Čtvrtek 18.04.2024

Vyrovnané bitvy i jasná vítězství, to bylo 1.kolo MS...

Včera odstartovaly skupinové boje o postup do vyřazovací části MS. 7 výher, 1 remíza. Vítězství o gól, o dva, o tři i o pět... Některé týmy překvapily, některé zklamaly. Ale už dnes večer bude prostor pro nápravu. Pojďme si ale projít včerejší večer a jednotlivá utkání.

Skupina A

Itálie - Rusko 1:1

hráno na stadionu Extremadura el stadion, 116193 diváků.
B: 89. Vettori Firmino - 38. Sakharov Georgi
Statistiky: střely na branku 9:4, mimo branku 3:1, držení míče 53%-47%, rohy 2:2, fauly 7:14, žl.karty 0:1, nejlepší hráč zápasu Monutsky Zakhar.
Jasně aktivnější Itálie zachránila remízu v 89. minutě. Ruský brankář zajistil svým vynikajícím výkonem Rusku bod. Itálie musí do dalších zápasů zapracovat na koncovce, Rusko naopak na aktivitě během zápasu.

Francie - Anglie 0:2

hráno na stadionu San Bernardo, 112604 diváků.
B: 7 a 45 Dobie Sutherland
Statistiky: střely na branku 3:5, mimo branku 5:2, držení míče 52%-48%, rohy 0:1, fauly 9:9, žl.karty 1:3, nejlepší hráč zápasu Preece Becker.
Vyrovnané utkání, rozdíl byl v proměňování šancí. Anglie ty své využila, Francie naopak pokaždé ztroskotala na anglickém brankáři. Francie musí na koncovce zapracovat pokud se chce vrátit do hry o postup. Anglie vykročila jasně za postupem a připisuje tři body.

Skupina B

Česká republika - Brazílie 1:2

hráno na Municipal de Riazor, 120000 diváků
B: 61. Přibyl Stanislav - 21. Adriano Elias, 88. Romario Sergio
Statistiky: střely na branku 4:8, mimo branku 1:1, držení míče 49%-51%, rohy 0:1, fauly 16:8, žl.karty 2:2, nejlepší hráč zápasu Jahůdka Josef.
V zápase aktivnější Brazílie rozhodla o svém vítězství dvě minuty před koncem. ČR dlouho držela remízový stav, bohužel však tento neudržela a tak vyšla bodově naprázdno. Naopak Brazílie povedeným výkonem získala tři body a přiblížila se postupu.

Skotsko - Německo 1:0

hrano na San Difo arena, 120000 diváků
B: 39. Carson Uilleam
Statistiky: střely na branku 7:1, mimo branku 6:4, držení míče 54%-46%, rohy 1:0, fauly 9:10, žl.karty 1:0, nejlepší hráč zápasu Wettendorf Ronald.
Skóre sice jen 1:0, ale jinak jednoznačné vítězství Skotska. Německo se v zápase prakticky k ničemu nedostalo a jen díky golmanovi si ze zápasu neodneslo debakl. Skotsko je tak po zisku tří bodů na nejlepší cestě za postupem. Německo naopak bude muset v dalších zápasech svůj výkon hodně zlepšit.

Skupina C

Nizozemsko - Slovensko 6:1

hráno na stadionu Eden, 120000 diváků
B: 12. Kromkamp Yannick, 19. Lindenbergh Armand, 23. a 86. Waterman Frederick, 54. Gommans Michael, 82. Smit Stephane - 63. Jurina Ivan
Statistiky: střely na branku 7:1, mimo branku 4:0, držení míče 57%-43%, fauly 8:18, žl.karty 0:3, čer.karty 0:1, vyloučení 0:2, nejlepší hráč zápasu Waterman Frederick.
Jednoznačné vítězství, tentokráte i v gólovém vyjádření. Nizozemsko mělo zápas jasně pod svou kontrolou. Už po 23 minutách vedlo 3:0. Navíc v druhém poločase šlo Slovensko nejdříve do deseti, poté i do devíti hráčů a tím bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. Nakonec padlo v sedm branek, Nizozemsko jich vsítilo šest a poslalo jasný vzkaz, že s obhajobou titulu to myslí vážně. Slováci budou muset zapracovat na všem, aby zůstali stále ve hře postup.

Portugalsko - Španělsko 0:2

hráno na stadionu PLACEK na PLAZI, 113202 diváků
B: 87. Gonzáles Julián, 90. Patyno Nicolao
Statistiky: střely na branku 1:5, mimo branku 4:2, držení míče 45%-55%, rohy 0:1, fauly 12:6, čer.karty 1:0, vyloučení 1:0, nejlepší hráč zápasu Marcos Rolando.
Červená karta ve 42. minutě zhatila plány Portugalska na lepší výsledek. Ikdyž i přes vyloučení nebylo daleko od zisku alespoň bodu. Remízový výsledek drželo až do 87.minuty, to se Španělsku podařilo prosadit poprvé a hned za tři minuty podruhé. Španělsko tak získalo první tři body do tabulky. Portugalsko bude mít s postupem ještě práci.

Skupina D

Polsko - Turecko 0:2

hráno na stadionu CORREA Arena, 114729 diváků
B: 16. a 21. Kayabasi Kadir
Statistiky: střely na branku 5:6, mimo branku 4:2, držení míče 50%-50%, rohy 2:2, fauly 11:9, žl.karty 1:2, nejlepší hráč zápasu Gökdeniz Gündüz.
Pro mě asi největší překvapení prvního kola. Zápas sám o sobě byl velmi vyrovnaný, což dokládají i statistiky, ale jak už bylo několikrát zmíněno, fotbal se hraje na góly a Turecko dalo dva a Polsko žádný, tím pádem Turecko bere tři body a Polsko musí ještě zabojovat v dalších zápasech.

Argentina - Švédsko 0:3

hráno na stadionu Manjana Arena de Antonio Gaudí, 108855 diváků
B: 41. Kallqvist Kristoffer, 66. a 76. Svartvadet Abraham
Statistiky: střely na branku 1:6, mimo branku 1:4, držení míče 49%-51%, rohy 0:1, fauly 10:11, žl.karty 2:1, nejlepší hráč zápasu Grangren Karl-Johan.
Poslední zápas 1.kola a další jasné vítězství, tentokráte pro Švédsko. Argentina v zápase nepředvedla prakticky vůbec nic. Švédové měli otěže zápasu ve svých rukách, prosadili se nejdříve na konci 1.poločasu a poté dvakrát ve 2.poločase. Zasloužené tři body, Argentina bude muset do dalších zápasů změnit úplně vše.

To byla krátká reportáž z prvních zápasů skupinové fáze. Dnes nás čeká další kolo a některé týmy si již dnes mohou zajistit postup do play-off. Nezapomeňte tedy zápasy sledovat. Zítra přinesu další krátkou reportáž.

autor Autor: Alexi Lalasdatum 15.04.2015pocet shlednuti Shlédnuto: 1212x