Pátek 29.03.2024

Zápasy o medaile odloženy, odehrány v náhradních termínech..

Jak jste už jistě zaregistrovali, finále i zápas o třetí místo se neodehrály v plánovaný den. O důvodech se spekulovalo, ale druhý den vydal tiskové prohlášení Carbone, prezident šampionátu a jako důvod označil hrozbu teroristických útoků. Dle jeho slov anonym neuvedl, kterého zápasu by se to mělo týkat, tak byly preventivně odloženy oba dva. Bohužel už i do sportovní roviny nám tento problém zasahuje. Budeme doufat, že jen ojediněle a že se takové situace v budoucnu nebudou objevovat například i v průběhu sezony při ligových zápasech, zápasech národních pohárů a i těch mezinárodních. Každopádně je zde dobré zmínit perfektní práci polských úřadů, které se s nastalou situací dobře vypořádaly a zápasy se nakonec odehrály v jinou denní dobu a již bez problémů. Tak a teď už pojďme k jednotlivým zápasům. Oba zápasy byly gólově velmi bohaté, padlo v nich dohromady 8 branek. Poměr střel na branku a mimo branku byl 23:13 a byly uděleny pouze 3 žluté karty. I v náhradním a netradičním termínu byly oba zápasy vyprodané, v ochozech je sledovalo 240 tisíc diváků.

FINÁLE

Slovensko - ČR 3:2
B: 26. a 35. Hačko Ivan, 38. Kočiš Ondrej - 55. Arnošt Alan, 90. Ovčárek Cyril

Ve finálovém zápase bylo rozhodnuto už po prvním poločase. Slovensko v něm opět předvedlo třígólovou smršť během dvanácti minut v rozmezí 26. a 38. minuty. Tříbrankové vedení by většinu soupeřů zlomilo. Nicméně tady šlo o titul Mistra světa, o poslední zápas. No a hráči ČR k tomu také tak přistoupili. Ve druhém poločase brzy snížili na rozdíl dvou branek a ikdyž bylo Slovensko aktivnější, i ČR měla několik příležitostí, jak se mohla dotáhnout na rozdíl jedné branky. To se i nakonec povedlo, jenže už bylo pozdě. Snížení na 3:2 přišlo až v devadesáté minutě a Slovensko si už titul nenechalo vzít. Zápas tak skončil, nový šampion je znám. Nezbývá než pogratulovat. Nejen vítězům, ale i poraženým. Oba týmy předvedly výborné výkony v průběhu celého šampionátu a zaslouží si velké uznání.

Zápas o 3.místo

Portugalsko - Španělsko 3:0
B: 7., 44. a 54. Fonte Jorge

Ještě jasnější průběh měl zápas o třetí místo. Portugalsko si v něm s chutí zastřílelo a svého soupeře porazilo rozdílem třídy. Španělsko se během zápasu nezmohlo ani na jednu střelu na branku. No a bez toho těžko můžete pomýšlet na vítězství v zápase. Portugalci za to vzali už od začátku a v 7. minutě vedli. Těsně před pauzou přidali druhou branku a ve druhém poločase, pár minut po návratu z kabin, přidali třetí a pojišťovací branku. Zápas tak jasně opanovali a dovedli ho do vítězného konce s příchutí bronzu. Velká radost poté propukla v jejich táboře i v celém Portugalsku. A zaslouženě. Sluší se ale říct, že pochvalu si zaslouží i poražené Španělsko, které sice cenný kov nevybojovalo, ale s účinkováním na turnaji může být také spokojeno. Všechny čtyři týmy, které si o cenné kovy zabojovaly, ukázaly kvalitu a zapsaly se tak do historie MS.

Tak a poslední krátké shrnutí je za námi. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit na další MS, které nás čeká začátkem června. Včas vás opět budu o všem informovat. Mějte se a hodně štěstí v nové sezóně. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 22.03.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 981x