Čtvrtek 28.03.2024

Čtvrtfinále odehráno, boj o medaile začíná...

Šampionát se nám včerejšími zápasy přehoupl do druhé poloviny, vyřazovací části. Ve čtyřech zápasech se nám udála jedna remíza, tím pádem o postupujícím musel rozhodnout los. V ostatních zápasech postoupili vítězové už po normální hrací době. Padlo nám dohromady 10 gólů, což je opět pěkný průměr 2,5 branky na zápas. Celkový průměr i se základními skupinami je prozatím na čísle 2,55 branky na zápas. Žlutých karet bylo ve čtvrtfinálových zápasech uděleno celkem 14, což je hodně vysoký průměr 3,5 žluté karty na zápas. V součtu se základními skupinami narostl průměr udělené žluté karty na 3,1 na zápas. Dále bylo také v těchto čtyřech zápasech započítáno 61 střel, kdy poměr střely na branku a střely mimo byl 31:30, což značí, že na vstřelený gól bylo potřeba 3,1 střely na branku.

Teď už přejdeme k jednotlivým zápasům a představíme si také semifinálové dvojice...

Španělsko – Anglie 2p:2
B: 10. Nieto Daniel, 35. Catico Janucho – 59. Potter Jefferson, 75. Heath Earl

Obhájci titulu měli velké štěstí a do semifinále přes Anglii je poslal až los. Byl to zápas rozdílných poločasů. V tom prvním mělo jasně navrch Španělsko, které šlo brzy do vedení. Ještě do poločasové přestávky přidalo druhý gól a s Anglií to vypadalo bledě. V druhém poločase ale Anglie výrazně přidala a za svojí aktivitu byla i odměněna. Nejdříve snižující brankou a poté čtvrthodinu před koncem i vyrovnáním. Španělsko se ještě poté snažilo strhnout vedení na svou stranu, ale zápas už skončil remízou v normální hrací době. Následoval tak nepopulární los. A štěstí se přiklonilo na stranu Španělska. Za výkon v zápase možná i zaslouženě. Anglie určitě myslela výš, nicméně za předvedený výkon se určitě stydět nemusí.

Skotsko – ČR 0:1
B: 64. z pen. Ech Miroslav

Po skromnu šancí, taktická bitva a nakonec postup týmu, kterému se tolik šancí nedávalo. Utkání rozhodla jedna branka, navíc z penalty. Před utkáním favorizované Skotsko se v zápase vůbec neprosadilo, na branku vyslalo všeho všudy dvě střely, ČR pouze o jednu více. Výborná defenzíva tak zdobila oba týmy. Diváci si v tomto zápase na své moc nepřišli, protože to byl souboj především uprostřed hřiště. Skotsko tak končí na MS těsně před vrcholem a ČR se díky takticky výborně zvládnutému zápasu posunula do boje o medaile.

Francie – Turecko 1:2
B: 30. Gobinet Herve – 40. Culcuoglu Bakanlar, 86. Ilyas Mehmet

Před zápasem jsem tipoval, že Francie bude asi největší favorit na postup do medailových bojů. A opět mi můj tip nevyšel. Doposud suverénní Francii totiž ve čtvrtfinále vystavila stopku reprezentace Turecka. Pro mě osobně největší překvapení turnaje. S Francií odehrálo Turecko vyrovnanou partii, za remízu v normální hrací době by se nikdo nemohl zlobit. Nicméně Turecko toto odmítlo a čtyři minuty před koncem zápasu strhlo vedení na svou stranu a Francii už do závěrečného tlaku nepustilo. Díky tomu si tak zajistilo místo v bojích o medaile. Francie naopak končí jako jeden z favoritů už ve čtvrtfinále.

Nizozemsko – Švédsko 2:0
B: 21. a 67. Biseswar Lionel

Tenhle zápas jsem osobně odhadoval, že bude nejvíce vyrovnaný. Možná jsem více věřil Švédsku, nicméně jsem se opět ve svém tipu mýlil. Nizozemsko nedalo Švédsku ani „čuchnout“. Žádná střela na branku znamená, že nemůžete v zápase vyhrát. Navíc pokud soupeř ze svých střel dvě promění, je jasné, kdo zápas ovládne. Nizozemsko po výprasku, který udělilo v posledním kole základních skupin Anglii, si tak připsalo další skalp silného celku, ze šampionátu vyřadilo silné Švédsko a postupuje do bojů o medaile.

Krátké shrnutí máme za sebou. Představíme si ještě semifinálové dvojice. Ty vypadají takto.

Španělsko – ČR

Turecko – Nizozemsko

Dnes večer se tedy rozhodne, jaké složení bude mít finále a kdo si zahraje pouze o bronz. Vzhledem k úspěšnosti mých předchozích tipů své dnešní otočím a tipuji finále ČR s Tureckem. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 03.10.2015pocet shlednuti Shlédnuto: 1333x