Pátek 19.04.2024

3. kolo odehráno - známe čtvrtfinalisty...

Včera bylo odehráno poslední kolo základních skupin. Pojďme si zrekapitulovat výsledky a představit postupivší...

Skupina A

Švédsko - Portugalsko 1:1
Statistiky: střely na branku 2:5, mimo 1:5, držení míče 47% - 53%, rohy 1:0, fauly 14:6, žl.karty 1:1
Portugalsko si v zápase pohlídalo postup, mělo jasnou převahu a šlo také v zápase do vedení, ve 32.minutě se trefil Vilar Nuno. Švédsko sice v druhé polovině srovnalo, ale branka ze 71.minuty, kdy se trefil Renstrom Mikael, však byla jedna z mála povedených akcí, které v zápase mladí švédové předvedli. I díky tomu obhájce zlata končí už v základních skupinách. Portugalsko naopak postupuje z prvního místa.

Slovensko - Francie 1:1
Zasloužená remíza!? Francie sice šla do vedení v prvním poločase, když se ve 19.minutě trefil Pomerleau Manuel. Z dalších šancí však již pojišťovací branku nepřidala a naopak Slovensko si postup zajistilo vyrovnávací brankou v 57.minutě, kdy se prosadil Klokner Patrik. Do konce zápasu se již nic vážnějšího nepřihodilo a tak Francie, ikdyž neprohrála, tak na šampionátu končí. Slovensko naopak postupuje do vyřazovacích bojů.

Skupina B

Polsko - Argentina 1:2
Při dělbě bodů a určitě konstelaci si postup mohly zajistit oba týmy. Jenže realita byla jiná, Argentina jasně dominovala, soupeře přestřílela a postupuje tak z prvního místa. Branky padali až v druhé půli, nejdříve skóre otevřel Ricchiuti Cesar (70.minuta). V 76.minutě přidal druhou branku Damonte Calendria. Polsko sice snížilo, v 87.minutě se trefil Gruszeckyj Czestobor, ale více už i díky výbornému výkonu Argentiny nezvládlo. Zbývalo jen čekat, jak dopadne druhé utkání. Argentina bez ohledu na to postoupila z prvního místa.

Španělsko - Turecko 2:0
Statistiky: střely na branku 8:0, mimo 4:1, držení míče 58% - 42%, rohy 0:0, fauly 5:21, žl.karty 1:3, čer.karty 0:1
Španělsko posunovala do dalších bojů jen výhra a ještě muselo čekat na výsledek souběžně hraného utkání. V tom mu nahrálo vítězství Argentiny a mladí španělé tak do zápasu vlétli jako uragán. Už v 5.minutě otevřel skóre Quicedo David. Navíc ve 27.minutě dostal za hrubý faul červenou kartu Özersin Sertan. Španělsko od té doby zápas kontrolovalo a v druhém poločase v 74.minutě přidalo potvrzovací branku, trefil se Barril Julian. Po finálním hvizdu pak mohla propuknout španělská radost, díky vítěství totiž postupují do čtvrtfinále.

Skupina C

Skotsko - Nizozemsko 2:0
V tomto zápase již o nic nešlo, Skotsko v zápase nakonec zvítězilo a alespoň maličko si napravilo reputaci. Naopak Oranjes ze šampionátu odjíždějí s nulovým ziskem a hrozivým skóre 1:7.

Brazílie - Německo 0:1
Zápas o konečné první místo rozhodl už v 7.minutě Dautzenburg Jacob. Německo mělo mírnou převahu, zaměstnávalo brankáře Brazílie po celý zápas, ten však už žádnou další branku nepustil a vzhledem ke střelecké impotenci svých spoluhráčů i on musel zkousnout první porážku na šampionátu. Každopádně po závěrečném hvizdu se oba týmy mohly radovat z postupu do vyřazovací fáze. Německo navíc postoupilo s plným bodovým ziskem a pěkným skóre 5:0.

Skupina D

Česká republika - Anglie 5:2
Statistiky: střely na branku 10:3, mimo 3:2, držení míče 54% - 46%, rohy 1:0, fauly 12:15, žl.karty 3:1, červené karty 0:1
Už před zápasem bylo jasné, že kdo vyhraje, postupuje. Oba týmy byly prakticky ve stejné pozici, oba měly na kontě 3 body, stejně jako další dva týmy ve skupině. Utkání nakonec jasně ovládla reprezentace ČR, která si otevřela v zápase doslova střelnici. Sice do vedení šel ve 12.minutě Albion, když se trefil Bywater Billy. Ale obdržená branka soupeře nezlomila, ba naopak, Češi zapnuli na vyšší obrátky a ve 23.minutě se dočkali vyrovnání, prosadil se Augusta René. Ve 40.minutě stejný hráč otočil stav zápasu ve prospěch svého týmu, 2:1. Zlomovým okamžikem byla poslední minuta prvního poločasu. Z dlouhého nákopu se po skrumáži ve vápně prosadil Sedlák Dominik a dal tak před odchodem do kabin ČR náskok dvou branek, 3:1. Po změně stran tempo zápasu pokračovalo, v 54.minutě navýšil vedení ČR Mendl Vladimír, 4:1. Malou jiskru naděje vykřesal v 60.minutě opět Bywater Billy, když krásnou střelou snížil na 4:2. Tento střelec vsítil ve třech zápasech Anglie na MS 5 branek a byl zároveň jediným jejím střelcem. Klobouk dolů. Jenže ČR nenechala nic náhodě, 73.minutě se potřetí v zápase prosadil Augusta René a dal tak do závěrečných minut svému týmu klid. Frustraci hráčů Albionu podtrhl v 81.minutě Lydiate Joshuah, který se za ostrý faul musel poroučet předčasně do sprch. Zápas už se jen dohrál a ČR slaví postup. Naopak Albion na šampionátu končí.

Itálie - Rusko 2:1
Stejná předloha, jako v souběžně hraném utkání. Kdo vyhraje, postupuje... V zápase byla aktivnější Itálie. Ta šla také po 13 minutách do vedení, prosadil se Baldini Geni. Italové dále zaměstnávali brankáře Ruska, ten však držel akcie svého týmu stále ve hře. Další branka padla až ve druhém poločase, konkrétně ve 49.minutě, to se prosadil Latini Nerio. Ani tato branka Rusko neprobudila z letargie a vypadalo to na jasné vítězství Itálie. Ale ta si situaci zkomplikovala sama. V 78.minutě se po druhé žluté kartě musel poroučet ze hřiště Falconieri Antonio. Navíc ve stejné minutě se ze standardní situace zahrávané po faulu vyloučeného hráče prosadil Mishin Diniyar, 2:1. Vypadalo to, že Rusko ještě zabojuje. Ale opak byl pravdou. Italové si již zápas pohlídali a i v deseti Rusko do žádné vážné šance již nepustili. Mohou tak slavit postup do play-off. Naopak Rusko si balí kufry a opouští šampionát.

To bylo krátké shrnutí. Dnes již máme za sebou i čtvrtfinálové boje a známe tak čtyři týmy, které si zahrajou o medaile. Reportáž ze čtvrtfinálových zápasů přineseme podle časových možností buď ještě během dnešního večera nebo nejpozději zítra dopoledne.

autor Autor: Alexi Lalasdatum 31.10.2014pocet shlednuti Shlédnuto: 1114x