Čtvrtek 28.03.2024

Základní skupiny odehrány, jdeme na play-off...

Poslední kolo základních skupin je historií, uděláme tedy krátké zhodnocení posledního kola. Padlo v něm dohromady 14 branek (průměr 1,75 branky na zápas). Střely na branku a mimo branku byly v poměru 72:60 a bylo uděleno 30 žlutých karet a 2 červené. Pojďme v rychlosti na jednotlivá utkání...

Skupina A

Slovensko - Anglie 1:0
B: 77. Kurej Stanislav

Zasloužené vítězství Slovenska nad dosud neporaženou Anglií. Skóre tomu sice nenapovídá, ale Slovensko bylo jasně lepší. A díky minitabulce nakonec postupuje do play-off na úkor Oranjes.

Nizozemsko - Polsko 4:1
B: 3. De Guzman Felix, 30. Huntelaar Serge, 32. Cocu Guillaume, 44. Heitinga Constant - 12. Findisz Dzierżysław

Jednoznačné vítězství Nizozemska, které jasně šlo za postupem. Poláci hráli navíc skoro osmdesát minut o deseti a situaci tak Nizozemcům ulehčili. Nicméně díky výsledku druhého zápasu ani vysoká výhra k postupu Nizozemsku nestačila.

Skupina B

ČR - Argetina 0:0
B: -

Zápas konkurentů o přímý postup nakonec zvládla ČR. Potřebovala remízu a tu si nakonec vykopala a podívá se tak do čtvrtfinále. Argentina končí na třetím místě ve skupině.

Rusko - Německo 0:1
B: 25. Bedurftig Hendrik

Červená karta ve třetí minutě zápasu pro Rusko jasně demonstrovala, že tento tým prostě šampionát nezastihl v dobrém rozpoložení. Německo svojí obrovskou převahu nakonec přetavilo v pouze jediný úspěch. Ten ale stačí na první místo a postup do play-off.

Skupina C

Španělsko - Brazílie 0:1
B: Mezavilla Cesar

Pouze a jedině výhra mohla dát Španělsku možnost postupu. Zápas podle toho vypadal, jasně ho ovládlo Španělsko. Nicméně a již po několikáté opakovaně, nedáš branku, nevyhraješ. Brazílie ze své jediné šance navíc dala dvě minuty před koncem vítěznou branku a postupuje tak bez ztráty bodu do čtvrtfinále.

Itále - Skotsko 2:0
B: 6. Capellari Rocco, 70. Caruso Dante

Itálie si v tomto zápase pohlídala postup ze druhého místa a prakticky neškodné Skotsko v zápase jasně přehrála a nakonec porazila o dvě branky. Skotům nic než výhra nemohla přiblížit případný postup, ale na hráčích byla vidět únava po náročné sezoně a navíc takticky byla Itálie úplně jinde.

Skupina D

Portugalsko - Francie 2:1
B: 11. Asis Augusto, 24. Carvalho Gabriel - 69. Mionnet Vincent

Nepravděpodobné se nakonec stalo skutečností. Portugalsku mohla pouze výhra zaručit možnost postupu. A tu si také vybojovalo, ikdyž Francie byla vyrovnaným soupeřem. Nakonec však mohly být spokojené oba týmy, protože postupují do play-off.

Turecko - Švédsko 2:0
B: 59. Öztürk Tahir, 82. Aslanglu Soner

Turecko, podobně jako Portugalsko, mohlo pomýšlet na případný postup pouze v případě výhry. A za tou šlo jasně během celého zápasu. Švédsko bylo pomalé, nedůrazné a i díky tomuto nakonec přišlo o postup. Bohužel ani Turecko se nakonec do postupové dvojky nevešlo a končí.

Krátký souhrn máme za sebou, následuje TOP 11 závěrečného kola základních skupin:

Fava Aguiar (BRA) - Azevedo Vítor (POR), Robbemond Denis (NED), Munar Resul (TUR) - Öztürk Tahir (TUR), Maiotti Antonio (ITA), Cocu Guillaume (NED), Heitinga Constant (NED), Huntelaar Serge (NED) - Aslangu Soner (TUR), Bedurftig Hendrik (GER)

Dnes večer už nás čeká čtvrtfinále, dvojice které se v něm utkají, byly nalosovány takto:

Anglie - Portugalsko
Německo - Itálie
Brazílie - ČR
Francie - Slovensko

Nezapomeňte tedy dnes tyto zápasy sledovat. Zítra přinesu opět krátkou reportáž. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 10.06.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 1128x