Čtvrtek 25.04.2024

Další čtyři týmy jedou domu, začíná boj o medaile...

Včera večer proběhlo další kolo šampionátu, tentokráte už vyřazovací část a to čtvrtfinále. Ve včerejších čtyřech zápasech padlo dohromady pouhopouhých pět branek. Třikrát se nám zrodil nejtěsnější výsledek 1:0 a ve čtvrtém to osmdesát pět minut vypadalo podobně. Pak se ale Anglii povedlo vyrovnat a zápas tak dospěl do losovací loterie a v té Anglie dokonala obrat a postoupila na úkor Švédska. Podle statistik z jednotlivých zápasů se dá říci, že postoupily vždy lepší týmy. Otázkou zůstává, jak by vypadalo utkání Německa s Argentinou, kdyby Německo nedohrávalo bez dvou vyloučených hráčů. Ale to je kdyby a na to se nehraje. Pojďme si jednotlivá utkání přiblížit...

Španělsko – Nizozemsko 1:0
B: 70. Malon Gironimo

Obhájci titulu přehráli silné Nizozemsko a jdou do boje o medaile. Zápas samotný byl vyrovnaný, Španělsko svého soupeře přestřílelo na branku, Nizozemsko naopak vícekrát vystřelilo mimo tři tyče. Utkání rozhodla až sedmdesátá minuta, kdy se prosadil španělský snajpr Malon Gironimo, hájící na klubové úrovni barvy Deportivo La Coruna a poslal tak svůj tým do semifinále. Pro Nizozemsko skončila pouť letošním šampionátem opět ve čtvrtfinále. Španělsko se naopak dnes večer může přiblížit obhajobě mistrovského titulu, což by se mu povedlo jako prvnímu týmu v historii.

Francie – Skotsko 1:0
B: 70. Pichette Karl

Další zápas, ve kterém o postupujícím rozhodla sedmdesátá minuta. Francie byla v zápase aktivnější, svého soupeře přestřílela a v druhém poločase se dočkala zasloužené odměny v podobě vedoucího a i vítězného gólu. Ten vsítil Pichette Karl, útočník hájící barvy francouzského Montpellier HSC. Skotsko tím pádem nenaváže na svůj stříbrný úspěch z minulého šampionátu a končí ve čtvrtfinále. Francii naopak čeká derby se silným Španělskem a pro mě osobně toto utkání je takovým malým finálovým zápasem, protože po Německu byly tyto dva týmy pro mě největšími aspiranty na mistrovský titul.

Anglie – Švédsko 1p:1
B: 85. Whitehouse Clive – 47. Kihlstedt Lars-Bjorn

Zápas, který podle výsledku vypadá, že byl vyrovnanou bitvou, nicméně podle průběhu je postup Anglie zasloužený a na místě. Švédsko v zápase tahalo za kratší konec, většinu zápasu strávilo na své polovině a bránilo se anglickému náporu. Jen díky vynikajícímu výkonu, který v brance předvedl Skovhus Melker mohlo pomýšlet dlouho i na postup. Na začátku druhého poločasu totiž šlo do vedení po rychlém brejku, prosadil se Kihlstedt Lars-Bjorn. Anglický tlak po soupeřově trefě jěště zesílil a zaslouženého vyrovnání se hráči Anglie dočkali pět minut před koncem normální hrací doby, kdy se trefil Whitehouse Clive. Vzhledem k tomu, že utkání skončilo v normální hrací době 1:1, došlo na tak nepopulární los, který přisoudil postup, možná poprvé v historii spravedlivě, Anglii. Švédsko tak končí ve čtvrtfinále a nenaváže na svůj bronzový úspěch z minulého MS. Anglie se naopak poprvé v historii podívá do semifinále.

Německo – Argentina 0:1
B: 42. Borges Federico

Poldikovi se rozplynul sen o zlatém hattricku, alespoň pro tuto sezonu. Cestu Argentině do semifinále však jeho hráči usnadnili vlastním nedisciplinovaností. Nejdříve svůj tým oslabil po hrubém faulu a červené kartě v patnácté minutě Schüterrle Rico. Navíc těsně před koncem prvního poločasu se prosadil utaženou střelou k tyči argentinský záložník Borges Federico, který na klubové úrovni obléká barvy GGG La Plata. V druhé polovině zápasu pokračovala argentinská převaha a Německo odolávalo jen díky výbornému výkonu brankáře Hals Armin, jinak strážícího branku německého týmu FC Burke & Freeman Munchen. V sedmdesáté čtvrté minutě navíc skončily veškeré naděje německého týmu, když se po druhé žluté musel poroučet ze hřiště Wiedl Andreas. Německo tak zápas muselo dohrávat v devíti hráčích. Argentina už si výsledek pohlídala a díky výhře se podívá po třech sezonách do semifinále MS. Německo, které pro mě osobně bylo největším favoritem, končí už ve čtvrtfinále.

To byla krátká reportáž ze čtvrtfinálových bojů. Dnes večer je na programu semifinále a semifinálové dvojice vypadají takto:

Španělsko – Francie

Anglie – Argentina

Můj tip na finálovou dvojici je Francie a Argentina. Tak uvidíme, jak to dnes večer dopadne. Zítra vám z těchto velkých bitev přinesu opět krátký článek. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 11.07.2015pocet shlednuti Shlédnuto: 1539x