deník MIFA

Čtvrtek 25.04.2024

CENA: ZDARMA!

Už to vypuklo... 1.kolo MS za námi...

Jak už název napovídá, MS nám odstartovalo a odstartovalo zajímavými výsledky. V prvním kole zápasů bylo vidět, že se týmy soustředí hlavně na co nejlepší vstup do šampionátu. Gólů nepadlo mnoho, výjimkou, která potvrzuje pravidlo byl zapás mezi Itálií a Polskem, kde padlo pět gólů. Pojďme si tedy první kolo zrekapitulovat postupně po jednotlivých skupinách...

skupina A

Anglie - Francie 1:0
První zápas MS svedl proti sobě tradiční rivaly z Evropy. Před zaplněným stadionem Mineirao Pampulha Belo Horizonte předvedly oba týmy bojovný výkon založený na pevné obraně. Mírnou převahu v zápase měla Anglie a tu korunovala již v prvním poločase brankou záložníka Turnbulla. Naplnila se tak slova A.Wengera, že v zápase rozhodne, kdo dá první branku. Anglie tak vstoupila do MS ziskem důležitých 3 bodů. Francie naopak bude muset ještě zapracovat na koncovce.

Argentina - Brazílie 1:1
V dalším zápase se spolu utkali odvěcí soupeři z jihoamerického kontinentu. Domácí Brazílie přivítala Argentinu. Zápas opět nenabídl mnoho šancí, Brazílie se po 23. minutách dostala do vedení. Argentina však postupně přebrala iniciativu. Navíc ve 34. minutě byl vyloučen brazilský záložník Monteiro. A hned o čtyři minuty přišel další trest v podobě vyrovnání, které zařídil argentinský útočník Crosa Pérez. Utkání tak pro domácí Brazílii nevypadalo dobře. Ale mladí brazilci ukázali charakter a týmového ducha a i v deseti nakonec dovedli utkání do remízového konce.

skupina B

Itálie - Polsko 2:3
5 gólů a smolný konec zápasu pro Itálii. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat tento zápas. Dvakrát Itálie v zápase vedla, když skórovali Soreni Gabriele a Chili Benvenuto. Dvakrát dokázalo Polsko šťastně vyrovnat, branky vsítili záložníci Majerczyk Ocięsław a Zieliński Chwałislaw. Navíc 11 minut před koncem zápasu se mladí poláci dostali do vedení a to už nepustili. Branku dal do třetice záložník Wiesniewski Naczęsław. Italové se ještě snažili nepříznivé skóre zlomit, ale Polsko si již zápas pohlídalo a bere tak 3 body.

Nizozemsko - Německo 1:1
Další zápas tradičních soupeřů z Evropy, který skončil remízou 1:1. Toť krátká charakteristika zápasu Nizozemska a Německa. Více šancí v zápase mělo Nizozemsko, které se v prvním poločase také dostalo do vedení zásluhou Robbemonda Serge. Po změně stran Německo svojí hru zlepšilo a dočkalo se zaslouženého vyrovnání, branku vsítil záložník Funk Leonhard. Do konce zápasu již žádná další branka nepadla a tak se soupeři rozešli smírně a připisují tak oba do tabulky po jednom bodu.

skupina C

Portugalsko - Slovensko 2:1
Luis Figo před tímto zápasem prohlásil, že neberou nic než výhru. Odvážné tvrzení, které však mladí portugalci začali naplňovat již po dvanácti minutách, kdy první branku v zápase vsítil Guerreiro Helder. Slováci byli evidentně zaskočeni a ve 34. minutě opět utekl Guerreiro Helder a dal druhou branku. Vysvobozením pro Slovensko byl poločasový hvizd. Po změně stran nastoupilo do zápasu jiné Slovensko. Po deseti minutách 2. poločasu navíc nádhernou střelou snížil Uváček Demeter a Slovensko bylo rázem na dostřel. Portugalci mírně znervózněli a bylo hůře, když se v 76. minutě po druhé žluté kartě musel poroučet De Souza Geraldo. Portugalci se však semkli a i v deseti slováky prakticky už nepustili do šance. Utkání tak skončilo jejich vítězstvím a do tabulky tak zapisují důležité tři body.

Rusko - Skotsko 2:1
40 minut mělo Skotsko zápas ve svých rukou. Navíc od 17. minuty vedlo, když se trefil Coulter Paul. Ve 40. minutě však přišla komplikace, když po druhé žluté kartě musel do sprch Cave Dubhghall. Do poločasu ještě skotové stav udrželi, po změně stran však rusové převzali otěže zápasu a začali si vypracovávat nebezpečné šance. Vyrovnání přišlo hned po čtyřech minutách, zařídil ho Bezuhov Sergey. Rusové se neustále tlačili do koncovky a 69. minutě je do vedení dostal nejlepší hráč zápasu Guteev Anatoly. Zápas už se poté dohrával relativně v klidu. Rusové tak získali první 3 body, naopak skotové budou muset ještě zabrat v dalších zápasech.

skupina D

Turecko - Švédsko 0:0
První bezbranková remíza na MS. Turecko mělo mírnou převahu avšak všechny šance jim pochytal nejlepší hráč zápasu, brankář Oqvist Ken. Oba týmy tak zapisují po jednom bodu a v dalších zápasech budou muset zabrat hlavně v koncovce, protože obranou fázi mají velmi dobře propracovanou.

Česká republika - Španělsko 0:2
Poslední zápas prvního dne MS. Podobný průběh jako druhé utkání ve skupině, Španělsko mělo převahu a narozdíl od Turecka jí dokázalo využít a vstřelilo dvě branky. O obě se postaral Cantú Pablo. Češi směrem dopředu moc nepředvedli a mohou poděkovat brankáři Danu Bandovi, že rozdíl ve skóre nebyl vyšší. Banda byl nakonec zvolen nejlepším hráčem zápasu a podle expertů zaslouženě. Španělsko tak jasně vykročilo za postupem ze skupiny a připisuje si první 3 body. Češi naproti tomu musejí zlepšit asi úplně vše, pokud chtějí pomýšlet na postup.

Tak to byl první den šampionátu v krátké reportáži. Dnes nás čekají druhé zápasy a pět týmů si již může výhrou zajistit postup do vyřazovací fáze. Nezapomeňte tedy sledovat druhé zápasy a zítra opět u souhrnu z MS se budeme těšit.

autor Autor: Alexi Lalasdatum 06.08.2014pocet shlednuti Shlédnuto: 1291x