minutě kdy skóroval domací "Aucoin". Hosté se ale nevzdávali a útočili stále dál. Rozhodující moment utkání se stal v 71.minutě, kdy domácí upravili výsledek na 2:0. Poté se už nic zásadního nestalo a hosté jedou domů bez bodu, ale s vědomím že podali perfektní výkon.

Posledním utkáním, které se odehrálo včera byl zápas mezi týmy AS Beauvais Oise a FC Strasbourg HK. Utkání bylo už od začátku jen na jednu stranu. Hosté nedokázali vyprodukovat ani jednu střelu směřující mezi tři tyče domácího týmu. Naopak domácí tlačili víc a víc. Domácí vystřelili neuvěřitelných 30 střel z toho 1/3 mířila na bránu. Bohužel střelecká nemohoucnost a hvězdný výkon hostujícího brankáře se podepsal na konečném výsledku 0:0. Nejlepším hráčem utkání se stal po zásluze hostující gólman Alard. Hosté odjíždějí domů s nečekaně získaným bodem a s vidinou lepší budoucnosti.

Po 6.kole tabulku nadále vede tým FC Paříž pronásledovaný týmy Viktoria St Malo, Racing Auxerre, FC Peugeot Chateauroux , které ztrácí po dvou bodech. Na opačném pólu tabulky jsou nadále týmy FC Paris, Jungle in France, 1 FC Košice, Fc Bordeaux 08, přičemž 2 poslední nezískali prozatím ani bod.

autor Autor: Albydatum 26.10.2002pocet shlednuti Shlédnuto: 1435x