deník MIFA

Čtvrtek 28.03.2024

CENA: ZDARMA!

2.kolo MS odehráno...

Druhé zápasy skupinové fáze jsou odehrány a už nyní známe dva jisté postupující. A to jsou Francie a Brazílie. Naopak známe už také prvního nepostupujícího a tím je bohužel Švédsko. Ostatní účastníci mají stále ještě naději na postup, ať už větší či menší. Ve druhém kole skupinových bojů se zrodily čtyři remízy, dvě výhry o jednu branku, jedna výhra o dvě branky a jedna výhra o tři branky. Padlo stejně jako v kole prvním, 17 branek. Poměr střel na branku a mimo branku byl 71:61 a bylo uděleno 19 žlutých karet a 2 karty červené. Pojďme tedy na jednotlivé zápasy...

Skupina A

Argentina - Nizozemsko 1:0
B: 41. Parra Siro

Výsledek tomu sice moc nenapovídá, ale Argentina svého soupeře válcovala celých devadesát minut. Kdyby bylo finální skóre 5:0, nemohl by se nikdo divit. Jen díky nizozemskému brankáři to není takový propastný rozdíl. Argentina se vítězstvím vrátila do hry o postup, Nizozemsko to bude mít těžké, v posledním zápase ho čeká zatím suverénní Francie.

Německo - Francie 0:3
B: 11. Desilets Rodolphe, 47. Chevillot Dominique, 65. Charpentier Lionel

Velice vyrovnané utkání, ale konečný výsledek jasně vyzněl pro Francii. Ta si za postupem vykročila již v jedenácté minutě. Těsně po změně stran přidala druhý zásah a v půlce druhého poločasu třetí. Utkání sice dohrávala v deseti od osmdesáté minuty, ale žádné drama už se nekonalo. Francie tak jako první tým postupuje, Německo si to o postup rozdá s Argentinou.

Skupina B

Itálie - Anglie 2:2
B: 59. Barattin Innocenzio, 62. Berneri Xaviero - 18. Robins Jem, 73. Leaning Silas

Další velmi vyrovnané utkání, které bylo brankově bohaté a divácky atraktivní. Oba týmy příkladně bojovaly, v zápase chvíli vedly a chvíli prohrávaly. Nejprve šla do vedení Anglie, ve druhém poločase pak přišla italská tříminutovka, kdy nejprve Itálie vyrovnala a pak šla do vedení. To jí vydrželo jedenáct minut, poté Anglie vyrovnala. Takže zasloužená dělba bodů. Anglie má k postupu blíže, v posledním zápase jí stačí remíza na jistotu postupu. Itálie naopak potřebuje zvítězit.

Polsko - Španělsko 1:1
B: 48. Kruszka Hezychiusz - 8. Fáundéz Janucho

V druhém zápase skupiny B na sebe narazily týmy Polska a Španělska. Mírným favoritem bylo před zápasem Španělsko. A svou roli potvrdilo již po osmi minutách zápasu a šlo do vedení. Španělsko mělo v zápase mírnou převahu, nicméně pojistku v podobě druhé branky se mu vsítit nepovedlo. Naopak po změně stran se Polsku podařilo vyrovnat. Výsledek 1:1 vydržel až do konce a tak jsou karty rozdány jasně. Španělsku v posledním zápase stačí remíza na jistotu postupu, Polsko musí porazit Itálii a ještě bude čekat na výsledek druhého zápasu.

Skupina C

Slovensko - Turecko 0:0
B: -

Další celkem vyrovnané utkání, bohužel bez gólového efektu. Slovensko si v zápase s Tureckem brousilo zuby na druhou výhru a zajištění postupu, nicméně ani Turecko po prohře s Brazílií nechtělo zůstat mimo postupovou matematiku. Zápas byl bojovný a konečný výsledek dává dobrou výchozí pozici Slovensku, tomu v posledním zápase stačí remíza k jistotě postupu. Turecko naopak musí porazit Švédsko a doufat ve slovenskou prohru.

Brazílie - Švédsko 2:1
B: 26. a 66. Camozzato Martins - 68. Lundqvist Adam

Druhý zápas skupiny C proti sobě svedl Brazílii a Švédsko. Zápas byl docela vyrovnaný, mírnou převahu měla Brazílie. Ta šla také v prvním poločase do vedení. Ve druhém poločase nejprve Švédsko orazítkovalo břevno z přímého kopu a chvíli poté Brazílie vstřelila druhou branku. Švédsko se nepoložilo a po dvou minutách vsítilo kontaktní branku. Do konce zápasu však už další nápor Brazílie nepřipustila a tak si výhrou zajistila postup do play-off. Švédsko naopak jako první tým na šampionátu končí. Švédský manažer se nechal slyšet, že ve druhém zápase už byl výkon lepší, nicméně ofenzivní záložní řada stále zůstává za očekáváním. A také chybělo trošku štěstí.

Skupina D

Portugalsko - Skotsko 2:0
B: 34. Tábuas Marcos, 37. Ribeiro Vitorino

Velmi dobrý výkon Portugalska, matný výkon Skotska. Portugalsko mělo po celý zápas převahu, přestřílelo svého soupeře a už v prvním poločase si vytvořilo dvoubrankový náskok. V druhém poločase si již zápas pohlídalo a dovedlo ho do vítězného konce. Díky této výhře se Portugalsko vrátilo do postupové hry a v posledním zápase s Ruskem mu stačí k postupu i remíza. Skotsko naopak musí porazit ČR.

Rusko - ČR 1:1
B: 52. Shmelyuk Ignat - 45. Wiesner Emil

Druhé utkání skupiny D přinesl velmi zajímavý průběh. V zápase bylo aktivnější Rusko, ale dlouho mu chyběl klid v koncovce. Podobně na tom byla i ČR. Té se podařilo na konci poločasu vstřelit klasický "šatňák" a jít tak do kabin nejen s vedením, ale i psychickou výhodou. Po změně stran ale přišlo s rychlým vyrovnáním Rusko a vypadalo to na drama. To ale znemožnila červená karta pro ruského hráče v sedmdesáté minutě. Díky tomu žádný závěrečný tlak nepřišel a utkání tak skončilo výsledkem 1:1. ČR je nyní v postupové matematice na tom nejlépe, v posledním zápase mu stačí remíza. Rusko musí porazit Portugalsko k jistotě postupu.

Další krátký sestřih je u konce. V dnešních posledních zápasech je stále o co hrát, tak nezapomeňte zápasy sledovat a zítra se opět budu hlásit s krátkým shrnutím :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 17.03.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 1110x