Čtvrtek 28.03.2024

2. kolo základních skupin odehráno...

Základní skupiny již mají za sebou druhé kolo. Ve včerejších zápasech se již některé týmy velmi přiblížily postupu, některé naopak řadí svoje šance na postup do oblasti teorie až sci-fi. Ve včerejších duelech se zrodily dvě remízy, jedno vítězství o dvě branky a pětkrát vítězství o jednu branku. Brankové hody se tentokrát nekonaly, padlo dohromady pouhých 15 branek, průměr na zápas byl 1,875. Poměr střel na branku a mimo branku byl tentokráte 84:47 a bylo uděleno 21 žlutých karet. Pojďme na jednotlivé zápasy...

Skupina A

Nizozemsko - Slovensko 2:1
B: 75. De Guzman Felix, 78. Cornelisse Ivan - 4. Knihár Radoslav

V tomto zápase se opět potvrdilo již po několikáté, že fotbal se hraje na branky. K čemu je vám, když statisticky svého soupeře přetlačíte, ale dáte pouze jednu branku a soupeř dvě? K ničemu, je to za nula. No a to je přesně případ Slovenska, více gólových šancí, lepší držení míče, více rohů, ale i přesto žádný bod. Slovensko šlo sice brzy do vedení a dlouho to vypadalo, že ho také udrží, ale v rozmezí 75. a 78. minuty Nizozemsko zápas otočilo dvěma rychlými brankami, bere tři body a vrací se do postupové hry. Slovensko bude muset zabrat v posledním kole proti Anglii.

Polsko - Anglie 1:2
B: 58. Duzynski Radoslaw - 31. Matthews Wynn, 89. Adebola Vinny

Ve druhém utkání skupiny A se na hřišti nic moc převratného nedělo. Dohromady sedm střel na bránu za celý zápas opravdu není žádné výstavní číslo. Hodně ubojovaný zápas, ve kterém navrch měla Anglie. Do vedení se dostala v prvním poločase. Polsko ve druhém vyrovnalo a vypadalo to na dělbu bodů. Tu ale odmítl Adebola Vinny a minutu před koncem základní hrací doby vystřelil svému týmu tři body. Polsko se touto prohrou prakticky připravilo o možnost bojovat o postup. Anglie naopak vede skupiny bez ztráty bodu a play-off už má skoro jisté.

Skupina B

Rusko - ČR 0:1
B: 56. Smutný Eduard

Další utkání, kde o vítězi rozhodla větší efektivita v zakončení. Rusko mělo sice více šancí, nicméně ani jednu neproměnilo. ČR po bezbrankové první půli vstřelila jediný a vítězný gól jedenáct minut po začátku druhé půle. Rusko na tuto branku nedokázalo odpovědět a tak bohužel už po druhém kole základních skupin ví, že na play-off to tentokrát stačit nebude. Oproti tomu ČR je na dobré cestě k postupu, v posledním kole si to rozdá s Argentinou a i případná remíza jim postup zaručí.

Německo - Argentina 1:0
B: 54. Vorholt Jörg-Uwe

I ve druhém zápase skupiny B rozhodl o vítězi zápasu jediný gól. Německu se ho podařilo vstřelit devět minut po začátku druhého poločasu. Rozdíl ve skóre mohl být i větší, nicméně vynikající výkon předvedl argentinský brankář. Konečný výsledek tedy 1:0 pro Německo vyřadil ze hry již zmiňované Rusko. Německo si právě proti tomuto soupeři v posledním utkání zajistí postup jakýmkoliv bodovým ziskem. Argentina v přímém souboji o postup s ČR musí vyhrát, pokud chce postoupit.

Skupina C

Itálie - Španělsko 1:0
B: 82. Capellari Rocco

A do třetice jedna branka v zápase. Itálie v něm porazila Španělsko brankou osm minut před koncem základní hrací doby. Díky tomuto vítězství je Itálie na nejlepší cestě k postupu do play-off. V posledním zápase jí čeká Skotsko a i remíza bude stačit na postup. To naopak Španělsko bude muset zvítězit a ještě k tomu doufat, že Itálie ten kýžený bod neudělá.

Skotsko - Brazílie 1:3
B: 18. Garvie Scott - 65. Santos Junior, 76. a 85. Guilherme Nilson

Asi nejpohlednější zápas z celého druhého kola základních skupin proti sobě svedl Skotsko a Brazílii. Zápas byl bohatý na šance, byl bojovný, hrálo se nahoru dolu. A hlavně, nechyběly branky. Do vedení se v prvním poločase dostalo Skotsko. Vedení také udrželo do poločasu. Ve druhém poločase ale začala iniciativu přebírat Brazílie. V rozmezí 65. a 85. minuty třemi brankami otočila vývoj zápasu a jasně vykročila za ziskem tří bodů a postupem do play-off. Skotsko si v posledním utkání skupiny bude muset poradit s Itálií a čekat, jestli dnešní soupeř z Brazílie získá nějaký bod v zápase se Španělskem.

Skupina D

Turecko - Portugalsko 1:1
B: 14. Cinar Tijikuzu - 41. Pereira Gomes Emilio

V tomto zápase se spolu utkaly týmy, které v prvním kole vyšly bodově na prázdno. Portugalsko mělo v zápase převahu, nicméně první se brankově prosadilo Turecko již ve čtrnácté minutě. Portugalsko se ale vyrovnání dočkalo díky své aktivitě ještě do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase už to byl zápas obran a brankářů. Bodový zisk si tak připisují oba týmy. Do postupové matematiky tento bod uchovává ještě naději na boj o postup. V posledních zápasech ale musejí oba týmy bodovat naplno.

Švédsko - Francie 0:0
B: -

Ve druhém zápase skupiny D se zrodila druhá remíza. Švédsko si, troufám říci, vybojovalo bod. Francie byla v zápase jasně lepší, měla více ze hry, ale Johan Cronstedt ve švédské brance čaroval. Oba týmy si remízou zajistili výborné výchozí pozice v boji o postup do play-off. V posledních zápasech jim stačí oběma remíza a postupují. No bude to ještě zajímavé.

To byl krátký sestřih z 2. kola základních skupin. Následuje all star jedenáctka za druhé zápasy:

Bednařík Karel (CZE) - Hajaš Erik (SVK), Kubeš Radim (CZE), Ehlers Norman (GER) - Adebola Vinny (ENG), Matthews Wynn (ENG), Sumner Barra (SCO), Junior Santos (BRA) - De Guzman Felix (NED), Smutný Eduard (CZE), Guilherme Nilson (BRA)

Dnešní souhrn je tedy kompletní, dnes večer nás čeká poslední kolo základních skupin a už dnes budeme znát osm výprav, které budou bojovat o stupeň nejvyšší a naopak osm, které si budou muset počkat do dalšího šampionátu. Nezapomeňte tedy dnes večer zápasy sledovat. Pokusím se přinést reportáž z těchto zápasů ještě dnes večer. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 09.06.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 1032x