Pátek 26.04.2024

V základních skupinách dobojováno, jdeme na playoff...

Po včerejších zápasech třetího kola skupinové fáze již známe všechny postupující. Z osmi zápasů hned čtyři skončili remízou. I to vypovídá, že se bojovalo do poslední minuty. Ze skupiny A nám nakonec postupuje z prvního místa Anglie, následovaná Francií. Ze skupiny B do playoff postupují Skotsko a z druhého místa Brazílie. Z „céčka“ postupuje Španělsko a Nizozemsko. No a ze skupiny D z prvního místa nakonec Turecko, které v boji o 1.místo jasně přejelo druhé Švédsko.

Skupina A

Itálie – Francie 1:1
B: 75. Ciavarella Anacleto – 52. z pen. Soleil Vincent

Remízový výsledek, který nakonec Francii stačil k udržení druhého postupového místa a pro Itálii znamená konec na šampionátu. Zápas byl vyrovnaný, mírnou převahu měla Itálie, která potřebovala naplno bodovat. Francie však zápas zvládala dobře a nepřipouštěla nějaký větší tlak Itálie. V druhém poločase navíc šla Francie do vedení. Itálie sice srovnala patnáct minut před koncem, ale to bylo maximum, na co se hráči Itálie zmohli a i díky tomu bohužel jejich cesta konči již v základních skupinách.

Anglie – Rusko 2:2
B: 27. Fox Watts, 57. Pointon Clelland – 16. Filinov Emin, 40. Sakharov Georgi

Aktivnější Anglie v zápase dvakrát prohrávala, dvakrát se jí povedlo srovnat. Rusko sice bojovalo, ale remíza je asi maximum, co proti Anglii mohlo uhrát. A protože potřebovalo vyhrát k zachování naděje na postup ze skupiny, je jasné, že na šampionátu také končí. Anglie svého soupeře předčila ve všech směrech a jen díky ruskému brankáři zůstalo skóre na konečném stavu 2:2. Remízou si Anglie pojistila první místo ve skupině a může se těšit na čtvrtfinále.

Skupina B

Česká republika – Skotsko 3:3
B: 16. Frič Šimon, 63. Dokoupil Stanislav, 75. Mládek Nikolas – 32. Carson Uilleam, 35. Mackie Kirkwood, 90. Day Chris

Další šestigólové představení, tentokráte s rovnoměrným rozdělením branek na obě strany. Česká republika potřebovala bodovat za tři body a ještě čekat na výsledek souběžně hraného utkání Brazílie. Brzy také šla ČR do vedení. Skotsko ale potvrdilo, že na šampionátu má výbornou formu a během tří minut výsledek otočilo na svou stranu. Po změně stran ale přišel další obrat, ČR nejdříve vyrovnala a poté šla i do vedení. Skotsko ale v poslední možné chvíli zápas srovnalo na konečných 3:3. Češi podali sympatický výkon, bohužel na postup to nestačilo a se šampionátem se tak loučí. Skotsko si naopak pojistilo první příčku ve skupině a může se těšit na vyřazovací část turnaje.

Německo – Brazílie 0:3
B: 37. Fabiano Alexandre, 56. Duarte Guilherme, 62. Adriano Elias

Výsledek jednoznačný, ale utkání samotné bylo velmi vyrovnané. Rozhodlo už tolik zmiňované proměnování šancí. Brazílie v tomto směru jasně předčila Německo. Vynikajícím výkonem k tomu dopomohl také brankář Elizeu Jonas. Do vedení šli „kanárci“ již v první poločase. Další dvě branky přidali po změně stran a utnuli tak všechny spekulace o nepostupu po bídném výkonu se Skotskem. Po dvou výhrách ve skupině si jasně pojistili druhé místo a tím postup do čtvrtfinále. Německo naopak končí už po základních skupinách.

Skupina C

Nizozemsko – Portugalsko 1:1
B: 74. Smit Stephane – 70. Nereu Henrique

Obhájci titulu z Nizozemska si po remíze s Portugalskem zajistili postup do vyřazovací fáze turnaje. V zápase byli aktivnější, více zaměstnávali portugalskou obranu a jen díky výbornému výkonu portugalského brankáře nakonec zápas skončil remízou. Portugalci šli sice do vedení v 70.minutě zápasu, ale Nizozemsko odpovědělo hned za čtyři minuty a vrátilo tak postupové váhy opět na svou stranu. Do konce zápasu již žádná změna nenastala a do čtvrtfinále tak postupuje Nizozemsko, Portugalsko bude muset na případný úspěch počkat do dalšího šampionátu.

Španělsko – Slovensko 0:1
B: 81. Kocúr Marián

Španělsko jasný postup už před zápasem, Slovensko bez šance na postup. Jasným favoritem bylo v zápase Španělsko, ikdyž už prakticky o nic nešlo. Nicméně papírové předpoklady se nepotvrdily a Slovensko odjíždí domů s alespoň trošku napravenou reputací. V zápase bylo jasně lepší, jen díky výbornému výkonu španělského brankáře nevyhrálo vyšším rozdílem. Španělsko sice hrálo posledních třináct minut o deseti, ale i tak nepůsobilo dojmem vítěze skupiny. Do čtvrtfinále bude muset zapracovat, protože tam se už chyby neodpouštějí.

Skupina D

Polsko – Argentina 1:3
B: 37. Wojtyla Oliwier – 16. a 19. Braghieri Víctor, 25. Sorin Héctor

Domácí Argentina si spravila chuť v posledním zápase, kdy se dočkala prvního vítězství. Postoupit už nemohl ani jeden z týmů, ale ani to neuškodilo kvalitě zápasu. Zápas se hrál ve vysokém tempu. Argentina do něj vstoupila podstatně lépe a během devíti minut v rozmezí šestnácté a dvacáté páté minuty v podstatě zápas rozhodla třemi brankami. Polsko sice do poločasu ještě snížilo, nicméně po změně stran už ani jeden z brankářů za svá záda žádný balon nepustil a když v 76.minutě dostal druhou žlutou kartu Jarosz Filadelf, bylo hotovo. A tak konečné vítězství 1:3 pro Argentinu znamená, že Polsko končí ve skupině poslední bez jediného bodu a Argentina třetí se třemi body. Na případný postup do playoff si budou oba celky muset počkat do dalšího turnaje.

Švédsko – Turecko 0:4
B: 17. a 53. Kayabasi Kadir, 59. Sönmez Bürak, 89. Aydintürk Yasan

Další jednoznačný výsledek, ikdyž hra byla relativně vyrovnaná. Turecko si to se Švédskem rozdalo o konečnou první příčku, kdy oba týmy již měly jistotu postupu do čtvrfinále. Do vedení se dostalo Turecko již v 17.minutě. Ve druhém poločase o výsledku utkání rozhodla šestiminutovka mezi 53. a 59. minutou, kdy Turecko přidalo další dvě branky. Výsledek pak pečetili Turci minutu před koncem a zajistili si tak postup do čtvrtfinále z první příčky a bez ztráty bodu. Švédsko postupuje z druhého místa a uvidíme, jestli na něm výprask z posledního zápasu zanechá nějaké následky.

To byla krátká reportáž ze závěrečného kola skupinové fáze MS. Čtvrtfinálové dvojice nám byly nalosovány takto:

Anglie – Švédsko

Skotsko – Nizozemsko

Španělsko – Brazílie

Turecko – Francie

Dnes večer uvidíme, které čtyři týmy se dostanou do boje o medaile a které se s turnajem po čtvrtfinále rozloučí. Zítra vám z těchto zápasů přinesu opět krátkou reportáž. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 17.04.2015pocet shlednuti Shlédnuto: 1115x

Která ze čtvrfinálových dvojic je nejvyrovnanější??