deník MIFA

Pondělí 17.12.2018

CENA: ZDARMA!


ROZHOVORY: manažer rigoni

Rozhovor se zkušeným manažerem rigonim.

1. Ty na Mifě působíš už dlouhých 11 let. Baví tě Mifa pořád stejně jako v tvých začátcích?
To víš že baví, jinak bych ji už nehrál. Ale je to taková jiná radost. Asi bych to přirovnal k dlouholetému manželství. Pořád ji mám rád, i když mě občas sere. Neumím si představit, že bych ji neměl. Ale zase už z ní nejsem tak hotový jako na začátku, i když...vlastně jsem :).

2. Ty sis před půl rokem založil tým v Anglii. Ty jsi už ale v Anglii působil i dříve. Proč ses rozhodl do Anglie vrátit? Nelákalo tě vyzkoušet jinou zemi?
Anglii jsem chtěl hrát už od začátku svého působení ale jaksi tehda nebylo místo. Leeds je můj oblíbený klub na který jsem si i dvakrát zajel. Zakládal jsem ho jako druhý klub , který jsem vytáhl do první ligy. A asi po 5 letech jsem ho rušil protože na něho nebyl čas, a rvalo mi srdce, že se začal plácat zase dole. Před necelým rokem mě ukecal Lando na založení dalšího týmu v Anglii. Nejdříve se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem za to rád. Stará láska nerezaví..

3. Se svým italským týmem Tc® Rossoneri 2005 ses v posledních letech pravidelně účastnil mezinárodních pohárů, podařilo se ti dokonce i zvítězit v Poháru MIFA. Poslední dvě sezóny si však v MP chyběl a pro příští sezónu sis místo v MP také nevybojoval. Hodnotíš tedy sezónu negativně?
To si piš. Minulou sezónu jsem vypustil, rozprodal kádr a hrál převážně s 18ctkama kvůli zkušenostem. Měl jsem relativně silný ročník, tak jsem doufal minimálně že získám titul v lize, NP a FullHouse Cupu. Hold jsem si vzal na sebe asi moc povinností, protože jsem zapomněl u hodně zápasu nastavit sestavy a pak to dopadlo jak to dopadlo. I když jsem se díval, že budu hrát play-off IL. Tak snad to není chyba.

4. Jak bys zhodnotil sezónu z pohledu svého brazilského týmu Tc® Corinthians 2008, se kterým působíš ve 2. lize?
Ten moc neřeším, zakládal jsem ho jak vznikly nové země. Sešlo se nás tam tehda pěkná řádka z našeho uskupení, takže to kolikrát vypadalo, že si hrajeme vlastní ligu. Už jich ale celkem dost odpadlo a mě je líto ho zatím mazat. Možná k tomu dojde a pak po nějaké době třeba zkusím nějakou jinou zemi. To je ještě další impuls který mě tady láká.

5. Příští týden začíná Mistrovství světa na Mifě, budeš jej sledovat a kdo je podle tebe největším favoritem?
No tak samozřejmě Itálie. Zvolili jsme si manažera z třetí ligy ( teď už je vlastně ve druhé), takže doufám že těm primadonám z prvních ligy nakope prdel.

6. Příští týden také začíná Mistrovství Evropy ve Francii, těšíš se na tento fotbalový svátek?
Já jsem vždycky fandil Anglii takže to mám jasné. Pak je na řadě Itálie a samozřejmě naši pokud budu hrát pěkný fotbal 

7. V září se bude konat již 3. MIFA sraz, zúčastníš se? A jak se ti líbili ty minulé?
Budu se snažit si to zařídit abych mohl jet. Byl jsem na tom minulém a bylo to hodně v pohodě. A snad dorazí více lidí.

8. Vidím, že máš koupeného Mifáka. Jsi spokojený s funkcemi, které nabízí nebo bys jich uvítal více?
Neřeším mifáka kvůli funkcím, ale protože chci aspoň takovou formou podpořit hru která mě baví. Rád bych aby lidi do ni vkládali více peněz aby se zdokonalovala a třeba bychom se dočkali i Mifa senior. V dnešní době jsou skoro v každé neplacené hře mikrotransakce, a já bych byl pro to zavést třeba 20 korunové poplatky za urychlení stavby stadionu, příchod trenéra s maximální hodnotou té dané ligy, třeba i za větší plat, za balíček třeba 3 náhodných juniorů mimo klasický termín v neděli atd atd. Pro netrpělivé bohaté mlaďochy to může být zpříjemněné, které stejně hru moc neovlivní, protože i sebebohatší manažer neznamená automaticky nejlepší manažer.

9. Jedním z tvých oblíbených týmů je slavný italským celek AC Milán. Ten ovšem v posledních letech zažívá ústup ze slávy. Myslíš si, že nastane znovu doba, kdy se bude pravidelně účastnit Ligy mistrů?
To jsi mě zaskočil, Světový fotbal jsem už přestal sledovat celkem dávno, takže popravdě jediné co sleduji je jak si vede nebo spíš nevede Leeds a Baník. Milán jsem snad přestal sledovat jak odcházela generace Pirla, Gatusa, Kaká, Inzagiho atd. což jak si uvědomuji je asi dost dávno :)

10. Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v příští sezóně.
Tobě taky.

autor Autor: Majk Borecdatum 05.06.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 388x


 

Diskuze

rigoniNo....bylo dohodnuté...taky se může stát, že erik řekne, že sice bylo dohodnuté,...6/6/16
brnolino podla mna ich to tu neudrzi, ak by sa jednalo len o male zvyhodnenie, tak im to...6/6/16
Majk BorecMě se ten nápad také velice líbí. Spousta manažerů se sem registruje a po...6/6/16
rigoniJo takhle to je. Ale vedel jsem, ze si letos pohary zahraju,musel jsem na to ale...6/6/16
rigoniTak to myslim. A jak tak koukam kolem sebe, ti dnesni mladi by chteli vsechno nejradeji...6/6/16
Počet příspěvků: 7
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz