Středa 24.04.2024

1.kolo MS za námi...

Mistrovství odstartovalo prvními zápasy. V osmi duelech se zrodily dvě remízy, jeden zápas skončil vítězstvím jednoho z týmů o jednu branku, v dalších čtyřech zvítězil jeden z týmů o dvě branky. No a v jednom zápase se zrodila výhra o tři branky. Padlo dohromady 17 branek. Bylo také uděleno 21 žlutých karet a jedna červená, poměr střel na bránu a střel mimo branku byl 75:37. Pojďme si zrekapitulovat jednotlivá utkání...

Skupina A

Nizozemsko - Německo 2:2
B: 17. Overmars Arnaud, 83. Oost Jean - 63. Helfrich Thorsten, 77. Holtzmann Franck

Před zápasem favorizované Nizozemsko sice v zápase brzy vedlo, ale ve druhém poločase Německo zápas otočilo a Oranjes zachraňovali alespoň bod sedm minut před koncem. Oba týmy tak připisují jeden bod do tabulky.

Francie - Argentina 2:0
B: 62. Desilets Rodolphe, 81. Chevit Bernard

Na šance relativně vyrovnané utkání nakonec ve svůj prospěch v druhém poločase vybojovala Francie. Argentina nezahrála špatně, ale na body to bohužel nestačilo. O ty bude muset zabojovat v dnešním zápase.

Skupina B

Anglie - Polsko 1:0
B: 88. Robins Jem

Anglie dlouho bušila do polské obrany, po celý zápas měla převahu a už to vypadalo, že se body budou dělit. Ale dvě minuty před koncem zápasu to tam konečně spadlo a Anglie tak ze zápasu vydolovala tři body. Polsko bude muset ještě zabojovat.

Španělsko - Itálie 3:1
B: 3. a 10. Valdez Joanés, 73. Garibay Mendo - 69. Accola Merlino

Velmi pěkný a na šance i branky bohatý zápas. Španělsko v něm udolalo Itálii. Už v desáté minutě vedlo Španělsko dvoubrankovým rozdílem. Itálie snížila až v druhém poločase, ale chvíli po vyrovnání přidali španělé třetí branku a zápas si již pohlídali.

Skupina C

Turecko - Brazílie 0:2
B: 45. a 70. Duarte Sérgio

V tomto zápase se opět ukázalo, že fotbal se hraje na góly. Kdo jich dá víc, vyhraje. A ikdyž mělo po celý zápas převahu Turecko, branky dávala pouze Brazílie. Ta tak vytěžila z minima maximum a do tabulky připisuje první tři body. Turecko bude muset zapracovat na koncovce.

Švédsko - Slovensko 0:2
B: 20. Bobek Vladimír, 44. Kočiš Ondrej

Jasná záležitost pro Slovensko. Slováci si ze Švédska udělali tréninkového soupeře, k ničemu je nepustili a zaslouženě berou ze zápasu tři body. Švédský manažer byl velmi zklamán přístupem hlavních hvězd týmu a plánuje velké změny v následujících zápasech.

Skupina D

Skotsko - Rusko 0:0
B: -

Hlavním hrdinou tohoto zápasu je ruský brankář. Díky němu si ze zápasu Rusko odváží bod. Jinak totiž bylo jasně lepší Skotsko. Bohužel se skotům nepovedlo vstřelit žádnou branku a tak je to pro ně spíše ztráta dvou bodů. Nicméně i bod může mít v konečné tabulce velkou cenu.

ČR - Portugalsko 3:0
B: 61. a 80. Arnošt Alan, 86. Ovčárek Cyril

Utkání bylo ovlivněno rychlou červenou kartou, již v deváté minutě šlo Portugalsko do deseti. Dlouho pak odolávalo náporu Čechů, ale v druhém poločase jim začaly docházet síly, ČR postupně vstřelila tři branky a opanovala zápas.

Krátké shrnutí máme za sebou, dnes nás čeká další porce zápasů, tak je nezapomeňte sledovat. Zítra se přihlásím opět s krátkým shrnutím. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 16.03.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 1074x