deník MIFA

Pondělí 21.01.2019

CENA: ZDARMA!


Oranjes zijn wereldkampioenen...

S malým zpožděním, ale přece jen známe nového světového šampiona. Po dlouhých sezónách španělské nadvlády si trůn vydobyla reprezentace Nizozemska. V průběhu turnaje podávala výborné výkony a v jednom případě při ní stálo i tolik potřebné štěstí. Druhé místo obsadila reprezentace Skotska a v zápase o třetí místo nakonec Anglie porazila Turecko. Pojďme si poslední zápasy turnaje přiblížit...

FINÁLE


Nizozemsko - Skotsko 3:1
B: 15. Koevermans Benjamin, 51. Mathijsen Jacquot, 66. Rozema Norbert - 13. Gordon Adair

Vyrovnaný první poločas a jasná převaha Nizozemska v poločase druhém. Takto lze ve zkratce charakterizovat průběh finálového zápasu. Oranjes jako mírní favorité naplnili prognózy a dovedli finálový zápas do vítězného konce. V první poločase šlo do vedení Skotsko, ale Nizozemsko přispěchalo s rychlou odpovědí. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Po změně stran však na hřišti hrál pouze jeden tým, Nizozemsko. Skotové jakoby zůstali hlavou v kabině a během šesti minut dostali druhou branku. A po dalších patnácti minutách třetí. O výsledku tak bylo rozhodnuto a Nizozemsko tak žije svůj zlatý sen.


Zápas o bronz

Anglie - Turecko 2:0
B: 26. Cullen Scott, 32. Bullock Sutherland

Malé finále bylo jasnou záležitostí. Možná překvapivě. Nicméně zasloužené vítězství a dominance Anglie. Turecku bohužel evidentně došla "šťáva". Anglie ho v zápase jasně předčila a zápas rozhodla během rychlé šestiminutovky ještě v prvním poločase v rozmezí šestadvacáté a dvaatřicáté minuty. Turecko v zápase vystřelilo pouze dvakrát, z toho pouze jednou na branku. Anglie si zápas již pohlídala a dovedla do bronzové radostné tečky. Každopádně oba, vlastně všechny čtyři týmy ve Final Four si zaslouží uznání a respekt. Předvedly v turnaji výborné výkony a zaslouženě se do nejlepší čtyřky dostaly.


Další šampionát tedy máme za sebou. Známe nového mistra světa. Nizozemská seniorská reprezentace by si mohla vzít příklad ze svých mladších spoluhráčů. Všechny výpravy už jsou zpět, hráči ve svých klubech, kde probíhají poslední přípravy před vypuknutím další ligové a pohárové sezony. Já vám děkuji za pozornost, kterou jste věnovali reportážím z dění šampionátu.
Další turnaj se začne o svou pozornost hlásit koncem února, konkrétně 21.2., kdy nás čeká rozlosování skupin MS a začne přihlašování na pozici reprezentačního manažera. O týden později (28.2) se uzavřou přihlášky a přijde volba reprezentačního manažera. A o další týden později (6.3.) bude ukončena volba, následuje nominace a pak už to vypukne.
Takže všem ještě jednou děkuji a držím palce v blížící se sezóně. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 29.12.2015pocet shlednuti Shlédnuto: 600x


 

Diskuze

Blekgratulace, ve vyrobe monster je Jaraldo sampionem :-)30/12/15
JoeyGratulace jaraldovi a diky tobe alexi za clanky30/12/15
NikotinusVelka gratulace a podekovani sampionovi :-)30/12/15
JaraldoPripajam sa k Tlacovi s podakovanim za vserky clanky k MS...29/12/15
Alexi Lalas29/12/15
Počet příspěvků: 6
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz