deník MIFA

Pátek 19.04.2024

CENA: ZDARMA!

Komentář výsledků 10. kola 1. anglické ligy

„Vampíři“uhráli jen bezbrankovou remízu, ale přesto se udrželi včele tabulky. Eagles utrpěli první prohru sezóny a doma překvapivě podlehli Londýnské Viktorii.

*noname*1015*223: FC Oxford 0:3
Hostujícímu Oxfordu po prohře s leaderem soutěže „Vampíry“ velela povinnost zvítězit, aby si udržel kontakt s čelem tabulky. V utkání měli hosté jednoznačnou převahu, kterou korunoval už v prvním poločase dvěma trefami Ronnie Cureton a rozhodl tak o jasném vítězství Oxfordu. Domácí podávají v poslední době mizerné výkony a navíc pravidelně nastupují v deseti a další hráč jim byl vyloučen. S tímto přístupem by brzy mohli být namočeni do sestupových vod.

FC Wales : FC Vampires 0:0
Ve šlágru kola, ve kterém domácí Wales přivítal doma vedoucí celek soutěže FC Vampires gól nepadl. Utkání, mezi třetím a prvním týmem tabulky, přineslo spíše než pohledný fotbal taktickou bitvu, jejímž charakteristickým rysem po celé utkání bylo neudělat chybu. Bezbranková remíza může více mrzet zejména hostující tým, protože skoro 30 minut hrál po vyloučení domácího Setha Rydera proti deseti. Přes toto zaváhání si Vampíři udrželi s 19 body vedení v soutěži, k čemuž jim pomohla zejména překvapivá prohra Wild Eagles..

Liverpool Blackhawks : FC Milhouse Smokers 3:1
V pohledném utkání si Liverpool Blackhawks poradil s Milhouse Smokers, kteří ovšem nepředvedli špatný výkon. Dvěma góly se blýskl zejména Wesley Chapple. Hosté jsou stále na předposledním místě tabulky, ale naznačeným výkonem by tak být nemuselo.

FC Liverpool FC: Burakino Raiders 2:1
Ve velmi pohledném a vyrovnaném utkání byl nakonec šťastnější Liverpool, který doma porazil doposud velmi dobře hrající „Raiders“. Poločas vyhrál Liverpool 1:0 a osudu utkání rozhodl gólem z penalty Gordon Elliott v 72. minutě. Hostům se za 4 minuty sice povedlo snížit, ale závěrečný tlak již kýžené vyrovnání nepřinesl. Utkání na Anfield Road přihlíželo téměř 9 000 diváků.

Wild Eagles FC : Viktoria Londýn 1:2
K největšímu překvapení kola patří určitě první prohra druhého celku a zatím výborně hrajících Wild Eagles s Viktorií Londýn. O výsledku se rozhodlo až v samotném závěru, kdy nejprve udeřili hosté, kteří si v rozpětí dvou minut získali dvoubrankové vedení. Domácí sice snížili gólem z penalty, ale v hektickém závěru se nechal zbytečně vyloučit Matthew Wainwright a domácí už se na vyrovnání nezmohli. Viktorie konečně dokázala vedle předvedené hry i naplno bodovat a na tým managerky Zuzany si budou muset všichni favorité dávat velký pozor. Utkání přihlížela jedna z rekordních návštěv anglické ligy a to 13 500 diváků.

Destiny City FC : BRONCOS RAPTORS 5:1
Destiny City po dvou výhrách přivítali na svém hřišti hostující „Raptory“ a čekalo se zda potvrdí zlepšenou formu z posledních utkání. A musíme podotknout, že domácí příznivci odcházeli velmi spokojeni. Zpětně se totiž jeví jako výborný tah, který udělalo vedení klubu, když prodalo po neuspokojivých výkonech útočníka Trevora Ramage, čímž dalo najevo ostatním hráčům, že laxní přístup nebude tolerován. Destiny City nastříleli v posledních třech utkáních 16 gólů a formu našli především její útočníci Rob Archer a Graeme Dearden, kteří se vyšvihli do čela tabulky střelců celé anglické ligy. Zejména druhý zmiňovaný předvedl famózní výkon a byl ohodnocen známkou 10. Broncos Raptors se sice snažil, ale proti výborně hrajícímu domácímu týmu neměl prostě šanci.

Kettering Town : AC Kajmans 6:0
Nenápadný, ale tabulkou stále vzhůru stoupající Kettering Town si tentokrát snadno poradil s posledním celkem tabulky AC Kajmans a to velmi snadno v poměru 6:0. Výkony Kajmanů není nutno komentovat a pokud nedojde k posílení kádru jsou jasným kandidátem sestupu. Čistým hattrickem se blýskl už v prvním poločase domácí záložník Fraser Street. Po této výhře a zaváhání Eagles se Kettering Town vyhoupl již na druhé místo tabulky.

Manchester United SK Septimov 0:2
SK Septimov po sérii nepříliš dobrých výsledků tentokrát překvapil na hřišti Manchesteru United a odváží si výhru 2:0. Hosté zaskočili domácí celek už v 6. minutě gólem Jodyho Herberta. Ten byl ovšem o minutu později za hrubý faul vyloučen. Domácím se po celé utkání nezmohli vůbec na nic a hosté v 67. minutě ač o deseti zvýšili na 2:0. V samotném závěru byl vyloučen ještě další hostující hráč a hosté dohrávali 8.minut o devíti hráčích. Domácí příznivci, kterých se přišlo podívat na utkání něco přes 7 500 vyprovodili své svěřence pískotem, který si za předvedený výkon plně zasloužili.

autor Autor: Otto von Bismarcdatum 05.11.2002pocet shlednuti Shlédnuto: 831x