Čtvrtek 28.03.2024

Komentář výsledků 16. kola 1. anglické ligy

I přes bezbrankovou remízu na hřišti "Vampires" se Destiny City stali půlmistrem!!

*bez manazera*1111*398: FC Liverpool 0:3
Hostující Liverpool si snadno připsal výhru 3:0, když výsledek byl kontumován v jeho prospěch. Domácí celek hledá nového majitele, který by mu v druhé půlce sezóny pomohl k záchraně. Liverpool tímto vítězstvím bodově dotáhl vedoucí Destiny City a po první polovině sezóny se může pyšnit druhou nejlepší obranou v celé lize, která inkasovala pouhých 6 gólů a druhou příčkou zaručující ligu mistrů.

Liverpool Blackhawks : Wild Eagles FC 1:0
Neustále se zlepšující druhý tým z Liverpoolu si poradil s naopak v tabulce stále klesajícími Wild Eagles. O osudu utkání rozhodl už v 10. minutě Emile Dudley gólem z pokutového kopu. Výkonu domácích tleskalo přes 13 500 diváků, kteří věří, že ve druhé části sezóny bude jejich tým ještě útočit na horní patra tabulky. Hosté svým výkonem zklamali.

FC Wales : Kettering Town 0:0
Domácí Wales, který v současné době nemá nijak oslnivou formu uhrál cenný bod s ambiciózním Kettering Town. Hosté sice vyhráli na počet střel, ale to bylo tak vše, co předvedli. Bezbranková remíza je zasloužená a hostující tým, pokud bude chtít útočit na pohárové příčky, má ještě co zlepšovat.

FC Oxford : Manchester United 0:0
V podprůměrném utkání domácí Oxford před vyprodaným hledištěm pouze remízoval s Manchesterem United a tabulkou se stále propadá níže a níže. Bod je určitě pro Manchester velmi cenný v boji o udržení v první anglické lize. Domácí po dobrém začátku spadli až do šedivého průměru tabulky a domácí fanoušci jsou určitě zvědavi, co předvedou v druhé půlce sezóny.

FC Vampires : Destiny City FC 0:0
Ve šlágru kola, kde nastoupili domácí Vampíři proti prvnímu celku tabulky se zrodila bezbranková remíza. Utkání, v němž byla přijata zvláštní bezpečnostní opatření, kvůli minulému vzájemnému utkání na hřišti Destiny, se tentokrát neslo ve velmi korektním duchu. Destiny City chyběli pro zranění a karetní tresty tři hráči základní sestavy a nejlepší útok ligy včele s ostrostřelci Rob Archer a Graeme Dearden neměli tentokrát přesnou mušku a mezi tyče mířila jediná střela. Domácí na tom byli trochu lépe, ale v brance hostí podal opět výborný výkon Andy Wilcox, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Díky této remíze se Destiny City stali půlmistrem nejvyšší anglické soutěže a všichni fanoušci jsou zvědavi, jak na tom budou po skončení celé sezóny. Vampíři zůstaly na nadějné třetí pozici.

Milhouse Smokers : BRONCOS RAPTORS 1:1
Poslední celek si připsal třetí bod v soutěži se stále se lepšícími „Raptory“. Domácí se ujali vedení těsně před přestávkou a hostujícímu týmu se i přes mírný tlak v druhém poločase podařilo pouze vyrovnat. Nicméně i přes tento bod jsou Milhouse Smokers stále na posledním místě tabulky a jsou jasným kandidátem sestupu. „Raptoři“ pokud si udrží současnou formu by neměli mít sestupové starosti.

FC Burakino Raiders : SK Septimov 0:0
Domácí "Raiders" se potýkají s herní krizí a nepředvedli nic převratného ani v tomto utkání. Hostující Septimov měl výraznou převahu a domácí mohou děkovat za bod jen domácímu brankáři. Terry Groves byl vyhlášen jednoznačně hvězdou utkání a obdržel známku 10. Oba celky by neměly mít sestupové starosti a zejména hostující Septimov může být každému soupeři nebezpečný.

Viktoria Londýn : AC Kajmans 1:2
Největší překvapení kola se zrodilo v Londýně, kde nevyzpytatelná domácí Viktorie darovala oba body hostujícím Kajmanům. Ti se ujali vedení ve 27. minutě, načež domácí dokázali vzápětí odpovědět. Z gólu Marka Warhursta ve 37.minutě se však již nevzpamatovali a jejich tlak v druhém poločase už vyrovnání nepřinesl a byl spíše chaotický než účelný. Viktorie je určitě příjemným oživením ligy zvláště, když je manažerkou žena a dovede potrápit každého favorita. Pokud se jí podaří ustálit výkony svého mužstva může londýnský celek pomýšlet určitě velmi vysoko na konečné umístění. Kajmani, kteří byli dlouho na posledním místě tabulky a podávali mizerné výkony se v závěru přeci jen zlepšili a unikli ze sestupového pásma, i když očekávat zázraky v druhé části soutěže se od nich zřejmě nedá.

autor Autor: Otto von Bismarcdatum 19.11.2002pocet shlednuti Shlédnuto: 1005x