Pátek 29.03.2024

Známe složení finálové bitvy, semifinále minulostí...

Oba semifinálové zápasy jsou odehrány, bohužel v obou musel o postupujícím rozhodnout los. V závěru dnešního souhrnu se k tomuto tématu ještě vrátíme z trošku jiného pohledu... Zpět k semifinále, ve dvou utkáních padly čtyři branky, střely byly v poměru 18:10 ve prospěch těch na branku a bylo uděleno šest žlutých karet. Pojďme již k oběma zápasům...

SEMIFINÁLE

Anglie - Německo 1p:1
B: 44. Adebola Vinny - 63. Halmer Reinmar

V prvním semifinále se spolu utkali giganti zeleného pažitu a tradiční fotbalové krajiny, Anglie a Německo. Na zápas do ochozů Salamanders Chemikers stadium dorazilo 120 tisíc diváků a ti viděli, jak Anglie svého soupeře mačkala, šla v prvním poločase do vedení, ale ve druhém z ojedinělé akce Německo vyrovnalo. A ikdyž se Anglie snažila po vyrovnání strhnout vedení opět na svou stranu, tak se jí to nepovedlo, především díky vynikajícímu výkonu německého brankáře Witteka. Došlo tak na další loterii v podobě losu. Ta nakonec postup, asi po právu, přisoudila v zápase lepší a aktivnější Anglii. Ta si tak zahraje o stupínek nejvyšší. Německo bude bojovat o medaili bronzovou.

ČR - Francie 1p:1
B: 36. Rosický Jozef - 30. Mackensie Roland

Druhé semifinále bylo soubojem dvou bílo modro červených trikolor. ČR v něm vyzvala na souboj Francii. Velmi vyrovnaný zápas viděli diváci v ochozech Meth & Red Stadium #2. Obě branky padly v prvním poločase, nejprve se prosadila Francie, ale po šesti minutách bylo vyrovnáno. Stav se do poločasu již nezměnil a nakonec ani v druhém poločase nepřidal ani jeden z týmů gólovou pojistku. A tak přišlo na řadu další losování. To nakonec přisoudilo postup reprezentaci ČR. Jestli zaslouženě nebo ne, to je vedlejší. Otázkou spíše zůstává, jestli je to důstojný způsob, jak rozhodovat o postupujícím v takové fázi šampionátu. Každopádně ČR tak změří síly ve finále s Anglií, Francie si zahraje o bronz s Německem.

Reportáže z obou zápasů máme za sebou. Nyní následuje druhá novinka - TOP 4. Z obou utkání dohromady se vybere nejlepší brankář, obránce, záložník a útočník. Tady je dnešní volba:

B - Wittek Hugo (GER)
O - Attilio Xavier (FRA)
Z - Adebola Vinny (ENG)
Ú - Mackensie Roland (FRA)

No a to by bylo vše k dnešním semifinálovým bitvám. Zítra tedy už jen poslední dva zápasy - bude korunován nový světový šampion, tak obě utkání nezapomeňte sledovat.
Nyní jak jsem již avizoval v úvodu, malá vsuvka k tématu losu ve vyřazovací fázi. Udělal jsem si průzkum v předchozích šampionátech, a zjistil jsem zajímavou věc. V celé historii MS ve vyřazovací fázi došlo k 17 losováním. A z těchto 17 losování kupodivu vždy vyhrál tým, který byl v zápase zapsán jako domácí... Náhoda? Těžko říct, nicméně MS by si určitě zasloužilo, abychom se nad tím minimálně zamysleli a možná i vymysleli důstojnější způsob, jak rozhodnout o postupujících...

autor Autor: Alexi Lalasdatum 11.06.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 1540x