deník MIFA

Neděle 20.10.2019

CENA: ZDARMA!


Koeficienty zemí po semifinále LM a IL

Je za námi semifinále Ligy mistrů a Interkontinentální ligy. Kdo postoupil do finále? A jak se to promítlo do tabulky koeficientů zemí? To vše se dozvíte v dnešním souhrnu.

Do finálových bojů se probojovali týmy Skotska, Itálie, Anglie a Slovenska. Naopak týmy ze Švédska, Ruska a Brazílie se s MP loučí.

Skotsko v semifinále IL reprezentoval tým FC Pepici Dundee (Superpepan). V prvním utkání vybojoval remízu se švédským týmem SK Orel Pukavik (Čaroděj). V odvetě už však soupeři nedal šanci a zaslouženě postoupil do finále. Superpepan tak připsal Skotsku další body do koeficientu, letos jich už má na kontě 14.063 a je to nejvíce ze všech zemí. Skotsko se tak díky tomu posouvá na 2. místo před Španělsko.

Itálie oslavuje účast svého týmu ve finále LM. Tým FC Parano (FranCisko) se totiž ve semifinále střetl se silným ruským týmem Dinamo Tbilisi (Blek), ale dokázal ho vyřadit. Nejprve doma vybojoval cennou výhru, aby následně svůj postup potvrdil remízou v odvetě. FC Parano si tak poprvé v histori zahraje finále Ligy mistrů. Itálie má letos na kontě 10.286 bodů a patří jí 5. místo.

Nejhůře v semifinálových bojích dopadlo Švédsko. To mělo dva zástupce v semifinále IL, ale ani jeden nedokázal postoupit. Tým SK Orel Pukavik (Čaroděj) dokázal sice uhrát remízu na hřišti skotského soupeře, ale v odvetě už manažer Čaroděj postupovou výhru svému týmu vykouzlit nedokázal. Nezadařilo se ani týmu Sweden Psychóso (Fr€€ Mumia), který hned první utkání na hřišti anglického Arsenal Llanfairpwllgwyngyll (Azario) utrpěl debakl 0:4. Manažer Fr€€ Mumia byl tímto výsledkem překvapený a do odvety už poslal mladší hráče. A vyplatilo se, vyhrál 2:0, ovšem na postup to už nestačilo. Švédsko se tak loučí s letošní pohárovou sezónou se ziskem 11.429 bodů a patří mu 7. místo. Ovšem ještě ho může předskočit osmá Anglie.

O Anglii jsem tak trošku psal už v odstavečku o Švédsku. Anglii reprezentoval v semifinále IL pouze tým Arsenal Llanfairpwllgwyngyll (Azario). Střel se švédským protivníkem a už po prvním utkání bylo jasné, že si jde pro postup. A také si pro něj došel. Manažer Azario je velice spokojen s postupem do finále IL, kdo by také nebyl, že? :-) Anglie má letos na kontě 9.714 bodů a drží se na 8. místě. Ovšem díky finálové účasti v IL může ještě pomyšlet na příčku sedmou.

Rusko už si letos žádné body do koeficientu nepřipíše. Poslední bodový příspěvek přidal tým Dinamo Tbilisi (Blek), který v semifinále LM dokázal alespoň v odvetě vybojovat remízu s italským soupeřem. První utkání však prohrál a tak se s MP loučí. U manažera Bleka převládlo zklamání, protože i po úvodní prohře věřil v postup, ale bohužel to nevyšlo. Ale pro Rusko to byla skvělá sezóna, připsali si druhý nejlepší letošní bodový zisk a to 13.100 bodů. Sezónu tak zakončí na 9. místě.

Brazílie v MP pro letošek končí. Tým Brazil Psychóso (Fr€€ Mumia) se střetl v semifinále LM se slovenským MŠK Trenčianske Teplice (Jaraldo). V prvním utkání hraném na hřišti slovenského týmu byl jasně lepší brazilský tým, ovšem nedokázal to přetavit v góly. Naopak Trenčianske Teplice využili jeden ze svých protiútoků a vyhráli 1:0. Manažer Fr€€ Mumia byl velice naštvaný z této prohry a svého manažerského kolegu na soupeřově lavičce počastoval peprnými výrazy. V odvetě už Brazil Psychóso dokázali zvítězit, ovšem na postup to nestačilo. Na manažerovi Fr€€ Mumia bylo i po tomto odvetném utkání na pozápasové tiskové konferenci vidět značné zklamání, bylo pro něj těžké se smířit s vyřazením svého týmu. Nuž stalo se a Brazílie se s letošní sezónou loučí a její bodový zisk činí rovných 10 bodů. Patří jí tak 10. místo.

Slovensko jak už je zmíněno výše reprezentoval tým MŠK Trenčianske Teplice (Jaraldo). Ten se v semifinále LM střetl s brazilským protivníkem a dokázal ho vyřadit. Manažer Jaraldo se nenechal rozhodit slovy hostujícího manažera a i přes červené karty v obou utkáních dokázal svůj tým připravit tak, aby vybojoval postup. Jak už je Jaraldovým zvykem, i u těchto dvou zápasů si dal před každým z nich panák borovičky. Otázkou je, jestli jí dává i svým hráčům? Že by tohle bylo to tajemství úspěchu jeho týmu? Tak či tak Jaraldo bude usilovat o čtvrtý triumf v LM v řadě. Slovensko tak zatím má na kontě rovných 10 bodů a patří mu 11. místo.

TABULKU KOEFICIENTŮ ZEMÍ NAJDETE ZDE

autor Autor: Majk Borecdatum 27.05.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 561x


 

Diskuze

Diskuze je prázdná
Počet příspěvků: 0
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz