deník MIFA

Pondělí 21.01.2019

CENA: ZDARMA!


Změna vlivu zkušeností hráčů?

Při zvažování, co dál se zkušenostmi u hráčů, jsem si udělal drobnou analýzu a zjistil, že moc lidí na ně v tuto chvíli nehledí.

Na MIFA je jejich vliv vysvětlen jako: "Čím zkušenější hráč je, tím lépe dokáže zvládat psychický tlak na konci vyrovnaných zápasů."

V reálném fotbale sice padá nejvíce gólů v závěru utkání. Tohle je ovšem dáno spíše zvýšenou intenzitou bez ohledu na zkušenost nebo nezkušenost týmu. Nenašel jsem žádnou korelaci (shodu) mezi tím, jak zkušené týmy (celkový počet soutěžních utkání na kontě) skórují v závěru zápasů více než nezkušené oproti zbytku utkání. Některé zkušené týmy hrají lépe na začátku a sesypou se na konci, některé nezkušené naopak na začátku moc nehrají a na konci řádí. V Německu patří k nejméně zkušeným týmům Freiburg, Norimberk a Furth a zatímco v začátcích utkání mají potíže, závěrečné minuty jsou výrazně úspěšnější. Ke zkušenějším patří Stuttgart nebo Wolfsburg, ti naopak často o nadějný výsledek přijdou na konci zápasu. V Anglii je nejkřiklavějším příkladem Arsenal, který se svým mladým týmem suveréně ovládá konce zápasů na rozdíl od zbytku utkání.

Ve výsledku je zkušenost tedy spíše to, že se hráč v průběhu kariéry prostě stává lepším (než začne chátrat tělo) bez ohledu na to, jakou hraje minutu zápasu a jaký je jeho stav.

Z tohoto důvodu a z faktu, že většinou manažerů je zkušenost spíše přehlížena, bych rád v novém zápasovém skriptu a vůbec ze hry atribut zkušenosti odstranil a místo něj by se zlepšovaly atributy hráče. Již nasbírané body zkušenosti by se nemazaly, ale prostě by se v určitém poměru vylepšily atributy hráče.

Byla by to samozřejmě pouze jedna ze změn, které se v zápasovém skriptu chystají.

autor Autor: Carbonedatum 22.05.2013pocet shlednuti Shlédnuto: 904x


Co se zkušenostmi?

Zrušit a místo nich vylepšovat ostatní atributy
sloupek
sloupek
28%
Nechat, ale zvýšit jejich vliv
sloupek
sloupek
34%
Nechat a výrazně neměnit jejich vliv
sloupek
sloupek
21%
Je mi to jedno
sloupek
sloupek
17%
Celkem hlasovalo 485 lidí
!!Nejsi přihlášený!!

Diskuze

JufxVliv zkušeností je v manuálu popsán myslím dostatečně. Chybí mi snad jen...28/1/14
Bleknemuzu hlasovat pac mi ani jedna odpoved zvela nesedi, ja treba na zkusenost hodne...28/1/14
kokoslavV realu je fotbal víceméně daleko více o štěstí než tady. Stačí gol a blbě...28/1/14
brnolisorac ze odpisujem az teraz, no nebolo casu... :) ;) hmmm, nerozumiem, v com sa...14/6/13
Duginezabudnime, ze sila hraca sa po novom nema menit. len to bude zratane v jednom atribute....31/5/13
Počet příspěvků: 57
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz