Pátek 29.03.2024

2. kolo MS minulostí, zatím stále všichni ve hře...

Jak už nadpis napovídá, máme za sebou druhé kolo základních skupin MS pro 56. sezonu. A zatím ještě nejsou známí žádní stoprocentní postupující - poprvé v historii tak bude třetí kolo základních skupin rozhodovat o všech postupujících. Nejlépe jsou na tom zatím ve skupině B Francie, které v posledním zápase se Švédskem stačí remíza k postupu z prvního místa. A úplně stejně je na tom ve skupině D Německo, které bude v posledním zápase bojovat s týmem Ruska. Ve skupině A jsou všechny týmy za sebou srovnané pouze s bodovým odstupem a ve skupině C je to podobné, pouze na třetím místě Anglie nemá body dva, ale tři. Z postupové hry jsou už naopak mimo v "béčku" Slovensko (zatím 0 bodů a skóre 0:5) a v "déčku" Turecko (také 0 bodů a skóre 0:5). Bez ohledu na to ale mohou i tyto dva týmy ještě promluvit do postupové matematiky, respektive mohou někomu postup velmi znesnadnit, protože určitě nebudou chtít v turnaji končit bez jediného bodu a zásahu na kontě vstřelených branek. Bude to tedy velmi zajímavé. Teď už přejdeme na jednotlivé zápasy...

Skupina A

Argentina - Španělsko 0:2
B: 6. Arellano Rafael, 61. Malon Gironimo

Sedm střel na branku s nulovou úspěšností proti čtyřem střelám na branku a úspěšnost 50 %. Co z toho vychází? Argentina ikdyž přestřílela soupeře, tak nedala branky a tím pádem nemohla v zápase zvítězit. Naopak Španělsko sice střelecky zaostalo, ale jeho střelci měli dvakrát přesnou mušku a navíc stoprocentní výkon podal španělský brankář Irizarry Victor a tím pádem zaslouženě vítězí Španělsko, připisuje důležité tři body a jde do čela skupiny. Ale i Argentina má postup stále ve svých rukách. Pokud v posledním zápase s Polskem zvítězí, nemusí se ohlížet na ostatní výsledky a bude ve čtvrtfinále.

Polsko - Brazílie 1:1
B: 60. Kilanowicz Korneliusz - 77. Bezerra Gabriel

Druhé utkání skupiny bylo velmi vyrovnané, obě branky padly až ve druhém poločase a nakonec tak zápas skončil zaslouženou remízou. Ta sice ani jednomu z týmů výrazně nepomohla. Brazílie však vyrovnávací brankou zachovala svoje postupové šance alespoň v reálných číslech. Bude však muset v posledním zápase zvítězit a zároveň počkat na výsledek druhého zápasu. Polsko má trochu lepší výchozí pozici, nicméně taky bude muset v posledním zápase zvítězit.

Skupina B

ČR - Švédsko 3:2
B: 50. Zemánek Radimír, 69. Nedvěd Tomáš, 90. Jankových Ladislav - 6. a 77. Stranga Wilhelm

Brankově bohaté utkání, ve kterém to dlouho vypadalo, že skončí remízou. V zápase měla mírnou převahu ČR. Nakonec však až poslední střela utkání znamenala tři body pro tým ČR a Švédsko naopak odchází z hřiště s prázdnou. V postupové matematice jsou teď oba týmy se třemi body v solidní výchozí pozici. Teoreticky na postup stačí Švédsku i remíza v posledním zápase, pokud Slovensko v posledním zápase s ČR zvítězí. ČR bude na postup stačit remíza za předpokladu, že Francie neprohraje se Švédskem.

Slovensko - Francie 0:3
B: 13. Soulie Jeff, 38. Pichette Karl, 90. Hudon Alexis

Podle konečného výsledku jednoznačné vítězství. Nicméně průběh zápasu tomu nenapovídal. Slovensko bylo v zápase mírně aktivnější, nicméně ani jednu ze svých pěti střel na branku nedokázalo dostat za výborně chytajícího francouzského brankáře Niederganger Antoine. Naopak Francie ze svých pěti střel na branku dokázala vytěžit tři branky a tím pádem jasně opanovala zápas. A v neposlední řadě si vytvořila nejlepší výchozí pozici do posledního zápasu ve skupině. Stačí jí remíza na postup z prvního místa. Slovensku naopak už postup unikl a svým případným vítězstvím může už jen získat zpět svou čest a zamíchat případnými postupovými kartami.

Skupina C

Portugalsko - Skotsko 1:1
B: 64. Pereira Gomes Nelson - 67. Scobbie McKay

Zápas ovlivnila červená karta hned v první minutě zápasu pro portugalského hráče Ferreira Hélder. Díky výhodě jednoho hráče v poli navíc bylo Skotsko v zápase ohodně aktivnější, drželo více míč, více střílelo. Nicméně opět se projevilo pravidlo, že základem úspěšného týmu je výborně chytající brankář. Ten portugalský Fernandes Geraldo v brance doslova čaroval. Navíc v druhém poločase se z protiútoku dostalo Portugalsko i do vedení. Skotsku se však podařila rychlá odpověď a během tří minut srovnalo. Poté už v zápase zase úspěšně kralovala portugalská obrana a to až do konce. Portugalsko si bojovným výkonem zachovalo alespoň nějakou šanci na případný postup. Skotsko z prvního místa má před dnešním posledním zápasem nejlepší výchozí pozici.

Itálie - Anglie 1:0
B: 82. Pierotti Fortunato

Statisticky velmi vyrovnané utkání, ve kterém nakonec zvítězila Itálie díky brance osm minut před koncem zápasu. Itálie v zápase měla více střel na branku, Anglie naopak více střílela mimo tři tyče. Itálie se výhrou vrátila zpět do postupové hry a s Anglií mají nyní stejně bodů. V posledním zápase skupiny Itálii i díky výsledku tohoto zápasu stačí remíza za předpokladu, že Skotsko v druhém zápase neprohraje s Anglií. Anglii k postupu bude stačit remíza za předpokladu, že Itálie prohraje s Portugalskem. Tak se nechme překvapit.

Skupina D

Rusko - Turecko 4:0
B: 16. a 34. Shvakov Fedor, 20. Komorov Konstantin, 30. Mironov Beslan

Ve skupině D se opět zrodil výsledek o kterém bylo rozhodnuto během pár minut. Tentokráte to bylo v rozmezí šestnácté a třicáté čtvrté minuty. V tomto rozmezí ruští střelci rozprášili tureckou obranu a čtyřmi zásahy rozhodli o svém jednoznačném a pohodlném vítězství. Je to o tolik překvapivější, že v prvním kole to bylo právě Rusko, které utrpělo takovýto direkt od Nizozemska. No musím říct, že ruský realizační tým asi umí zázraky a Rusko se tím pádem opět vrátilo do postupové hry. Ikdyž v posledním zápase narazí na Německo. Turecko v posledním zápase bude bojovat už jen o napravení pošramocené reputace. Případně svým bodovým ziskem může pomoci Rusku v postupové hře.

Německo - Nizozemsko 2:1
B: 3. Niemann Mirco, 75. Neuss Arne - 63. Van Bronckhorst Achille

Asi nejvíce napínavé a nejvíce vyrovnané utkání ze všech v druhém kole zápasů. Německo šlo rychle do vedení, ale i tak byl zápas velmi nápaditý a nabídl oku nezaujatého diváka vynikající podívanou. V druhém poločase Nizozemsko srovnalo, ale poslední slovo mělo opět Německo, když patnáct minut před koncem strhlo vedení a nakonec i vítězství na svou stranu. Díky tomu si vytvořilo vynikající pozici před posledním zápasem ve skupině, ve kterém mu stačí i bod na postup z prvního místa. Nizozemsko má postup také ve svých rukách. V posledním zápase ho čeká zatím slabé Turecko a výhra mu zaručí postup bez ohledu na výsledek druhého zápasu.

To byla krátká reportáž z druhého kola. Jsem moc zvědavý na postupovou tahanici, jak se vyvine a jak nakonec bude vypadat obsazení čtvrtfinále. Sledujte tedy dnešní zápasy a zítra se přihlásím opět s krátkou reportáží. ;)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 09.07.2015pocet shlednuti Shlédnuto: 1177x