Čtvrtek 18.04.2024

Jen krůček od Olympu... Finále je tu...

Včerejší večer patřil dvěma semifinálovým bitvám. Dočkali jsem se v nich napínavých soubojů, v jednom případě dokonce rozhodovala loterie pokutových kopů. Do finále se probojovaly týmy České republiky a Německa. V malém finále o bronzové medaile se utkají Argentina a Itálie. Přiznám se, že mým favoritem na zisk titulu byla Itálie, nápadně mi totiž její jízda připomínala minulé MS a zmrtvýchvstání Švédska. Bohužel však v cestě Itálii stálo Německo, které se jako jediné na MS pyšní titulem neporaženého celku. Dokonce se jim povedlo zvítězit ve všech utkáních... spanilá jízda!? Uvidíme dnes večer. Pojďme si zrekapitulovat obě semifinále...

Česká republika - Argentina 0:0 na pen.5:4

První semifinále svedlo do souboje týmy České republiky a Argentiny. Zápas hostil stadion Sükrü Saracoglu a v hledišti ho sledovalo 120 tisíc diváků. Ti vytvořili opět parádní atmosféru a ikdyž byl zápas na branky skoupý, tak se i přes to diváci dobře bavili a povzbuzovali prakticky celý zápas. Zápas byl taktickou bitvou, bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat první chybu a soustředí se především na dobře pracující defenzívu. Hodně se hrálo především ve středu hřiště. Gólové šance obou týmů v zápase by se daly spočítat na prstech jedné ruky, přesto však byl zápas zajímavý. Argentina v zápase většinu svých akcí tahala středem pole, kde výborně opět zahrál Rubén Moisés, po zápase oceněný jako nejlepší hráč zápasu. Naopak ČR využívala především oba kraje. Nicméně obě obrany v čele s oběma brankáři byly tentokrát k nepřekonání. A i díky této skutečnosti došlo nakonec na pokutové kopy. Z české strany proměnili všichni střelci, z Argentinské bohužel v poslední sérii zaváhal Rubén Alexis, který svůj projektil poslal pouze do břevna. Rána to byla, ale bohužel pro Argentinu se od břevna odrazila zpět do pole. A když míč dopadl na trávník, propukla nefalšovaná česká radost, na druhé straně naopak byly k vidění argentinské slzy... Fotbal holt umí být i krutý. Nicméně v play-off může být vítěz pouze jeden, a tím se v tomto zápase stala Česká republika. Statistiky: střely na branku 3:2, mimo 6:5, držení míče 51% - 49%, rohy 1:0, fauly 8:12, žluté karty 1:0.

Německo - Itálie 2:1

Druhé semifinále byl souboj odvěkých evropských rivalů. Na stadionu AnťęP KammiL tuto bitvu shlédlo 120 tisíc fanoušků. Zápas tentokráte nabídl i branky. Do utkání lépe vstoupilo Německo, které se také dostalo už po patnácti minutách do vedení, po standardní situaci se k odraženému míči dostal Lehrer Harald a nedal italskému brankáři šanci, 1:0. Italové byli rychlou brankou zaskočeni, nicméně snažili se odpovědět a tak se tlačili do útoku. Ve 34.minutě ale chybovali, balonu se zmocnil Böse Albert, který dlouhým pasem našel nabíhajícího Scharpinga Patricka a ten z voleje vypálil nechytatelný projektil, který navíc nádherně umístil. Brankář Itálie Carnera Santos se za míčem pouze ohlédl, 2:0. Po druhé brance byla na Itálii vidět frustrace a beznaděj, nicméně poločas oba týmy dohrály bez potyček a bez vážnějších akcí. Kdo by po poločase chtěl Itálii odepsat, určitě by se měl zamyslet a rozpomenout se na její čtvrtfinálový zápas a neskutečný obrat z 0:2 na 4:2. I diváci si toho byli vědomi. A tak se po změně stran očekávalo, že se Itálie vrhne opět do boje a třeba zopakuje něco podobného. V druhém poločase opravdu Itálie viditelně zabrala, Německo však dobře bránilo a k vážnějším příležitostem soupeře nepouštělo. Jak čas zápasu plynul, začala se postupně vytrácet kombinace a Itálie přecházela k nakopávaným míčům. V 83.minutě po nepodařeném odkopu německé obrany dokonce dostala možnost zdramatizovat zápas a touto šancí nepohrdla. Míč si na prsa zpracoval Latini Nerio, který vyzval ke střele Vaccari Lotharia a ten se krásnou střelou k tyči nemýlil, 2:1. Už to vypadalo na drama. Ale tentokrát kontaktní gól přišel pro Itálii moc pozdě. Německo si již zápas pohlídalo a po závěrečném hvizdu tak prodlužuje svojí vítěznou sérii na pět zápasů a postupuje do finále. Udrží si stoprocentní úspěšnost i tam? To uvidíme... Itálie naopak bude bojovat v malém finále o bronzovou náplast. Statistiky: střely na branku 4:3, mimo 2:0, držení míče 52% - 48%, rohy 1:1, fauly 3:10, žluté karty 0:2.

To byla krátká rekapitulace semifinálového večera. Dnes nás čeka ten finálový, medailový. Určitě ho nezapomeňte sledovat. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 02.11.2014pocet shlednuti Shlédnuto: 1382x