Pátek 19.04.2024

Ze zákulisí anglické repre: Pecháček, ostrý start a neprůstřelný mnich

Mistrovství světa začalo, očekávání všech manažerů jsou velká. Vůbec nejdramatičtější boj o nového kouče repre se strhl v Anglii, kde 44 hlasů dostal Simao a předčil konkurenta Mirece96 (36 hlasů). Jaký tým Simao na turnaj vybral? A jak si Angličané vedli při svém ostrém startu na turnaji?

Na tréninkovém hřišti v Lisabonu panuje uvolněná atmosféra. Vstup do skupiny C světového šampionátu se týmu vydařil. Proti úporně bránící německé repre Simaova dlouholetého rivala Poldika vyhrál anglický výběr nejtěsnějším rozdílem 1:0.

O průběhu zápasu vypovídá především celkový poměr střel. 16:1! Němci se točili jak na kolotoči, jenže Phelan trefil v 1. poločase jen tyčku, Thorne selhal ve stoprocentní šanci a "neprůstřelný mnich", tedy německý brankář Korff, se za potlesku tribun vyznamenával i proti dalším pokusům.

Krátký byl pouze na technickou střelu Parkinsona ze 76. minuty - autor jediného gólu pak ještě o osm minut později trefil při zdařilém přímáku z 19ti metrů další tyč, druhý gól tak ani on, ani nikdo z jeho kolegů nepřidal. Angličané si drbali hlavy po neproměněných šancích, bezzubí Němci se ale na výraznější odpor nezmohli.

Drama na hřišti však pouze z tribuny přihlížel "pecháček" turnaje, anglický záložník Reynard Robson. Znáte to, když se na něco hodně těšíte a pak rázem přijde nečekané zklamání... Robson si nešťastně zranil chodidlo krátce po oznámení finální nominace, lékaři mu nařídili 10denní pauzu a na MS se tak na hřišti neobjeví!

A kdo všechno se do anglické reprezentace vlastně probojoval? Hned trojici hráčů na MS vyslal tým CFC London Youth Academy, poslední anglický ministr veleúspěšného manažera Jaralda, který si v minulé sezoně připsal zlatý hattrick - tituly v Anglii, Nizozemí i na Slovensku.

Anglický výběr má dále ve skupině Itálii (manažer Lando) a Francii (MARCO POLO), jejich úvodní měření sil skončilo smírně 2:2.