Pátek 19.04.2024

Čtvrtfinále odehráno, boj o medaile začíná...

V turnaji nám již po včerejším čtvrtfinále zůstaly pouze čtyři nejlepší týmy, které si to dnes rozdají v semifinále. Ve včerejších čtyřech zápasech padlo dohromady 6 branek, 9 žlutých karet a 1 karta červená. Poměr střel na branku a mimo branku byl 42:27. Pojďme na jednotlivé zápasy...

Čtvrtfinále

Francie - Portugalsko 0:1
B: 73. Tábuas Marcos

Před zápasem byla mírným favoritem Francie. Portugalsko však předvedlo, že má na šampionátu stoupající křivku výkonů a ta vygradovala ve čtvrtfinále, kdy favorizovanou Francii přehrálo a zaslouženě postoupilo do semifinále. Francie naopak po slibném začátku končí ve čtvrtfinále.

Anglie - Slovensko 0:3
B: 29. Haščák Augustín, 34. Hačko Ivan, 39. Kaizer Rastislav

I ve druhém zápase byl mírným favoritem tým, který nakonec nepostoupil. Anglie v tomto zápase dostala pěknou facku od Slovenska a dlouho na ní asi nezapomene. Slovensko o svém vítězství rozhodlo během rychlé desetiminutovky v prvním poločase, kdy odskočilo na rozdíl tří branek. Anglie už se zápasem nebyla schopná nic udělat a tak Slovensko postupuje do semifinále a Anglie končí ve čtvrtfinále.

Brazílie - Španělsko 0:1
B: 52. Montenegro Henrrique

Tentokráte byly šance před zápasem celkem vyrovnané. Průběh zápasu však vyzněl jasně pro bývalé, trojnásobné mistry světa ze Španělska. Ti po celý zápas jasně diktovali tempo a jen díky vynikajícímu výkonu brazilského brankáře nakonec v zápase zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem, 0:1. Ale i to jim na postup do semifinále stačí a tak budou mít možnost zabojovat opět o stupně nejvyšší. Brazílie po dobrém začátku ve skupině končí už ve čtvrtfinále.

ČR - Argentina 1:0
B: 53. Cihlář Vojtěch

V posledním zápase nakonec mírný favorit postoupil. ČR měla během zápasu mírnou převahu a brankou ji korunovala pár minut po začátku druhého poločasu. Navíc minutu nato šla Argentina do deseti, když byl vyloučen jeden z jejich hráčů. Tím se prakticky Argentina připravila o možnost ještě zápas zdramatizovat, popř. otočit. ČR si již průběh zápasu pohlídala a díky vítězství postupuje do semifinále. Argentina se naopak s turnajem loučí.

Krátké shrnutí máme za sebou, dnes večer nás čekají semifinálové bitvy a soupeři jsou nalosováni takto:

Portugalsko - Slovensko

Španělsko - ČR

Nezapomeňte tedy dnešní zápasy sledovat, zítra se již dozvíme, kdo vystoupá na pomyslný Mifa Olymp. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 19.03.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 1086x