Pátek 29.03.2024

Čtvrtfinále je pryč, boje o medaile startují...

Známe čtyři postupující, a čtyři týmy, které bohužel na boje o medaile nedosáhnou. V dnešních zápasech se urodily v základní hrací době dvě remízy a tak přišel na řadu tolik nepopulární los. Padlo dohromady pouze 5 branek, poměr střel na branku a mimo byl 26:34 a bylo uděleno 16 žlutých karet. Tak si jednotlivé bitvy zrekapitulujeme...

ČTVRTFINÁLE

Anglie - Portugalsko 2:0
B: 22. Jones Neilson, 32. Sutton Lynch

První čtvrtfinále proti sobě svedlo jednu z nejpopulárnějších zemí na Mifě, Anglii a Portugalsko, které patří k novým zemím a registrovaných týmů má přibližně poloviční počet, co Anglie. K samotnému zápasu, Anglie byla favoritem a svojí roli naplnila. Během prvního poločasu dvakrát překonala portugalskou obranu i s brankářem. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, nicméně Anglie si postupovou výhru pohlídala a jako první postoupila do boje o medaile. Portugalsko ale určitě nezklamalo a může být se svým vystoupením na MS spokojeno.

Německo - Itálie 0p:0
B: -

Ve druhém čtvrtfinále proti sobě nastoupily dvě země, které se v historii kopané, MS a ME, řadí k těm nejvíce úspěšným a to Německo a Itálie. Zápas samotný moc záživný nebyl, všehovšudy tři střely na branku za celý zápas je opravdu žalostně málo. Utkání nechyběla bojovnost, ale defenzívy obou týmů pracovaly na jedničku. No a tak nakonec po devadesáti minutách přišla na řadu loterie v podobě losu. Ta nakonec přisoudila postup Německu, na Itálii zbyl pouze Černý Petr. Německo tak díky paní štěstěně bude bojovat o cenné kovy. Itálie na šampionátu končí.

Brazílie - ČR 0:1
B: 33. Bahenský Bohuslav

Třetí čtvrtfinále v sobě skrývalo souboj kanárků z jižní Ameriky s pověstnou uličkou ze středu Evropy. Rozhlohově souboj Davida s Goliášem, protože ČR by se do rozlohy Brazílie vešla skoro 108x. A jak už to Davidovi vyšlo dříve, tak i ČR se se svým soupeřem vypořádala naprosto jednoznačně. Nedovolila svému soupeři ani jednu střelu na branku. Sama udeřila již v prvním poločase a zápas si již pohlídala. Díky tomuto vítězství si ČR zajistila místo v boji o medaile. Brazílie naopak po stoprocentní úspěšnosti v základní skupině nezvládla čtvrtfinále a na turnaji tak končí.

Francie - Slovensko 1p:1
B: 71. Falcoz Jules - 51. Kuták Juraj

Poslední čtvrtfinále, to byla bitva mezi zemí Galského kohouta a krajinou Juraje Jánošíka. Francie v tomto čtvrtfinále měla střeleckou převahu, ale do vedení se chvilku po pauze dostalo Slovensko. Po úvodní brance Francie vystupňovala svojí aktivitu a odměnou jí byla vyrovnávací branka v 71. minutě. Do konce normální hrací doby už se skóre neměnilo a tak ve druhém zápase musel o osudu obou týmů rozhodnout los. A ten byl nakonec nakloněn Francii, kterou poslal do bojů o medaile. Naopak slovenské naděje na zisk cenného kovu skončily ve čtvrtfinále.

Čtvrtfinálové resumé je za námi, ani dnes nevynecháme TOP 11 čtvrtfinále. Tady je:

Tóbl Matúš (SVK) - Wieck Ralf (GER), Anunciaçao Marcos (POR), Bracewell Wellington (ENG) - Jones Neilson (ENG), MacKenzie Hale (ENG), Falcoz Jules (FRA), Kurej Stanislav (SVK), Rosický Jozef (CZE) - Bahenský Bohuslav (CZE), Kuták Juraj (SVK)

Zítra již začnou boje o medaile. Z těch vám samozřejmě také přinesu krátký souhrn. A TOP 11 vystřídá TOP 4 hracího dne (brankář, obránce, záložník a útočník). Nezapomeňte tedy zítra zápasy sledovat. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 10.06.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 1194x