deník MIFA

Pondělí 10.12.2018

CENA: ZDARMA!


Máme tu boje o medaile, čtvrtfinále je za námi...

Dnešní reportáž bude i završením bojů ve skupině. Alespoň slovem. K již jasným postupujícím Nizozemsku a Skotsku se po posledních zápasech ve skupině přidala Francie, ČR, Španělsko, Anglie, Turecko a Švédsko. Zajímavostí bylo, že ve skupině A stačily Francii na postup pouze tři body, oproti tomu Itálii ve skupině C nestačilo na postup ani šest bodů. Malá sportovní trádédie pro Itálii. Ale systém turnaje je neúprosný. Statisticky skupinové boje přinesly dohromady 53 branek ve 24 zápasech. Průměr tedy 2,21 branky na zápas. Nejvíce branek vstřelilo Skotsko - 8 a nejméně Rusko - 1. Ve čtrvtfinále pak na sebe narazilo osm nejlepších týmů. A zápasy vypadaly takto...

Čtvrtfinále


Nizozemsko - Švédsko 0p:0
B: -

Utkání, ve kterém nakonec o postupujícím rozhodl tolik neoblíbený los. V tomto případě lze ale konstatovat, že do dalších bojů poslal tým, který se v průběhu turnaje prezentuje velmi dobrými výkony a to samé předvedl i v tomto zápase. Nizozemsko bylo jasně lepší, aktivnější, jen prostě ta kýžená branka chyběla. Ale štěstí přeje připraveným a Nizozemsko díky tomu postupuje do bojů o medaile.


ČR - Anglie 1:2
B: 19. Dušín Čestmír - 60. Roach Adam, 70. Bullock Sutherland

Velmi napínavé utkání, ve kterém si ČR přivřela dveře do bojů o medaile sama svojí nedisciplinovaností. Zápas měla výborně rozehraný, ale ve druhém poločase nejprve druhá žlutá po vyrovnávací brance a poté když se Anglie dostala do vedení, přišla druhá červená karta v zápase a bylo po nadějích ČR na zvrat v utkání. Anglie tak postupuje do bojů o medaile.


Španělsko - Skotsko 1:4
B: 28. Bañuelos Martin - 23. a 62. Gordon Adair, 36. Kyle Cailean, 70. Glogley Jean

Lekce z produktivity a ukázka, jak důležitý je kvalitní výkon brankáře. Tak můžeme shrnout další čtvrtfinálový zápas mezi Španělskem a Skotskem. Obhájce titulu byl mírným favoritem a v zápase měl převahu, ale Skotsko trestalo z rychlých brejků a hlavně proměňovalo své šance. Španělský brankář nepodal špatný výkon, ale na čtyři střely prostě neměl nárok a tak se po třech sezónách Španělsko loučí s turnajem už ve čtvrtfinále. Skotsko naopak postupuje do bojů o cenné kovy.


Turecko - Francie 1:0
B: 4. Tandogan Berk

Turecko potvrdilo výbornou formu na turnaji a poradilo si ve čtvrtfinále s Francií. Oba týmy do tohoto zápasu ještě neprohrály, nicméně Turecko bylo favoritem, protože Francie doposud ani nevyhrála. V zápase samotném bylo Turecko aktivnější a jasně ho opanovalo. Branku vstřelilo už ve čtvrté minutě a náskok si pak bezpečně hlídalo až do konce zápasu. Bude tak mít opět příležitost dosáhnout na zatím největší úspěch. Francie se s turnajem loučí už ve čtvrtfinále.


Tak to byla krátká kombinovaná reportáž z dění na letošním šampionátu. Semifinálové dvojice vypadají takto...


Nizozemsko - Anglie

Skotsko - Turecko


Zítra přinesu krátkou reportáž z těchto dvou zápasů a pak už nás čeká boj zlato a bronz. Prozatím se loučím a přeji příjemné svátky.

autor Autor: Alexi Lalasdatum 25.12.2015pocet shlednuti Shlédnuto: 576x


 

Diskuze

Diskuze je prázdná
Počet příspěvků: 0
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz