Čtvrtek 28.03.2024

MS odstartovalo prvními zápasy...

Jak už název napovídá, máme tu další Mistrovství světa MIFA. Tentokráte ho hostí Švédsko. Včera večer byl šampionát otevřen 1.kolem základních skupin. Na osmi stadionech bylo k vidění dohromady 27 branek, což je velmi pěkný průměr 3,38 branky na zápas. Poměr střel na branku a mimo branku byl 91:45. Dále bylo uděleno 22 žlutých karet (průměr tedy 2,75 karty na zápas) a v jednom případě také karta červená. Pojďme si tedy jednotlivá utkání přiblížit...

Skupina A

Slovensko - Polsko 1:0
B: 86. Kuták Juraj

Souboj sousedů, který dlouho vypadal, že skončí dělbou bodů. Nakonec však v zápase aktivnější Slovensko přece jen urvalo všechny tři body pro sebe a to díky brance čtyři minuty před koncem zápasu. Připisuje si tak důležité tři body do tabulky. Polsko bude mít dnes šanci na reparát proti Anglii.

Anglie - Nizozemsko 3:1
B: 18. Sutton Lynch, 39. Perry Reeves, 70. Jones Neilson - 76. Nijland Dominique

Zápas tradičních fotbalových zemí přinesl velmi zajímavou podívanou, plnou šancí a branek. Anglie svého soupeře z Nizozemska nakonec porazila i díky dvěma brankám v prvním poločase. Ve druhém pak přidala třetí a Nizozemsko už stačilo jen korigovat. Někdo by možná namítl, že by zápasu spíše slušela remíza, nicméně kdo dá víc branek, vítězí. A v tomto případě byla úspěšnější Anglie.

Skupina B

ČR - Německo 2:2
B: 17. Bahenský Bohuslav, 78. Smutný Eduard - 9. Messerschmidt Karl-Heinz, 20. Bedurftig Hendrik

Další zápas sousedů začal hodně divoce. Během prvních dvaceti minut padly tři branky. Vše odstartoval již v deváté záložník Německa Messerschmidt, který dostál svému jménu, jako stíhač vletěl do zápasu a přesnou ranou poslal svůj tým do vedení. Stejný hráč však již ve 32.minutě musel hřiště opustit, neboť byl sestřelen dvěma žlutými kartami od anglického rozhodčího Stephena Spitfirea - jaká to pointa :) - No ale pojďme zpět k fotbalu, v tomto okamžiku byl stav zápasu 1:2 a Němce čekalo cca hodinové oslabení. ČR se vrhla do útoku a zasloužené vyrovnání přišlo dvanáct minut před koncem. Do konce zápasu už žádná změna nepřišla a tak oba týmy berou z prvního zápasu po bodu.

Argentina - Rusko 3:2
B: 13. a 66. Trecarichi Rubén, 56. Chaile Oscar - 39. Khudorozkin Nika, 46. Kherpin Foma

Brankově nejbohatší zápas prvního kola skupinové fáze obstaraly týmy Argentiny a Ruska. Mírnou převahu v zápase měla Argentina, která šla také brzy do vedení. Rusku se ale povedl obrat, do poločasu vyrovnalo a ihned po změně stran šlo do vedení. Nicméně Argentina si toto nenechala líbit a druhým obratem v zápase převážila tříbodovou váhu opět na svou stranu. Vyrovnat se již Rusku nepovedlo a tak tento parádní zápas skončil výhrou Argentiny 3:2.

Skupina C

Španělsko - Skotsko 2:2
B: 40. a 42. de Sandoval Juanito - 28. Elliot Amhlaidh, 50. Burgh Alsdair

Další brankově bohatý zápas proti sobě svedl Španělsko a Skotsko. Oba tradičně silné týmy spolu svedly opravdovou bitvu plnou šancí. Do vedení šlo Skotsko, Španělsku se ale ještě během prvního poločasu podařilo zápas otočit během dvou minut. Ve druhém ale Skotsko rychle vyrovnalo a poté již oba brankáři svoje branky zamkli a nedovolili útočícím hráčům žádný úspěch. Především ten skotský se překonával a přiváděl španělské střelce k zoufalství. Oba týmy tak odstartovaly do turnaje ziskem jednoho bodu.

Brazílie - Itálie 2:1
B: 14. Guilherme Nilson, 63. Soares Joeano - 50. Murialdo Augusto

V tomto zápase se spolu utkaly dvě země, které ve fotbalové historii patří na MS mezi ty vůbec nejúspěšnější. Brazílie a Itálie. Zápas sám o sobě přinesl pěkné akce a hlavně také tři branky. Tu první vsítila Brazílie již po čtrnácti minutách. Do poločasu se již skóre nezměnilo. V tom druhém se nejprve trefila Itálie a vrátila se tak do zápasu, 1:1. Ale aktivnější Brazílie brzy po vyrovnání opět strhla vedení na svou stranu. No a protože do konce zápasu již žádná branka nepadla, Brazílie zvítězila a připsala si první tři body do tabulky. Itálie se dnes pokusí o reparát proti Španělsku.

Skupina D

Portugalsko - Švédsko 1:2
B: 65. Mariano Miguel - 70. a 82. Gronholm Gabriel

Ve skupině D spolu v prvním zápase změřily síly týmy Portugalska a Švédska. První poločas zápasu spíše patřil do kategorie těch nudnějších, nic podstatného se během něho neudálo. Až poločas druhý přinesl trochu vzruchu. Utkání bylo velmi vyrovnané, vypadalo to na remízu, ale v 65. minutě se prosadilo Portugalsko a vypadalo to, že má dobře vykročeno za ziskem tří bodů. Jenže facka v podobě obdržené branky probudila Švédsko z mírné letargie a najednou se obraz hry změnil. Švédsko začalo útočit a po již po pěti minutách vyrovnalo. No a osm minut před koncem se radovalo podruhé a šlo do vedení. Portugalsko na tento obrat již nenašlo odpověď a tak Švédsko díky vítězství připisuje první tři body do tabulky skupiny D.

Francie - Turecko 3:0
B: 11. Niquet Augustin, 13. Mackensie Roland, 50. Focquet Damien

V posledním zápase proti sobě nastoupily týmy Francie a Turecka. Tento zápas měl asi nejjednostranější průběh a jeho výsledek tomu také napovídá. Francie porazila svého soupeře rozdílem třídy. Ikdyž i Turecko mělo své šance, nicméně Francie zahrála velmi dobře jako tým a již po třinácti minutách vedla dvoubrankovým rozdílem. Těsně po začátku druhého poločasu přidala třetí branku a nedala tak Turecku sebemenší šanci na nějaký bodový zisk z tohoto utkání. Turecko se bude muset do příštího utkání s Portugalskem zlepšit především v efektivitě proměňování šancí.

Takže krátký sestřih máme za sebou a nyní malá novinka, dovolil jsem si připravit ideální sestavu 1.kola základních skupin a s tímto trendem bych rád pokračoval i nadále. Tady je tedy 11 vyvolených...

Dixon Prentiss (SCO) - Arkhipov Pavel (RUS), Davison Tearlach (SCO), Halvorsen Jesper (SWE) - Jones Nielson (ENG), Aloi Guidy (ARG), de Sandoval Juanito (ESP), Thoresson Lars (SWE), Niquet Augustin (FRA) - Gronholm Gabriel (SWE), Trecarichi Rubén (ARG)

Dnes nás čeká 2.kolo základních skupin, tak nezapomeňte a sledujte své favority. Zítra se opět přihlásím s krátkým souhrnem. :)
{h:xxx}text{/h}

autor Autor: Alexi Lalasdatum 08.06.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 1375x