Středa 17.04.2024

FC Bayern Mnichov prohrál s divizním týmem!!!

Jak vypadalo 1. pohárové kolo v Neměcku, shrnutí všech zápasů týmů z první německé ligy v prvním kole národního poháru...

Slavia Regenburg – A-tým – 0:0 -> výhra na penalty s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 3 – 2 – 2 – 2 – 1

Hráči Slavie podali velmi špatný výkon a zápas doslova odchodili, nejlepším jejich hráčem byl opět gólman Rilla Enrico a o jejich postupu se rozhodlo az v penaltové loterii. Za předvedenou hru, by ale měl postoupit tým ze 4. divise

********************************************

FC Semechnice – A tým – výhra 4:0 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 4 – 4 – 2

Celkem jasná domácí výhra současného lídra 1. Německé ligy.

FC Semechnice podal celkem průměrný výkon, který jim stačil na jasný postup do dalšího kola poháru. Velmi dobrý výkon podal Kohn Gerhard, který byl i označen za muže zápasu. Svůj velmi dobrý výkon po jedné gólové asistenci korunoval v 88. minutě, kdy sám skóroval.

FC Bayer Leverkusen – A tým – výhra 1:0 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 4 - 1 – 2 – 2 – 1

FC Bayer Leverkusen se opět prezentoval velice tvrdou a nečistou hrou (čtyři žluté karty a jedno vyloučení), která ale moc konstruktivity nepobrala. Favorit neměl jistotu až do konce zápasu, který mu vlastně vyhrál jeho brankář Lung Karl Heinz a který byl práve označen za muže zápasu

Elbe Pirna – A-tým – výhra 4:1 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 3 – 1 – 3 – 1 – 2

Domácí zcela zaspali začátek a zcela zaslouženě inkasovali v 35. minutě utkání kdy se za hosty trefil Merkel Stefan a potrestal tak jejich pomalý rozjezd. O přestávce muselo být v domácí kabině velice rušno, protože v 56. minutě domácí srovnali a do konce zápasu stihli ještě další 3 góly přidat.

FC Baern Mnichov – A tým – 0:0 -> prohra na penalty s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 1 – 3 – 3 – 2 – 1

FC Baern Mnichov zkusil do týmu zakomponovat i dva hráče, kteří zatím v lize paběrkují a nevyšlo to. Mnichovský tým se snažil, ale ani domácí prostředí mu příliš nepomohlo, a nebýt jeho brankáře (muž zápasu), o postupu týmu ze 4. divise se rozhodlu už dříve než při penaltách.

FC Dortmund – A tým – výhra 9:0 s týmem ze 4. divise

Domácí dali hostujícímu týmu o prvních minut najevo kdo je pánem na hřišti a po 4. brankách v první půli jich ještě dalších pět přidali v půli druhé. V sestavě se objevili i dva hráči kteří v lize nenastupují pravidelně a odvedli velmi dobrý výkon. Možná si tím říkají o místo v sestavě. Mužem utkání byl zvolen Mehmet Schockemohle

Hertha BSC Berlín – A tým – výhra 2:1 s týmem ze 4. divise

Hertha na soupeře z divise doslova vlétla a už v 18. minutě vedla 2:0 (první branka padla z penalty ve 13. minutě) a zdálo se, že jde jasně za svým cílem. Pak se ale k doslova heroickému výkonu vybičoval hostující brankář Dieter Heusinveld (muž zápasu). Všechny další střely lapil a když po ojedinělé akci hosté v 88. minutě snížili ponechal jim šanci vypadalo to I na překvapení. To se však nestalo a domácí favorit postoupil do dalšího kola s odřenýma ušima.

IXOS Haarvýhra 3:1 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 4 – 3 – 2 – 1

Domácí trenér poslal do souboje mixovanou sestavu z hráčů, kteří toho v lize zatím mnoho nenahráli, a z hráčů kteří v lize pravidelně nastupují. Ze začátku to vypadalo, že udělal chybu, neboť hosté se v 16. minutě ujali vedení zásluhou hráče Radoki Nico. Opak byl ale pravdou, již za tři minuty bylo vyrovnáno a do konce poločasu domácí přidali ještě jednu branku. Hráči IXOS Haar od vyrovnání zcela ovládli hřiště hlavně zásluhou zlepšené hry v záloze kterou skvěle dirigoval Villa Sepi a připsal si i dvě gólové asistence. Po zásluze byl vyhlášen mužem zápasu. Domácí ještě přidali v 50. minutě pojistku a o postupu bylo rozhodnuto.

FK Mirgi Dortmund – B tým – výhra 3:0 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 1 – 2 – 1 – 3 – 1 – 1 – 1

Domácí již do přestávky rozhodli o své výhře i přesto, že nastoupila sestava, která v lize má odehráno v průměru 2 utkání, a po přestávce ubrali hodně na plynu. Hosté toho využili, ale jejich střely šly pouze mimo tři tyče. Jediné vážnější ohrožení domácí branky zaznamenal nejlepší muž na hřišti, hostující Edgar Heumann, ale brankář Hurtgen ho vychytal.

Borusia Dortmund – A tým – výhra 10:0 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 4 – 1 – 2 – 1 – 2

Domácí potvrdili že mají v současné době velmi dobrou formu. Již do přestávky dali soupeři 5. gólu a ve druhé půli jich ještě jednou stejný počet přidali. Mužem zápasu se stal se 3. vstřelenými brankami VonTrotha Rico a pomohl tak i k druhé nejvyší výhře prvního kola poháru.

Shimansky – A tým – výhra 5:0 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 4 – 3 – 1 – 2

Celkem jasnou převahu prvoligového týmu domácí korunovali již v 18. minutě kdy skóre zápasu otevřel po výtečné přihrávce od nejlepšího muže na hřišti Sandschulte Reinmara ofenzivní záložník Siebke. I nadále domácí hosty drtili a do konce zápasu přidali ještě další 4. branky.

FC AMI – A tým – výhra 13:0 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 4 – 1 – 2 – 1 – 1 – 1

Nejvyší výhra v tomto kole poháru. Již do přestávky domácí účinným presinkem před šestnáctkou soupeře naplnili branku hostující gólmana Ehlingera 7. góly, a když byl v 50. minutě vyloučen hostující hráč Erdmann, tak nic už nebránilo, aby Ebner Rudiger završil svůj čistý hatrick a byl také vyhlášen mužem zápasu.

TJ Hansa Rostock – mix – výhra 7:0 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 3 – 1 – 2 – 2 – 2

Hráči TJ Hansa Rostock nastoupili v mixované sestavě, ve které ale nechyběla ani čerstvá posila Casteles Rodrigo. Již ve 2. minutě byl vyloučen domácí Gansauge po velmi ošklivém zákroku. Hráči TJ Hansa Rostock se semkli a velmi dobrou hrou svého soupeře rozstříleli. Nejlepším hráčem byl právě
španělský legionář Casteles nedávno přestoupivší do TJ Hansa Rostock, který tak zřejmě začíná svému novému zaměstnavateli splácet milionové náklady spojené s jeho přestupem z FC Valencie.

Fc Nejzbach Berlin – A tým – výhra 8:0 s týmem ze 4. divise

Jakoby to ani nebyl poslední tým prvoligové tabulky. Na svého slabšího soupeře vletěl s chutím a elánem, zaslouženě zvítězil a po dlouhé době si jak hráči, tak diváci mohli vychutnat výhru. Je ale pravdou, že v domácí obraně se našlo hodně okének a nebýt skvělého gólmana Tielemana, pár gólů mohli domáci dostat, a pak by zápas mohl být o něčem jiném. Po zásluze byl tedy Tieleman vyhlášen mužem zápasu.

Balt Rujana – A tým – výhra 5:0 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 3 – 4 – 2

Zřejmě kvůli marodce nastoupili domácí pouze v deseti. Hostující tým měl tedy velkou šanci se prosadit, i díky tomu, že Balt Rujana je současné době pouhý bod nad čárou ponoru do druhé ligy. Domácí se ale prezentovali velmi pěkným fotbalem, který podtrhl i pátý gól v hostující síti v 87. minutě. Že by se u týmu Balt Rujana přeci jen začalo blýskat na lepší časy? Nejlepším hráčem byl vyhlášen Michael Blum.

FC Tschekanitze – A tým – výhra 5:0 s týmem ze 4. divise

Rozestavení: 3 – 3 – 1 – 1

I předposlední prvoligové tabulky nastoupil ve velmi zvláštní sestavě pouze s 8. hráči.
I tento handicap ale na divizní tým stačil a již do poločasu to bylo 3:0 pro domácí. Po přestávce padly ještě dvě branky a take do hostující sítě. Nejlepším mužem zápasu byl domácí Norbert Bayerlein, který velmi dobře dirigoval neúplnou zálohu a obranu.

Kromě mnichovského Baernu postoupily tedy všechny týmy z první ligy. U některých se projevila výtečná forma, u jiných zase sestupná. Potvrdilo se, že i divizní tým, pokud dá do hry srdíčko a favorit zápas podcení, může uhrát velmi dobrý výsledek a třeba i postoupit. O tom by určitě mohly vyprávět týmy Baernu, Slavie či Bayeru Leverkusen.