Pátek 19.04.2024

Po 2. kole základních skupin již známe pět postupujících...

Včera večer se odehrálo dalších osm zápasů základních skupin MS. A pět reprezentací si již v předstihu zajistilo postup do vyřazovacích bojů. Ve skupině A podruhé zvítězila Anglie, ve skupině B se rozstřílelo Skotsko a díky šestigólovému přídělu Brazílii si také zajistilo postup. Ve skupině C také podruhé vítězí Španělsko a vzhledem k tomu, že v posledním zápase spolu hraje Portugalsko a Nizozemsko, kteří se dělí o druhé místo, má Španělsko již zajištěný postup. A konečně ve skupině D už známe oba postupující, Švédsko a Turecko. V posledním kole už si týmy zahrají pouze o umístění.

Skupina A

Anglie - Itálie 1:0
B: 90. Gregory Southerland

Anglie postupuje, Itálie si hodně zkomplikovala cestu do play-off, ikdyž v zápase byla lepší a aktivnější. Opět se potvrdilo, když nedáš branku, nemůžeš vyhrát. Hrdinou zápasu byl brankář Anglie Preece Becker, který si již připsal druhé čisté konto a podruhé byl zvolen mužem zápasu. No a vzhledem k tomu, že v 90. minutě se po ojedinělém brejku prosadil Gregory Southerland, připisuje Anglie do tabulky další 3 body a zajišťuje si tak postup. Pro Itálii zbývá pouze jediná možnost, výrazně zapracovat na koncovce, porazit v posledním zápase Francii a doufat, že Anglie neprohraje s Ruskem.

Rusko - Francie 2:3
B: 66. a 79. Chernov Foma - 43. Bouchez Michael, 51. Soleil Vincent, 90. Trintignant Edgar

Další zápas, kde se potvrdilo, že se musí hrát až do konce. Francie již v zápase vedla 2:0, Rusku se podařilo v druhém poločase srovnat. Rozhodnutí přinesla 90. minuta, svou převahu v zápase korunovala Francie krásnou brankou a vrátila se tak zpět do boje o postup. Rusko přesto, že se dvakrát prosadilo, bude muset v posledním zápase porazit zatím stoprocentní Anglii a ještě doufat, že jeho dnešní soupeř neporazí Itálii.

Skupina B

Německo - Česká republika 3:3
B: 26. Zimmermann Willi, 61. Hollweg Claus, 65. Groth Karl Heinz - 29. Neckář Zbyšek, 35. Dokoupil Stanislav, 56. Urban Igor

Parádní gólová přestřelka, tak se dá charakterizovat utkání mezi Německem a ČR. V zápase aktivnější Německo nejdříve šlo do vedení, ČR pak ale třemi brankami otočila vývoj utkání ve svůj prospěch. Nicméně ani to Německo nezlomilo. Během čtyř minut dokázalo dvoubrankové manko smazat a díky remíze si zachovalo stále šanci na postup. V posledním zápase musí porazit Brazílii a musí doufat, že ČR neporazí zatím suverénní Skotsko.

Brazílie - Skotsko 0:6
B: 4. Morton Gilleonan, 8. a 13. Mackie Kirkwood, 54. a 59. Day Chris, 90. Burgh Magnus

Další šestigólové představení, tentokráte však všechny branky padly do brazilské branky. Rozhodujícím momentem byla brzká červená karta pro brazilského hráče Tardelli Alonso a to už ve třetí minutě. Hned o minutu později už Skotsko vedlo 0:1. Do poločasu byl stav 0:3 a i ve druhém poločase Skotsko Brazílii nešetřilo. Nakonec jí nadělilo kanára a zajistilo si tak postup do playoff. Brazílie se bude muset z výprasku oklepat a v dnešním zápase s Německem jí stačí za určitých okolností k postupu i remíza. Výhra je posouvá do playoff automaticky.

Skupina C

Španělsko - Nizozemsko 3:1
B: 29. a 75. Frías Leonardo, 35. Tapia Frenando - 25. Gommans Michael

Španělsko si druhou výhrou zajistilo postup do playoff. Obhájce titulu z Nizozemska poprvé zaváhal a o postup bude muset ještě zabojovat. Nicméně v posledním zápase hraje s Portugalskem a v tomto zápase mu stačí k postupu i remíza. V zápase samotném šli Oranjes do vedení, ale po inkasované brance převzali otěže zápasu španělé a ještě do poločasu stav otočili. V druhém poločase přidali pojišťovací branku a zapisují tak do tabulky další tři body.

Slovensko - Portugalsko 0:2
B: 29. Cardóso Mauricio, 39. Trigueira Rúben

V tomto zápase bylo po celou dobu lepší Portugalsko. Diktovalo tempo a bylo aktivnější. Prosadit se jim povedlo už během prvního poločasu dvakrát a v druhém poločase se Slovensko nezmohlo na adekvátní odpověď a i proto nakonec zápas skončil 0:2. Slovensko tímto výsledkem ztratilo jakoukoliv šanci na postup do playoff. Naopak Portugalsko si šanci uchovalo a pro postup musí porazit v posledním zápase obhájce trofeje z Nizozemska.

Skupina D

Švédsko - Polsko 2:1
B: 11. Svartvadet Abraham, 13. Kallqvist Kristoffer - 74. z pen. Brezinski Mandek

Švédsko šlo ve svém druhém zápase velmi tvrdě za třemi body, které by mu zajistily postup do playoff. Už po třinácti minutách vedlo 2:0. Polsku se snaha upřít nedá, ale Švédsko bylo na svého soupeře takticky velmi dobře připravené a poláky v zápase k ničemu vážnějšímu nepustilo. Naději pro Polsko vykřesala šestnáct minut před koncem proměněná penalta. Nicméně ani poté Švédsko neznervóznělo a zápas si již pohlídalo. Díky výhře si tak zajistilo postup do plaoff, naopak Polsko je dalším týmem, který se do playoff nepodívá.

Turecko - Argentina 1:0
B: 87. Tinel Näzli

Neskutečně jednoznačný průběh, ikdyž skóre tomu neodpovídá. Turecko rozpoutalo one team show, na hřišti to byl rozdíl třídy, mlelo svého soupeře od začátku do konce. Ale chybělo mu jen gólové vyjádření. Respektive neskutečný výkon také podal argentinský brankář Castellano Elvio. Ten pochytal šestnáct střel a až ta poslední sedmnáctá skončila v jeho síti, bylo to v 87.minutě a Turecko si tímto gólem zajistilo výhru v zápase a postup do playoff. Argentina naopak na domácím šampionátu končí již ve skupině.

To byla krátká reportáž ze včerejších zápasů. Po dnešním třetím kole budeme znát již všechny postupující a také dvojice pro čtvrtfinále. Tam už nebude prostor na opravu, do každého zápasu již budou muset jít všechny týmy jako by to bylo finále. No uvidíme, kdo nakonec vystoupá nejvýše. :)
{z:xxx}text{/z}

autor Autor: Alexi Lalasdatum 16.04.2015pocet shlednuti Shlédnuto: 1030x

Kdo doprovodí Skotsko do playoff ze skupiny B??

Brazílie se oklepe z výprasku a postoupí.