Pátek 29.03.2024

Máme nového světového šampiona.. a to je ta kráásnáá země..

Jak už název napovídá, známe od nedělní večerní hodiny nového světového šampiona. Ve finále si tuto pozici vybojovali mladí hráči z České republiky, kteří ve finálové bitvě porazili do té doby stoprocentní Německo. V malém finále si malou náplast vybojovali hráči Itálie, jen pomyslná bramborová tak zbyla na sympaticky hrající Argentinu. Pojďme si poslední dva zápasy letošního MS trošku přiblížit.

Zápas o 3.místo

Argentina - Itálie 1:2

V malém finále, hraném na stadionu Erciyesspor Steidon před zraky 120 tisíc diváků, byl zápas o bronzovou medaili v režii Itálie. Ta do zápasu vstoupila lépe, aktivněji a šla brzy a zaslouženě do vedení. V 8.minutě se prosadil Bremini Teodosio. Bylo vidět, že Itálie i přes zklamání v semifinále do dnešního zápasu šla naplno ihned od začátku. Na Argentině mozná ještě doznívaly dozvuky penaltové loterie, která nakonec posunula do finále pozdějšího šampiona z ČR. Itálie se dále tlačila do zakončení a těsně před koncem poločasu, konkrétně ve 44.minutě druhou branku svého týmu vsítil výborně hrající Da Vinci Amer, 0:2. Klasický "šatňák" a do kabin se šlo Itálii hned lépe, naopak Argentina vypadala na ručník... Do druhého poločasu ale měla tato branka opačný efekt, z kabin se do zápasu vrátili aktivněji Argentinci a hned v 47.minutě se dočkali kontaktní branky, Blázquez Mateo poslal nadýchaný centr do vápna, kde si ho našel Damonte Calendria a nemilosrdně zavěsil, 1:2. Od té doby se začalo bojovat především ve středu hřiště, obrany hrály na jistotu a do dalších příležitostí se oba týmy dostaly jen sporadicky. Nakonec ani jedna z těchto akcí již brankou neskončila a tak si po závěrečném hvizdu krásná bronzová kolečka na krk pověsili mladí borci z Itálie. Argentina sice medaile nezískala, ale zanechala na MS velmi dobrou stopu a právem se probojovala do poslední čtyřky. Uvidíme, jak si oba týmy povedou na dalším šampionátu. Statistiky: střely na branku 2:5, mimo 4:4, držení míče 49% - 51%, rohy 0:2, fauly 7:8, žluté karty 1:0.

Finále

Česká republika - Německo 3:1

Ve velkém finále to nakonec byl zápas jednoho muže. Na stadionu Killis Perge se na finále těšilo a shlédlo ho 120 tisíc bouřlivě fandících diváků. Favoritem bylo určitě Německo, alespoň podle dosavadního průběhu šampionátu. Svou roli začalo plnit ihned po začátku zápasu, do kterého opět výborně vstoupilo. V 10.minutě se mohli poprvé zaradovat, to se po nahrávce od Nowotnyho Benna prosadil Dautzenburg Jacob, 0:1. Češi se ale z rychlé branky oklepali velmi brzy, hru začali postupně vyrovnávat a ve 25.minutě srovnali i skóre, po narážečce se krásnou křížnou střelou trefil poprvé v zápase Lízal Cyril, 1:1. Za dalších pět minut se po odražené střele dostal k míči Zpěvák Jindřich, krásně našel dobře postaveného Lízala Cyrila, ten si udělal dobrý den z Neuberta Carstena a další nechytatelnou střelou, tentokráte do pravého horního rohu branky, otočil stav utkání ve prospěch svého týmu, 2:1. Do kabin tak odcházeli v lepším rozpoložení hráči ČR. Po změně stran uběhlo pouhých pět minut, když v 50.minutě završil svůj hattrick Lízal Cyril. Krásně si naběhl a po učebnicové výměně míče nejprve s Nípalem Liborem a poté s Mendlem Vladimírem opět v cestě stál Neubert Carsten, Lízal ani tentokrát nezaváhal a krásnými jesličkami se zbavil poslední překážky před brankou Německa. Pak ale překvapivě tváří v tvář brankáři Wiedenerovi Geraldovi nevystřelil, ale zvolil hokejové zakončení, krásný blafák a poslal tak svůj tým již do dvoubrankového vedení, 3:1. Diváci po této brance ve stoje odměnili parádu, kterou jim hráči ČR právě předvedli. Po této akci se tempo zápasu zmírnilo. A vzhledem k tomu, že další vážnější šance si ani jedna ze stran již v zápase nevytvořila, zápas už se jen dohrál a skončil nakonec zaslouženým vítězstvím ČR. Němci tak svojí spanilou jízdu zakončili těsně pod vrcholem, stříbrnou medailí a zklamaní. Každopádně s odstupem času budou šampionát určitě hodnotit jako úspěšný. Vítěz jako vždy může být jen jeden. Statistiky: střely na branku 7:5, mimo 2:2, držení míče 54% - 46%, rohy 1:2, fauly 14:9, žluté karty 3:2. Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Zpěvák Jindřich, který jako stoper odvedl vynikající výkon, který okořenil i krásnou asistencí na první brance.

MS v Turecku je tedy za námi, výpravy se postupně začínají vracet do svých zemí, kde hráči začnou pilně trénovat na nadcházející sezonu. Myslím si, že se šampionát i přes určité obavy z bezpečnosti nakonec odehrál naprosto bez problémů a Turecko tak v srdcích fotbalových fanoušků zanechalo pěkné vzpomínky a spousta z nich, stejně tak jako spousta hráčů si odsud odváží i krásné fotbalové zážitky. Já vám děkuji za pozornost, kterou jste článkům z MS věnovali. Pokud mi to čas dovolí, pokusím se zpracovat i nějaké statistiky z celého MS. Tímto se loučím a přeji vám všem v nové sezoně hodně úspěchů. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 04.11.2014pocet shlednuti Shlédnuto: 1400x