Čtvrtek 25.04.2024

MIFA blog 49/6

Gurmán - Německo
Bundesliga
Bundesligové čelo začíná pomalu připomínat australský venkov. Bodové rozestupy mezi prvními čtyřmi týmy jsou totiž, diplomaticky řečeno, ne zrovna malé. Během třech uplynulých kol narostl náskok KDF Dortmund na druhý JendaBayern už na 5bodů. Může za to opět bezchybná obrana dortmundského týmu, která dovolila soupeři ve třech zápasech skórovat jen jednou, přičemž se z toho urodila také jediná bodová ztráta KDF v tomto týdnu. Stalo se tak na hřišti Carl Zeiss Jena, která sice až do 88.minuty vedla, ale nakonec se musela spokojit jen s 11.remízou v probíhajícím ligovém ročníku a 5. v řadě (což ji momentálně zařídilo pobyt na 6.místě).

Nicméně tato ztráta KDF nemusí manažera Macka zase tolik mrzet. Peacův JendaBayern totiž také zaváhal, a to hned dvakrát: nejprve jeho střelci marně hledali recept na gólmana Shoto teamu, aby následně odjížděl domů s nepořízenou z Red & White Areny, kde už tři zápasy v řadě vládnou bavorští Ďáblové. Jedinou branku utkání vstřelila v 86.minutě domácí naděje Marcel Nimitz. Chuť si spravili hráči JendaBayern alespoň v posledním kole, kdy 1.FC Germany přibalili na cestu tři kousky.

Nejosaměleji se v tabulce může cítit Vfl Osnabrück, který nadále podává vyrovnané výkony a míří vstříc pohárové účasti. Zatímco na tým před sebou ztrácí 7bodů, dalších 8bodů ho dělí od čtvrtého Edimaxu. A na pátý Bayern Devils má náskok dokonce propastných 10b. Právě Ďáblové se šňůrou 4vítězství v řadě přiblížili nadosah čtvrté příčce, kterou prozatím okupuje nováček Edimax Dortmund. Hned příští kolo svede třetí a čtvrtý tým tabulky dohromady. V závětří číhající Ďáblové budou moci zaútočit

V dolních patrech tabulky se začínají stahovat mračna nad UQA® BV Potsdam, kterou série tří porážek srazila až na samé dno. O bod lépe je na tom Shoto team, který čeká na vítězství už od 9.kola a na 14.Wolfsburg, který zaznamenal tento týden dvě výhry, ztrácí momentálně 3body. Stále tedy není nic rozhodnuto a boj o záchranu bude ještě pořádně dramatický…

2.Bundesliga
…a jeho neúspěšní účastníci se na 99% ve druhé lize nepotkají s Cobras Cottbus, která dál suverénně vévodí druholigové tabulce. K uhájení 10ti bodového náskoku stačilo Kobrám nasbírat tento týden 5bodů. V jánošíkovském duchu darovali jeden bod i poslednímu Stuttgartu.

V souboji o druhé místo si momentálně nejlépe vede tým z Vysočiny. Selma Hochland totiž dokázala vyloupit Karlsruhe a díky výhře 3:0 svého soupeře v tabulce přeskočila. Ještě předtím dokázal ovšem Karlsruher SC bodovat na hřišti Chotěbuzi, což se cení. Nicméně o skóre prohrávají borci z města na Rýně ještě s 1 FC Reichenberg, který rovněž neprožil ideální ligový týden. Za to v domácím poháru dokázal tým z pod Ještědu proklouznout už do čtvrtfinále.

Za zmínku stojí ještě pěti zápasová vítězná série Hansy Rostock, která díky tomu vystoupala ze sestupových pater na aktuálně 10.pozici.

3.Fußball–Liga
Zatímco v první polovině zápasů nepoznal v 3A divizi F.C. Bayern München E.V. hořkost porážky, v šesti zápasech druhé půli se mu to „povedlo“ už 3x, z toho 2x v tomto týdnu. A ačkoli se jeho náskok tenčí, pořád je non plus ultra, protože ani soupeři nejsou bezchybné mašiny. Druhý Vfb Munchen Stadt i třetí Bavoři z Mnichova zapsali tento týden svorně 4body, a tak se jim na dostřel přiblížila 100% DeKa Stollberg, které připravil poslední porážku ve 13.kole právě Vfb Munchen.

Také 3B divize má svého horkého kandidáta na postup. Jsou jím Munchener Hasse, kteří si vypracovali na třetí MK Kiel náskok 8bodů. Na druhou příčku poskočilo v posledním kole Dynamo Dresden, které vyhrálo všechny tři zápasy a využilo remízové bitvy Kielu s Hinterzartenem, svých současných nejbližších pronásledovatelů.

DFD Pokal
Osmifinále poháru přineslo mimojiné pikantní souboj třetího a čtvrtého týmu bundesligové tabulky, který jasně ovládli domácí hráči, a tak Edimax odjížděl z Osnabrücku s třígólovým přídělem. Snad jediným překvapením je již zmiňovaný postup 1 FC Reichenberg, kterému na štítě zůstal tentokrát 1.FC Germany. Usilovat o prodloužení své spanilé jízdy bude tým manažera paulinha proti trápícímu se UQA® BV Potsdam. I když nutno poznamenat, že v poháru hrají borci z Postupimi jako vyměnění ;-)

Kontinentální poháry
Se ctí se ve čtvrtfinále rozloučili s účinkováním v IL Bayern Devils. Na hřišti Devínské Nové Vsi rozvlnil síť už ve 4.minutě Bruno Spies, druhou branku přidal v 85.minutě Reinmar Weisshausen, ale třetí postupový gól už se hostům vsítit nepodařilo. Pohárová matematika byla tentokrát krutá jako venkovní mráz.