deník MIFA

Pondělí 21.01.2019

CENA: ZDARMA!


Pozvánka na 7. kolo 2. francouzské ligy.

Zde opět dva velezkušení redaktoři vyřknou své tipy na zápasy 7. kola 2. francouzkské ligy. Takže Vás vítame, Paul Hewson a Alby.

FC Strasbourg HK : FC Strasburk
Paul Hewson: Utkání tradičních rivalů prozatím obsazujících 12. a 10. příčku nemá jasného favorita. Oběma celkům se v minulém kole poměrně dařilo. Domáci celek uhrál velmi cenou remízu s týmem AS Beauvais Oise a hostující tým dokonce dokázal porazit tým FC Le Mans. Jak to vidíš ty Alby?
Alby: Ano tento zápas bude velmi vyrovnaný, už jen z toho důvodu že to bude vlastně derby dvou týmů ze Štrasburku. Já bych se zde přiklonil na stranu hostí, ale ani remízu bych nezavrhoval.
Paul Hewson: Zcela souhlasím, zřejmě všichni se už na tento zápas těšíme, jsem opravdu zvědav na výsledek a doufám že oba týmy budou hrát především pro diváky.

La Demision FC : AS Beauvais Oise
Paul Hewson: Další zřejmě nesmírně vyrovnaný zápas, v němž se utkají 5. a 6. celek. Oproti prvnímu zápasu se těmto dvěma týmům v minulém kole vůbec nedařilo. Snad jediným faktorem, který by nám mohl pomoci tipnout výsledek je výhoda domácího prostředí a tak můj tip zní 60:40 pro domácí celek.
Alby: Já bych naopak tipoval že tento zápas "urve" tým AS Beauvais Oise. K tomuto závěru mě dovedli výsledky hostí, kteří v předminulém kole suveréně vyhráli a ani v minulém zápase nebyli horší. Tento zápas rozhodne jak se bude hostím dařit střelba.
Paul Hewson: Ano bude rozhodovat produktivita střelců, ale právě to byla u hostujícího celku v minulém kole ta největší slabina, ale uvidíme, je pravda že zápas předtím se střelcům hostí naopak velice vydařil. Ale já zůstávám u svého tipu.

Viktoria St Malo : FC Paříž
Alby: Tento zápas bude beze sporu absolutně největším šlágrem kola - něco jako zápas pražských "S". Jde o zápas mezi prvími dvěma týmy ligy. Jako favorita bych asi určil Viktoria St Malo, protože jak bylo vidět, tak v minulém kole deklasoval tým FC Paris 7:0! Jaké postřehy nám řekneš ty Paule ??
Paul Hewson: Zde s tebou musím Alby plně souhlasit, i když při vzpomínce na potupnou porážku týmu FC Paris se mi vlévají slzy do očí, jelikož je mi to velice blízký tým. Ale to jsem odběhl od tohoto zápasu, opět se vrátím k mým oblíbeným číslům a dávám šance 65:35 pro domácí tým.

FC Musée Tyranosaurus Rex : FC Paris
Alby: Duel mezi těmito týmy bude opravdu zajímavý. Momentální umístěni týmů v tabulce dává tým FC Musée Tranosaurus Rex do pozice favorita. Navíc budou "Rexe" určitě podporovat diváci. Podělíš se s námi opět Paule o tvoje myšlenky a oblíbená čísla ?
Paul Hewson: No musím se přiznat, že já budu asi celý zápas sledovat přímo na stadionu, komu budu projevovat větší sympatie si dovedete domyslet, pokud jste si přečetli předchozí příspěvek. Má oblíbená čísla? Samozřejmě. Když se na zápas podívám z povzdálí, musím přiznat že favoriten je tým Muzea a tak můj tip zní 70:30 pro domácí tým.
Alby: Ano já tam také budu, ale budu fandit domácím. S čísly bych zhruba souhlasil - plně vystihují situaci v posledních dvou zápasech, kde hosté narozdíl od domácích nedali ani gól a inkasovali celkem 15 gólů.
Paul Hewson: Dovolím si tě opravit, tým z hlavního města inkasoval ve dvou posledních zápasech jen 13 gólů, i když to na situaci nic nemění.

Racing Auxerre : Fc Bordeaux 08
Paul Hewson: Tak tento zápas nebude na dlouhé rozebírání. Je to souboj 3. celku s úplně posledním týmem tabulky. Hosté v letošní sezoně nezískali ještě ani bod, navíc mají hrozivé skóre 1:16. Domácí celek naopak jen jednou ztratil letos body a to ve třetím kole za bezgólovou remízu s týmem FC Le Mans. Můj tip tedy zní 90:10 pro domácí. Doplníš mě v něčem Alby?
Alby: Tak tady opravdu není o čem mluvit. Zabránit prohře hostujícího celku by mohl snad jen zázrak či extrémně dobrý výkon gólmana a obrany a nebo zásah "z hora". S čísly nejde než souhlasit i můj názor byl, že na výhru hostí bych dal kurz 1/10.

FC Peugeot Chateauroux : Olympique de
Marseille

Alby: Hmmm, tak zápas mezi těmito dvěma týmy mít favorita nebude. Pokud bych měl někoho nadzvednout, tak snad jen domací celek, který si v tabulce stojí o 3 příčky lépe. Ještě by snad roli mohl hrát výsledek minulého kola kde domácí zvládli otočit nepříznivý výsledek a gólem v 85.minutě obrátit vítězství na svou stranu.
Paul Hewson: Opět s tebou musím plně souhlasit, tvůj názor se zcela shoduje s tím mým. Měl by to být relativně čistý zápas s minimem karet, oba týmy narozdíl od jiných, jak je v poslední době trendem, hrají čistou hru bez zákeřných faulů.
Alby: Ještě bych snad doplnil čísla. Viděl bych to na 55:45 tedy poměrně vyrovnaný zápas.
Paul Hewson: Sice jsi mi sebral mojí oblíbenou činnost, čísla, ale musím souhlasit.

*noname*1026*73 : Jungle in France
Paul Hewson: Nevím co k tomuto zápasu napsat, je to souboj dvou týmů z úplného dna tabulky a půjde v něm snad jen o čest a o možné použití fráze: "My jsme lepší z těch nejhorších." Domácí celek navíc provází trapná situace, kdy jim FFF(Francouzská Fotbalová Federace) násilím odebrala jméno klubu a tak k tomuto zápasu tým nastupuje dočasně se systémovým jménem "*noname*1026*73".
Alby: No v tomto případě bych nesouhlasil se rčením "My jsme lepší z těch nejhorších." Musíme si přece uvědomit že to je teprve začátek ligy (7.kolo). Navíc pokud vyhraje tým Jungle in France tak se může dostat na 11.příčku, která už není příčkou sestupovou. Za mírného favorita bych považoval hosty. Doplnil bys mě prosím ještě čísly ???
Paul Hewson: Máš pravdu, nechal jsem se unést, jsme teprve na začátku sezóny, i když docela vážně pochybuji o schopnostech manažera týmu "bez jména". Čísla samozřejmě rád doplním, i když popravdě řečeno nevím jak mám tipnout, mírným favoritem bych tipnul tým Jungle in France, který letos získal alespoň dva body za dvě remízy, takže čísla zní 40:60.

FC Le Mans : lobaciA
Alby: V tomto utkání se střetnou dva týmy ze středu tabulky. Můj názor je že to bude velmi vyrovnané utkání kde rozhodne střelecká potence. Favoritem bych nazval hosty, kteří v minulém kole vyhráli 3:0, domací jsou přesně opačný případ a jejich utkání skončilo prohrou 0:3. Dodal bys něco Paule ??
Paul Hewson: Moc toho na doplnění nebude, jediné co mě napadá jsou čísla!!!Tipoval bych 60:40 ve prospěch hostí.

Loučíme se s vámi a oba doufáme, že se vám naše komentáře budou líbit i do budoucna. Sportu zdar a fotbalu ve Francii zvlášt, Paul Hewson a Alby

autor Autor: Paul Hewsondatum 27.10.2002pocet shlednuti Shlédnuto: 682x


 


TOPLIST.cz