Čtvrtek 18.04.2024

Nový mistr světa znám, nyní vládne Španělsko...

Od včerejšího večera už známe nového šampiona. Finálový zápas ovládlo Španělsko a vyhrálo svůj první titul. Skotsku bohužel chybělo více štěstí, tím pádem obsazuje druhé místo. V zápase o třetí místo se nakonec po penaltové loterii raduje Švédsko, které bere bronzovou medaili. No a na výborné Turecko zbyla pouze nepopulární, bramborová pozice. Každopádně všechny čtyři týmy ukázaly, že jsou ve finálové čtyřce poprávu. Tady je krátká rekapitulace obou zápasů.

zápas o 3. místo
Švédsko - Turecko 1p:1
B: 79. Svartvadet Abraham - 45. Kayabasi Kadir

V malém finále se spolu utkali soupeři ze základní skupiny. Ve skupině jasným výsledkem zápas ovládlo Turecko, kdy Švédsku nadělilo čtyři branky a jasně opanovalo skupinu D. Zápas o bronz byl ale úplně odlišný. Švédsko se z prvního zápasu poučilo a tomto zápase Turecko nepustilo do vážnější šance. Samo si vytvořilo několik nadějných situací ke skórování, bylo aktivnější. Do vedení šlo sice Turecko, když proměnilo jednu ze svých dvou vážnějších příležitostí, ale když v 64.minutě dostal druhou žlutou kartu Aiydintürk Yasan, bylo jen otázkou času, kdy se Švédsko konečně prosadí. A povedlo se to v 79.minutě, 1:1. Do konce zápasu se už Turecko ubránilo a tak došlo na penalty. V těch bylo úspěšnější Švédsko a povedla se mu dokonalá odveta za vzájemný zápas ve skupině a navíc má příchuť bronzu.

Finále
Skotsko - Španělsko 0:2
B: 4. Tapia Frenando, 38. Rosado Fadrique

Vrchol šampionátu obstaraly reprezentace Skotska a Španělska. Finálový zápas byl vyrovnanou bitvou po celou dobu, šance na obou stranách, vyrovnané držení míče. Diváci v ochozech se fotbalem bavili a nakonec by si vítězství určitě zasloužily oba týmy. Bohužel vítěz může být pouze jeden a je to ten, který promění své šance. A v tomto vyrovnaném zápase to byli hráči Španělska. Nejdříve již ve čtvrté minutě Tapia Frenando a do poločasu ještě Rosado Fadrique, konkrétně ve 38.minutě. A vzhledem k tomu, že to byly jediné gólové zářezy, je jasné, kdo celý šampionát vyhrál a kdo získává titul svétového šampiona. Španělsko může slavit, protože je to jejich historicky první titul.

Mistr je znám, nezbývá než pogratulovat. Ale je potřeba poděkovat všem týmům a všem manažerům, kteří se turnaje účastnili a zpestřili si tak mezisezonní pauzu. Osobně se už nyní těším na další šampionát. A ikdyž jsem se nezúčastnil, tak vzhledem k výhodám, které plynou z dobrého umístění na MS, mám velkou radost, jak nakonec šampionát dopadl. Ono není vůbec od věci mít své týmy ve Španělsku, Skotsku a Švédsku. :)
Tímto se s vámi loučím, přeji všem hodně úspěchů v blížící se sezoně a u příštího MS se budu zase těšit.

autor Autor: Alexi Lalasdatum 20.04.2015pocet shlednuti Shlédnuto: 1530x