Pátek 19.04.2024

Polsko slaví, Francie smutní... 2. zápasy MS odehrány.

Druhé zápasy MS jsou minulostí a my již známe prvního postupujícího. Je jím Polsko, které si ve skupině B poradilo i s Nizozemskem. Známe také prvního nepostupujícího. Tím je ve skupině A Francie, která ani v druhém zápase nedokázala získat body. Naproti tomu dění ve skupině C se nám velmi zamotalo, všechny týmy mají po dvou odehraných zápasech 3 body a bude tedy rozhodovat každý bod a každý vstřelený gól v posledním zápase. Ve skupině D jsou týmy seřazené za sebou s odstupem jednoho bodu, postoupit tak může stále i zatím poslední Švédsko. Pojďme si tedy rozebrat jednotlivé zápasy postupně po skupinách...

skupina A

Brazílie - Anglie 0:0
Na tribunách stadionu Sao Januario vidělo přes 110 tisíc diváků bojovný zápas, ve kterém moc šancí týmy neměly. Byl to hlavně boj ve středu pole. Střely na bránu by se daly spočítat na prstech jedné ruky (3:2 pro Brazílii), i držení míče mluví mírně ve prospěch domácí Brazílie (51% - 49%). Anglie naopak dominovala ve faulech, zvládla jich 16 oproti 8 brazilským. I vzhledem k těmto statistikám tedy není překvapením, že zápas skončil bezbrankovou remízou. Nejlepším hráčem byl po zápase vyhlášen anglický brankář Goodman Danny. Oba týmy tak připisují do tabulky po jednom bodu a jsou stále ve hře o postup do vyřazovací části.

Francie - Argentina 1:3
Smolný zápas pro Francii, naopak Argentina se velmi přiblížila postupu do další fáze turnaje. Francie celý poločas kontrolovala hru a ve 39. minutě se zaslouženě dostala do vedení, když se trefil Legault Guilhem. Argentina však z ojedinělé šance v prvním poločase dokázala vyrovnat, navíc branka padla těsně před odchodem do kabin. V 45. minutě jí vsítil Masara Maximiliano. S týmem Francie tato branka velmi otřásla a bylo to vidět i ve druhém poločase. Argentina se toho snažila využít a dočkala se odměny už ve 49. minutě, kdy se po pěkné akci prosadil Caraccio Nicolás. Francie se sice snažila zápas srovnat, ale když se nedaří, tak se nedaří. Navíc v 83. minutě utekl obraně Fazio Éver a pohodlně zvýšil na 3:1 pro Argentinu. Francie už neměla sílu na odpověď a zápas tak skončil výhrou Argentiny. Statistiky zápasu: Střely na bránu 5:4 pro Francii, držení míče 48% - 52% pro Argentinu, fauly 6:8 (Argentina), žluté karty 2:3 (Argentina). Nejlepším hráčem byl vyhlášen argentinský útočník Sand Omar.

skupina B

Německo - Itálie 0:3
Na stadionu Maracaná vidělo více než 94 tisíc diváků jasný zápas, ve kterém dominovala a po zásluze zvítězila Itálie. Experti před zápasem vedli diskuze, jaké následky na psychice mladých italů zanechal smolný zápas s Polskem. Nejlepší odpovědí byl průběh zápasu a jeho výsledek. Itálie v zápase dominovala ve všech ohledech (střely na branku 3:6, mimo branku 1:3, držení míče 48% - 52%). Do vedení se dostala krátce před koncem prvního poločasu, konkrétně ve 42. minutě, když se prosadil Bogliolo Saturnino. Po změně stran Itálie pokračovala v krasojízdě, po pěkné akci se v 65. minutě dostala do dvoubrankového vedení, prosadil se Genovese Lazzaro. Německo působilo během zápasu jako lehký sparing partner, jediné v čem Itálii předčilo, byly fauly (9:8). V 83. minutě pak korunoval svůj vynikající výkon Chili Benvenuto nádhernou třetí brankou. Po zápase byl Chili vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Itálie tak odpověděla nejlepším možným způsobem na všechny kritiky a udělala významný krok ke konečnému postupu ze skupiny.

Polsko - Nizozemsko 2:1
Estádio da Favela Bandidos a 97 tisíc diváků v jeho ochozech bylo svědkem zaslouženého vítězství Polska nad Nizozemskem. Poláci do zápasu vlétli a už po dvanácti minutách vedli 2:0, když se nejdříve v 10. a následně pak ve 12. minutě prosadil Zieliński Chwałislaw. Polsko tak získalo klid a kontrolovalo hru, naopak Nizozemsko bylo v prvním poločase bezzubé. Po změně stran sice Polsko trošku ubralo, avšak Nizozemsko mnoho nepřidalo. Zápas už se chýlil ke konci, když se Nizozemsku podařilo snížit, v 82. minutě vsítil branku Robbemond Serge a vypadalo to, že by zápas mohl být ještě zajímavý. Poláci však žádné drama nepřipustili a zápas už si nenechali vzít. Díky vítězství si Polsko zajistilo jako první tým na MS postup do vyřazovací fáze turnaje. Statistiky: střely na bránu 6:2 (Polsko), střely mimo 2:2, držení míče 52% - 48% (Polsko), rohové kopy 4:0 (Polsko), fauly 9:7 (Polsko), žluté karty 1:0 (Polsko), nejlepší hráč zápasu - Zieliński Chwałislaw.

skupina C

Skotsko - Portugalsko 1:0
Velmi pěkné, ofenzivní utkání. Hodně šancí na obou stranách, vynikající výkony obou brankářů a nakonec jediná branka v utkání, která tři body přisoudila Skotsku. To je ve zkratce průběh zápasu. Oba týmy by si za předvedené výkony zasloužily absolutorium. Remíza by možná zápasu slušela více, ale díky vítězství Skotska se situace v tabulce skupiny velmi zamotala a je tak nejlepší pozvánkou na třetí zápasy. Ale teď už k průběhu zápasu... Skotsko do zápasu vstoupilo s ofenzivní taktikou i rozestavením a na projevu celého týmu bylo vidět, že si ze zápasu chtějí odnést tři body. Portugalci se nenechali zahanbit a do útočného utkání přispěli svojí měrou také. Akce střídala akci, všechny pokusy však končili buď mimo branku nebo je pochytali vynikající brankáři na obou stranách, Caneira Fabio na portugalské a Hutton Fife na té skotské. Poločas skončil bezbrankovou remízou a po změně stran pokračovalo utkání v nastavené kvalitě. V 58. minutě se k míči dostal Brittain Irvine a jedinkrát překonal skvěle chytajícího Caneiru. Portugalce však branka nezlomila a pokračovali ve výborném výkonu. Nakonec však vyšli střelecky na prázdno, protože brankář Hutton byl dnes prostě nepřekonatelný. Vysloužil si tak po zápase ocenění pro nejlepšího hráče zápasu a to zaslouženě. Statistiky: střely na bránu 8:7 (Skotsko), mimo branku 3:3, držení míče 50% - 50%, rohy 2:1 (Skotsko), fauly 7:8 (Portugalsko), žluté karty 1:0 (Skotsko).

Slovensko - Rusko 3:1
Další zajímavé utkání s jednoznačným průběhem. Slovensko napravilo zaváhání z prvního zápasu a připisuje si důležité tři body. Slováci do zápasu vlétli ve velkém stylu. Už v 7. minutě je dostal do vedení Lipták Richard. O sedm minut později, ve 14. minutě se o druhou branku svého týmu postaral Krcho Fedor, po zápase vyhášený jako nejlepší hráč utkání. Slováci kontrolovali zápas. Po změně stran navíc ve 47. minutě zvýšil vedení Slovenska Hanák Mikuláš. Rusové byli v té chvíli zralí na ručník. Slováci ale po vstřelení třetího gólu polevili a dali tak šanci Rusku vrátit se do zápasu. Rusové evidentně ožili a odměnou jim byla hezká akce, kterou v 69. minutě zakončil brankou Demeter Inal. Závěrečný tlak Ruska ale nepřišel a tak utkání skončilo 3:1 pro Slovensko, které se díky tomu vrátilo do boje o postup. Statistiky: střely na bránu 6:4 (Slovensko), mimo bránu 4:3 (Slovensko), držení míče 51% - 49% (Slovensko), rohy 1:0 (Slovensko), fauly 9:6 (Slovensko), žluté karty 1:1.

skupina D

Španělsko - Turecko 1:1
Španělsko bylo před zápasem mírným favoritem, ale tyto předpoklady nenaplnilo. Ba naopak, může děkovat paní Štěstěně, že nakonec uhájilo remízu 1:1. Turci byli v zápase lepší, měli více šancí (střely na branku 1:5, mimo branku 2:3, držení míče 48% - 52%). Turecko začalo tlačit ihned po začátku utkání. Přehrávali Španělsko hlavně ve středu hřiště, do poločasu si vytvořili i několik šancí, avšak žádnou neproměnili. To Španělsko dopředu nepředvedlo první poločas vůbec nic, co by stálo za zmínku. Po změně stran se hrál trošku záživnější fotbal, nehrálo se už jen na španělskou branku, ale i na tu tureckou. A v 62. minutě zničehonic udeřilo. Balon si vzal Cisneros Manuel a pěknou střelou otevřel skóre. Někdo by mohl namítnout, že to bylo nezasloužené vedení, ale fotbal se prostě hraje na góly, Itálie by o tom mohla vyprávět. Turecko však zabralo a za deset minut, konkrétně v 72. minutě se dočkalo vyrovnání, branku vstřelil Öner Adlan. Turecko tlačilo dál, obranu větral hlavně Sevindir Sabri, nejlepší hráč zápasu. Ale jak už jsem psal na začátku, i díky štěstí se již skóre nezměnilo a tak si oba týmy připisují po jednom bodu. Další statistiky: fauly 13:7 (Španělsko), žluté karty 3:0 (Španělsko).

Švédsko - Česká republika 0:2
Švédsko ani ve druhém zápase neskórovalo. Naproti tomu Česká republika zabrala, v zápase jasně dominovala, vstřelila dvě branky a dostala se zpět do boje o postup. O svém vítězství češi rozhodli již v prvním poločase, ve 22. minutě se trefil Salát Hynek a ve 35. minutě přidal druhou branku Dolejší Lumír. Švédsko v prvním poločase dopředu nepředvedlo nic. Situace se nezměnila ani v druhém poločase. Češi dále tlačili, Švédsko se bránilo. Karta se začala obracet až po 78 minutách. To byl po druhé žluté vyloučen Kordule Richard. Od tohoto momentu bylo vidět na hřišti i Švédsko, vytvořilo si i nějaké šance, ale Vyskup Radek v brance ČR svůj tým podržel a nepřipustil žádné drama. Zápas tak skončil vítězstvím ČR 2:0. Švédsko naproti tomu bude muset naplno bodovat v posledním zápase, pokud chce pomýšlet na postup. Statistiky: střely na bránu 3:7 (ČR), mimo bránu 1:3 (ČR), držení míče 48% - 52% (ČR), rohy 0:4 (ČR), fauly 14:14, žluté karty 2:3 (ČR).

To byl krátký souhrn ze včerejších zápasů. Zvu vás tímto ke sledování dnešních posledních zápasů ve skupinách. Kromě Francie ještě všechny týmy mohou zabojovat o postup. Tak si nenechte večerní klání ujít. Zítřejší reportáž vám přinese #danny.

autor Autor: Alexi Lalasdatum 07.08.2014pocet shlednuti Shlédnuto: 1174x