deník MIFA

Pondělí 21.01.2019

CENA: ZDARMA!


Shrnutí 10 uplynulých MS

V jubilejní 50. sezóně konečně odstartovalo vysněné Mistrovství světa, kterého se účastní všech 16 mifáckých zemí. A protože i desítka je hezké číslo, stálo by za to, podívat se do zpětného zrcátka, co na to říkají statistiky.

Nejúspěšnější zemí je Španělsko. Pyrenejci předvedli stěží opakovatelný hattrick v sezónách 55-57, k tomu přidali jeden bronz. Nejvíce medailí má ovšem Česko, dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou. Třetí zemí, která dokázala zvítězit více než jednou, jsou oražoví Nizozemci, kteří nejcennější kov získali v sezónách 54 a 58.
Na posledním MS konečně prvně zvítězili také bratia Slováci, kteří mají z minulosti také dvě stříbra. Pomyslné 5. a 6. místo v žebříčku zemí obsadily Francie a Švédsko, které se mohou pyšnit jedním zlatem a jedním bronzem. Pro Francii hovoří 5 účastí ve čtvrtfinále oproti 3 švédským.
Bondovská sedmička patří Skotům, kteří dosud vytěžili 3 stříbra a na zlato stále čekají. Jejich ostrovní soused Anglie uzavírá první polovinu týmů s jedním stříbrem a jedním bronzem. Tři semifinálové účasti vytěžili k jedinému stříbrnému kovu Turci, jedno stříbro mají rovněž Němci.
Poláci pouze dvakrát postoupili ze skupiny, ale pokaždé vybojovali bronz. Horkokrevní Italové se v semifinále objevili třikrát, získali jen jeden bronz. 13. a 14. místo dělí portugalsky mluvící země – Portugalsko a jejich bývalá kolonie Brazílie. Obě země ve své historii získaly jediný bronz a pyšní se dále 4 prohranými čtvrtfinálovými účastmi.
Na chvostu je Argentina, která se sice podvakrát probojovala do semifinále, ovšem vždy odešla s bramborovými plodinami. Naprosto nejhorší zemí je bezesporu Rusko. Putinovci pouze jedinkrát postoupili do čtvrtfinále a hned 9krát skončili již v základní skupině!

Jak již bylo výše zmíneno, kromě Ruska, kde je to standard, je nepostup do čtvrtfinále vždy neúspěch. Ovšem i další týmy mívají s postupem obrovské problémy. Polsko skončilo v základní skupině hned 8krát (ale 2 postupy přetavilo v bronz), stejně jako Německo. Čtvrtá nejúspěšnější země Slovensko nepostoupilo ze základní skupiny 6krát, obdobně Turecko a Itálie. 50% úspěšnost má Švédsko, Brazílie, Portugalsko, Argentina. Na postup jsou zvyklí ve Španelsku, Nizozemsku, Francii, Skotsku a Anglii, všem se zadařilo 7krát. Nejlepším je v tomto ohledu Česko, které pouze dvakrát zůstalo bez postupu.

O složení týmů však rozhodují manažeři, típ pádem také vedle „mifafaktoru“ silnou měrou o úspěchu a neúspěchu. Mají-li manažeři více týmů, mohou svěřenecké země střídat. Tím nejúspěšnějším manažerem v počtu získaných medailí je TdC, který má dvě zlata a jeden bronz. Následován je Poldikem, který se pyšní dvěma zlaty. Jediným, kdo získal všechny tři kovy, je MARKO POLO, od každého jeden. Jedno zlato, jedno stříbro má topmanažer Jaraldo, stejně jako Souza. Po jednom zlatu získali dále Rodney, dtx a Tirák. Dvě medaile získal dále Kulmon (stříbro a bronz). Jedním stříbrem přispěli svým zemím Dabel, Čaroděj, Superpepan, timik, Bohemians1905 a Michec. Dva bronzy na krku zdobí manažera Shark79, po jednom dále vybojovali Fantomas1988, FranCisko, Noirman, KarlosM a Johann.

Co čísla nepoví? Jaká je budoucnost MS?! Asi je dobře, že se MS hraje, je ale otázkou, zda je tou nejprestižnější soutěží na Mifě. Není a nikdy nebude. Je totiž jen bonusem, protože síla Mify tkví logicky v národních ligách a mezinárodních pohárech. Otázkou ale je, proč se MS spousta nejúspěšnějších manažerů vyhýbá… Prestiž MS podle mého uvadá, leckde je potíž sehnat byť jediného kandidáta, nemluvě o tom, že reprezentaci by měl vždy vést manažer zkušený a úspěšný, jako ve skutečnosti, nikoliv začátečníci či letití účastníci třetích lig. Máte někdo tip, jak toho docílit? Jak motivovat, aby se každý manažer zúčastnil volby manažera ve své zemi a aby kandidovali a vedli země ti nejlepší? Bez toho totiž MS brzy ztratí svůj smysl...

autor Autor: Kulmondatum 21.03.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 524x


Má podle Vás MS význam?

Určitě, bez něj si Mifu nedokážu představit.
sloupek
sloupek
59%
Spíše ano.
sloupek
sloupek
31%
Je mi to jedno.
sloupek
sloupek
7%
Spíš ne.
sloupek
sloupek
0%
Zrušil bych ho!
sloupek
sloupek
3%
Celkem hlasovalo 29 lidí
!!Nejsi přihlášený!!

Diskuze

KulmonJak jsem zjistil v jednom případě jsem (byť ne vlastní chybou) přisoudil medaili...23/3/16
Kulmon50 česko slovensko brazílie 51 francie slovensko španělsko 52 švédsko skotsko polsko 53 česko...22/3/16
brnolivyborny clanocek Kulmon, velka vdaka zanho..! Mozno este doplnenie prvych troch priecok...22/3/16
don kichotNa MS se dycky těším, přestože sledování není žádný velký požitek. Vždy...22/3/16
KulmonBylo to součástí plánu, ale časově příliš náročné, takže jsem od toho...22/3/16
Počet příspěvků: 6
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz