deník MIFA

Pondělí 10.12.2018

CENA: ZDARMA!


ROZHOVORY: manažer Ilhan

Po menší pauzičce je tu další vydání týdeníku ROZHOVORY a tentokráte přijal mé pozvání manažer Ilhan.

1. Ilhane, ty jsi se k Mifě dostal v roce 2004. Pamatuješ si ještě jak jsi se o Mifě dozvěděl?
Na střední škole od spolužáka a ten od kamarádů.

2. Ty jsi si od Mify po relativně krátké době dal pauzu a vrátil se v roce 2008. Proč jsi tehdy skončil?
Nevím asi ztráta motivace. Nevzpomínám si přesně, po jaké době jsem si dal pauzu, ale myslím, že jsem už tenkrát získal někde titul.

3. Ty sis založil týmy ve Švédsku, Portugalsku a Turecku. Proč sis vybral zrovna tyto země?
Tak Švédsko to bylo jasné. Tam jsem byl i před pauzou a to byla tedy jasná volba. Hrál jsem před tím také v Německu, ale to jsem teď nechtěl. Pak se založily nové země a bylo jasné Turecko a posléze padla volba i na Portugalsko. První bylo i s ohledem na můj nick, který jsem si zvolil po jednom tureckém hráči. Portugalsko jsem zvolil i proto, že se tam moc lidí nehlásilo.

4. Ty se svým týmem Sal Kemister obhajuješ ve švédské lize titul. V době kdy se ptám, tak ztrácíš 7 bodů na lídra ligy a do konce soutěžě zbývá 6 zápasů. Myslíš si, že ještě zabojuješ o titul nebo už jsi ze hry?
Ne nepočítám. Na špici jsou dva týmy a alespoň jeden si formu ve zbývajících zápasech udrží.

5. Taktéž v Portugalsku obhajuješ titul se svým týmem Académica Coimbra. Vypadá to, že se o to první místo popereš s týmem manažera Joeyho. Věříš, že je tvé mužstvo dobře připraveno na závěr ligy?
Jelikož jsem prohrál, tak nevím. Čekal jsem, že by to mohlo dopadnout, ale vypadá to špatně.

6. I se svým třetím týmem (Eskişehirspor) jsi ve hře o titul, tentokráte v Turecku. Jak tam vidíš své šance?
Zde to bylo podobné jako ve Švédsku. Rozdíl byl pouze v tom, že na špici je pouze Azario a tak by si s ním mohla Mifa zalaškovat. Bohužel jsem ale prohrál a tak je to taky pasé.

7. Ty jsi s Eskişehirspor došel také do semifinále Národního poháru, ve kterém obhajuješ vítězství z loňské sezóny. Tvým soupeřem byl Bursa Osmangazl (manažera lioca). Bohužel tady tvá cesta za obhajobou skončila. Je to pro tebe zklamání? A ty jsi se vlastně se stejným soupeřem utkal den předtím v rámci ligy a taktéž jsi prohrál. Je tedy Bursa Osmangazl tvůj neoblíbený soupeř?
První zápas jsem prohrál dost jednoznačně, tak jsem zkusil nějaké překvapení do NP ale i tam to nepomohlo. Zkusil jsem poslat i pár kapříků, ale doručování se nějak opozdilo. Výsledek už nebyl tak jednoznačný, ale stále se mi nepodařilo přehrát výhodu domácího prostředí. Ne, není to můj neoblíbený soupeř. Já nemám neoblíbené soupeře, jen slabší a silnější. No a v tomto dvojzápase byl holt silnější. Tímto mu také gratuluji.

8. Se svými 3 týmy si v této sezóně hrál i Mezinárodní poháry. Nejdál si došel s tureckým Eskisehirspor a to do šestnáctifnále IL. Jak bys zhodnotil sezónu z tohoto pohledu? Jsi spokojen s výkony svých týmů v MP?
Musím tě opravit v šestnáctifinále jsem byl s Academicou. S Eskisehirsporem jsem vypadl ještě o kolo dál. Hlavní je se do těch pohárů dostat, to beru jako splněné. Pak by to chtělo nějaké to Xfinále a to se mi povedlo jen s Turky a Portugalci a tak to není žádná sláva. V porovnání s loňskou sezónou to je slabší, ale propadák to nebyl. Švédsku jsem sice moc bodů nepřinesl, ale tam mě nahradili jiní.

9. Za pár týdnů nám začne Mistrovství světa. Neuvažoval si letos o kandidatuře? A co pro Tebe znamená být manažerem reprezentace?
Letos ještě nenadešel čas. Jednou jsem už trenérem byl a nebyl z toho postup ze skupiny a tak stále nechávám možnost se ukázat jiným. Osobně to považuji jako prestiž. Škoda, že není nějaká ikona u karty manažera (jako je manažer roku) symbolizující, že ten rok vyhrál mistrovství světa.

10. Děkuji za rozhovor a ať se ti daří ve zbytku sezóny.
Jsem rád, že jsi mě oslovil a tobě přeji také mnoho úspěchů.

autor Autor: Majk Borecdatum 25.05.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 468x


 

Diskuze

#dannyTaktez se pridavam k pochvalam, hezky rozhovor. Zaroven se mi libilo zmineni navrhu...31/5/16
Majk BorecDěkuji, snažím se, aby se otázky moc neopakovali, aby to nebylo stereotypní...31/5/16
don kichotrozhovory jsou super. Nepřijde mi, že by se otázky opakovaly. Autor si očividně...31/5/16
KHSuper, jen tak dal29/5/16
Majk BorecDíky hoši za vlídná slova 26/5/16
Počet příspěvků: 7
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz