deník MIFA

Pondělí 17.12.2018

CENA: ZDARMA!


ROZHOVORY: manažer Azario

Rozhovor s manažerem Azariem, který dovedl Anglickou reprezentaci k vítězství na Mistrovství světa.

1. Azario, ty jsi s Anglickou reprezentací vyhrál právě skončené Mistrovství světa. Jaký je to pocit, být mistrem světa?
Každá získaná trofej potěší, tudíž i výhra z MS. Ale protože je to krátký turnaj, není to samozřejmě taková radost, jako když získám ligový titul.

2. Finále i oba dva zápasy semifinále musel rozhodnout los. U Francie a Německa se dokonce rozhodovaly losem všechny jejich zápasy v play-off. Co na to říkáš a změnil bys tento systém?
Když se upravovala Mifa, aby padalo méně branek, tak přibylo hodně remíz. A tím jak jsou reprezentační výběry vyrovnané, všichni mají výborné brankaře a spoustu zkušeností, přijde mi více méně logické, že ty zápasy končí remízou. Žádná převratná změna systému mě nenapadá. Hrát nějaký extra prodloužení podle mě není řešením, všichni hráči mají stejnou energii, takže by rozdíl dělaly akorát zkušenosti.

3. Co ty a tvá budoucnost u anglické reprezentace, chtěl bys jí vést i další sezónu?
To teď nevím, jestli budu opět kandidovat, spíš se ale přikláním k tomu, že předám štafetu někomu jinému. Kdoví jestli by mě vůbec chtěli znovu u kormidla. V Anglii jsou úspěšnější manažeři než já. Udělat finální nominaci mi zabralo několik hodin a letos mi to vyšlo, že jsem měl v té době v práci volno a měl dostatek času navolit si svůj ideální tým. Uvidím za cca 2,5 měsíce.

4. Ty jsi jeden z nejzkušenějších manažerů na Mifě, působíš zde už neuvěřitelných 12 let. Mifa tě tedy pořád baví?
Kdyby mě nebavila, tak to zabalím stejně jako to udělali jiní „veteráni“. Samozřejmě už to není takové nadšení, jako před lety, kdy jsem si vedl různé statistiky a psal poznámky. Ale jo, můžu říct, že pokaždé, když si čtu záznam zápasu mám radost z výhry a naopak každá porážka mě naštve. Na Mifě je hlavně super, že si musíš každou sezonu postavit nový tým.

5. Se svým tureckým týmem FK Büyük Gergedan Tekkeköy jsi v nedávno skončené sezóně obhájil titul. Pokusíš se v nadcházející sezóně o zlatý hattrick?
Rád bych obhájil obhajobu a načal druhou desítku prvenství, ale nemyslím si, že letos na to mám kvalitu v kádru. Tím, že je Turecko málo oblíbená země, je skoro nemožné vhodně doplnit tým. Díky bohu za kvótu pěti cizinců, jinak by bylo těžké být každoročně konkurenceschopný a i tak mívám problém postavit 6 Turků do zápasu. Uvidíme po pár kolech, jak budu držet krok s ostatními, který už v Turecku docela štvu.

6. S jakými cíly vstupuješ do nové sezóny se svým anglickým týmem Arsenal Llanfairpwllgwyngyll?
Můj cíl je v každé sezoně stejný a to pokusit se získat titul a ani letos to nebude jinak. Bohužel už nám skončivši manažer Ivo nedělá předsezónní prognózy, tak je těžší odhadovat, jak si na tom momentálně v porovnání s ostatními stojím. Díky reprezentaci vím, že hlavní kandidát na titul bude PJ a jeho Manchester. Já bych mu to rád co nejvíc ztížil. A co se pohárů týče, to jsou doplňkový soutěže. Bude záležet na rozlosování a momentální situaci v lize.

7. S oběma týmy budeš hrát také FullHouse Cup. Jak jsi spokojen s tímto turnajem a jaké jsou tvé letošní cíle?
V první řadě, bych rád poděkoval Kulmonovi, že turnaj vůbec organizuje a máme i o víkendu o zábavu postaráno. Jinak FullHouse Cup má pro mě velkou prestiž a řadím ho i výš než mezinárodní poháry. Nemusíš zde spekulovat, jestli nějaké hráče pošetřit, prostě hraješ s tím nejlepším. Každý, kdo se někdy turnaje zúčastnil, ví, že i samotný postup ze skupiny není samozřejmost, proto základním cílem je postup do vyřazovacích bojů a dál se uvidí. Rád bych se ale vrátil na stupně vítězů.

8. V nedávném rozhovoru manažer rigoni přednesl zajímavý návrh s mikrotransakcemi, jako například 20 korunové poplatky za urychlení stavby stadionu, příchod trenéra s maximální hodnotou té dané ligy nebo za balíček třeba 3 náhodných juniorů mimo klasický termín v neděli atd. Co si o tomto jeho návrhu myslíš?
Dalo by se říct, že bych byl pro cokoliv, co by hře pomohlo a přilákalo další manažery. Pokud by to bylo pro týmy v 2. lize a níž, tak v pohodě, hlavně co se týče zrychlení vybudování zázemí. Pokud by si měl ovšem prvoligista za peníze kupovat extra juniory, to bych byl určitě proti.

9. Ve Francii právě probíhá ME 2016, sleduješ tento turnaj a případně jaký zápas se ti zatím nejvíce líbil?
Pár zápasů už jsem viděl, ale ty první zápasy ve skupinách jsou zatím takový o ničem. Doufám, že se to v další fázi turnaje trochu rozjede a že začne padat víc branek. Nejvíc mě zatím potěšili Italové, kteří porazili Belgii. Nejnesympatičtější tým na turnaji, to je samá Chelsea, Tottenham nebo Manchester, prostě všechno špatně. :-)

10. Děkuji za rozhovor a ať se daří.
Díky za pozvání. Ať se daří a MIFA nás baví.

autor Autor: Majk Borecdatum 15.06.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 596x


 

Diskuze

Diskuze je prázdná
Počet příspěvků: 0
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz