deník MIFA

Čtvrtek 28.03.2024

CENA: ZDARMA!

Je tu finále, dnes se rozdělují medaile...

Semifinálové bitvy jsou za námi. Ve dvou zápasech nám padly tři branky, poměr střel na branku a mimo branku byl 17:16 a byly uděleny tři žluté karty. Jen pro zajímavost, obě semifinále byla vyprodaná, zápasy tak v ochozech sledovalo 240 tis. diváků. Hezké číslo. Pojďme na oba zápasy blíže...

Semifinále

Portugalsko - Slovensko 0:2
B: 61. a 64. Haščák Augustín

Šance před tímto zápasem byly přibližně stejné, oba týmy zatím hrály na šampionátu velmi dobré zápasy. Průběh zápasu tomu také nasvědčoval, pěkný fotbal, vyrovnaný statisticky. Ale bohužel pro Portugalsko, hraje se především na branky a ty se Portugalsku vsítit nepovedlo. Naopak Slovensko v druhém poločase vstřelilo dvě během tří minut, v rozmezí 61. a 64. minuty. Dobrou defenzívou si pak Slovensko postup pohlídalo a může se tak těšit dnes na boj o zlato. Portugalsko sice smutní, nicméně i boj o bronz je vynikajícím úspěchem a právě bronzovou medailí může svůj dobrý výkon na turnaji korunovat.

Španělsko - ČR 0:1
B: 90. Arnošt Alan

I před tímto zápasem byly šance obou týmů na postup velmi vyrovnané. Zápas samotný ale už tak vyrovnaný nebyl. Jasně v něm totiž diktovala tempo ČR. Více šancí, větší držení míče... jen ta branka tomu pořád chyběla. Už už to vypadalo, že dojde na první zápas, kde o postupujícím rozhodne los. Ale v poslední minutě řádné hrací doby se nakonec hráči ČR prosadili a vybojovali si postup do finále. A opravdu zaslouženě. Na Španělsko tak zbyl zápas o bronz proti houževnatému Portugalsku. Zápas sousedů bude určitě zajímavý, stejně tak jako federální derby ve finále mezi ČR a Slovenskem.

Předposlední krátké shrnutí je u konce, zítra vás čeká ještě jedno, finální. Nezapomeňte tedy dnes sledovat finále a zápas o třetí místo. O náboj je postaráno složením účastníků v obou zápasech. A určitě to bude stát za to... :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 20.03.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 1121x