deník MIFA

Pátek 29.03.2024

CENA: ZDARMA!

Známe postupující, dnes začíná play-off...

Ve skupinové fázi je dobojováno. Zrodily se nám velmi zajímavé výsledky. V posledním kole skupinové fáze padlo dalších 20 branek, čímž se nám gólový průměr za základní skupiny ustálil na pěkném čísle 2,59 gólu na zápas. Branka tedy padla průměrně každých 35 minut. Ve třetím kole základních skupin bylo také uděleno 20 žlutých karet a 1 karta červená. Průměr žlutých karet po základních skupinách je na čísle 2,71 na zápas, tj. každých 33 minut byla udělena žlutá karta. Velmi zajímavé je také, že ze 24 zápasů skupinové fáze se zrodila pouze 1 remíza. Nejlepším týmem po základních skupinách je Francie, která všechny své zápasy vyhrála a nedostala ani branku. Následuje Skotsko, které dvakrát vyhrálo a jednou remizovalo a přitom vsítilo osm branek a pouze jednu obdrželo. Naproti tomu tu máme dva týmy, které ze tří zápasů neuhrály ani bod. Prvním je Německo, které k nulovému bodovému zisku přidalo skóre 1:6. Ještě hůře, tj. bez bodu a vstřelené branky, je na tom Rusko, které šampionát zakončilo se skóre 0:5.

Pojďme si nyní zrekapitulovat poslední kolo základních skupin a představit si také čtvrtfinálové dvojice.

Skupina A

Španělsko – Švédsko 2:1
B: 10. Ruíz Sebastián, 72. Saldaňa Rigoberto – 23. Nordin Ludvig

Velká bitva dvou favoritů skupiny a i kandidátů na celkový triumf. Obhájce titulu ze Španělska potřeboval bodovat, Švédsko mělo postup skoro jistý. Zápas podle toho také vypadal. Španělsko nenechalo nic náhodě a do zápasu vlétlo, svého soupeře zatlačilo a jenom díky skvělému výkonu švédského brankáře byl nakonec rozdíl ve skóre pouze jednogólový. Na první gól Španělska dokázalo Švédsko z ojedinělé šance odpovědět. Na druhý však už odpověď nenašli a tak Španělsko bere tři body a nakonec postupuje z první pozice. Švédsko je doprovodí a postupuje tak z druhé pozice.

Slovensko – Portugalsko 1:2
B: 44. Šafranko Jaromír – 16. a 84. Meireles Bruno

Celý zápas absolvovat pouze v deseti a nakonec prohrát gólem šest minut před koncem zápasu. To je velká smůla pro tým Slovenska. Hned v první minutě totiž přišli o jednoho z útočníku, který dostal červenou kartu. Brzké vyloučení tak velmi ovlivnilo další průběh zápasu. Portugalsko v zápase dominovalo, ikdyž na adresu Slovenska lze říci, že bojovalo velmi statečně a dokonce si vytvořilo i několik šancí. Bohužel pro ně to dopadlo, jak už jsem psal výše. Slovensko se totiž v závěru snažilo útočit, protože ani remíza už by na postup nestačila a do otevřené obrany pak Portugalsko udeřilo a strhlo vedení zpět na svou stranu. Ale ani výhra pro Portugalsko nic neřeší a oba týmy tak na šampionátu končí.

Skupina B

Argentina – Skotsko 1:1
B: 65. Alonso Tomás – 34. Gunn Eanraig

Jediná remíza v základní části se zrodila v souboji Skotska a Argentiny. Utkání bylo celkem vyrovnané, Argentina měla sice víc střel na branku, ale proměnila pouze jednu. Skotsko ze svých střel proměnilo také jednu a tak si z tohoto zápasu zajistilo bod, který mu zaručil první místo ve skupině. A vzhledem k výsledku druhého souběžně hraného zápasu ve skupině Argentině ani remíza se silným soupeřem nestačila na postup ze skupiny. Skotsko se tak může těšit na vyřazovací část a v Argentině si budou muset počkat na případný úspěch až na další šampionát.

Rusko – Turecko 0:1
B: 67. Ercan Toglun

Další vyrovnané utkání, které nakonec rozhodla jediná branka. Rusko ani ve třetím zápase nevsítilo branku a tak ze šampionátu odjíždí s nelichotivou bilancí 0 bodů a bez vstřelené branky. Turecko naopak po výprasku od Skotska zkoncentrovalo svoje síly na rozhodující bitvu a díky brance v druhém poločase bere ze zápasu tři body a podívá se do vyřazovacích bojů.

Skupina C

Francie – Německo 3:0
B: 6. Remusat Florent, 32. Diligent David, 74. Goupil Tanguy

Jednoznačné vítězství zatím suverénní Francie nad slabým Německem. V zápase měli hráči ze země galského kohouta jasnou převahu, kterou přetavili v první branku již po šesti minutách hry. Dále svého soupeře tlačili a nenechali nikoho na pochybách, že by snad v zápase hráli na remízovou jistotu. Do konce první půle přidali druhý gól a po změně stran ještě jeden. Německo se zmohlo pouze na dvě střely za celý zápas. Na šampionátu tak končí s nulovým bodovým ziskem a pouze jednou vstřelenou brankou. Francie naopak postupuje s plným bodovým ziskem do čtvrtfinále a svými výkony si jasně řekla o nálepku favorita na celkový triumf.

Itálie – ČR 0:1
B: 87. Staněk Richard

Ikdyž výsledek tomu moc nenapovídá, v téhle bitvě o postup jasně dominovala ČR. Italské akcie dlouho držel na vodou brankář a už to vypadalo, že se nakonec Itálie ubrání a postoupí do playoff. Ale ke konci zápasu byl tlak hráčů ČR opravdu drtivý a s vypětím všech sil se jim povedlo vsítit rozhodující branku tři minuty před koncem zápasu a zajistili si tak postup mezi osmičku nejlepších a možnost bojovat o celkový triumf. Itálie tak o postup přišla, ale musím konstatovat, že za svůj výkon v zápase by si postup stejně nezasloužila.

Skupina D

Anglie – Nizozemsko 0:5
B: 21. a 56. Wijnaldum Etienne, 37. a 49. Biseswar Lionel, 82. Ofrany Christophe

Výsledek zápasu jednoznačný, ale rozdíl mezi týmy byl minimální. Nizozemsko ale udělilo Anglii lekci z produktivity. V prvním poločase se trefilo dvakrát, další tři zásahy přidalo v poločase druhém. A díky dobrému výkonu brankáře udrželo vzadu i nulu. Díky takto jednoznačnému vítězství se dokonce dostali na první místo skupiny právě před Anglii a můžou se těšit na čtvrtfinále. Anglie tedy postupuje z druhého místa, ale ve čtvrtfinále bude muset určitě něco změnit, tam už prostor na chyby nebude.

Polsko – Brazílie 2:0
B: 50. Swobodo Chwalislaw, 51. Poldak Grzegorz

Souboj Polska s Brazílií rozhodla rychlá dvouminutovka těsně po nástupu do druhé půle. Během ní se dvakrát trefili hráči Polska a utnuli tak jakékoliv naděje Brazílie ve hře o postup ze skupiny. Polsko tak zakončilo turnaj alespoň malou náplastí v podobě dvoubrankového vítězství. Na postup to však nebylo, o ten budou muset oba týmy zabojovat až na dalším šampionátu, protože dnešním zápasem pro ně cesta tímto šampionátem končí.

Krátký přehled máme za sebou, teď si představíme čtvrtfinálové dvojice.

Španělsko – Anglie

Skotsko – Česká republika

Francie – Turecko

Nizozemsko – Švédsko

Už dnes večer se rozhodne, které čtyři týmy si nakonec zahrají o medaile a které budou muset ze šampionátu odjet těsně před vrcholem. Největším favoritem na postup do semifinále je podle mého názoru Francie, dále bych tam viděl Španělsko, Skotsko a Švédsko. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 02.10.2015pocet shlednuti Shlédnuto: 1159x