deník MIFA

Pátek 22.03.2019

CENA: ZDARMA!


ROZHOVORY: manažer Blek

Rozhovor s nejlepším manažerem 59. sezóny.

1. Bleku, ty jsi byl zvolen nejlepším manažerem 59. sezóny. Těší tě zisk tohoto ocenění?
Koho by toto ocenění netěšilo?

2. Tys tuto anketu ovládl již potřetí, kterého z těch tří vítězství si nejvíce ceníš?
Poslední dvě ocenění, dříve volili (alespoň tušim) manažera sezony admini a občas mi přišlo, že velkou roli hráli i osobní sympatie, nyní je systém volby férovější a tak aknetě přikládám větší váhu.

3. Nedávno nám skončilo Mistrovství světa, kde jsi vedl výběr Ruska. Skončili jste už ve skupině bez jediného bodu. V čem vidíš příčinu neúspěchu?
Rusko je malá země, zároveň manažeři nehrají systémem přípravy silného ročníku po několik sezon. Reprezentační tým pak obvykle nemá potřebnou kvalitu a patří k outsiderům. Letos byl ruský výběr silnější než obvykle a očekávání byla velká a bohužel nenaplněná. Měli jsme smůlu zvláště ve druhém zápase, který jsme hodně smolně prohráli a bylo po mistrovství. Poslední záas dohrávali náhradníci. Zařekl jsem se, že reprezentaci Ruska 10 sezon vést nebudu :-).

4. V minulé sezóně jsi s každým ze svých tří týmů vyhrál ligu. Je tvým cílem toto zopakovat i v té nadcházející sezóně?
Mám za sebou nejúspěšnější a těžko opakovatelné období na Mifě: triple jsem zopakoval po dvou letech, v posledních šesti sezoná jsem vyhrál šest titulů v Rusku, čtyři v Nizozemsku (a ve zbývajících ročnících dvě druhá místa), dvakrát jsem získal titul v Anglii, kde jsem byl prvoligovým nováčkem, do toho se dlouhodobě držel na špici v koeficientech týmů v MP. Více než všechny tituly mě ale těší fakt, že se dá hrát o všechny trofeje každou sezonu, bez nutnosti si ročník vychovávat od 16 ti. V tomto trendu chci pokračovat, je to vzkaz těm, kteří chtějí hát Mifu tak, jak se hrála vždy, abyste byli úspěšní, nemusíte sezony vypouštět :-). Teď ale k otázce, zopakovat triple samozřejmě chci, ale nemyslim si, že se mi to ještě někdy poštěstí.

5. Jaké cíle máš se svými týmy v Lize mistrů? Tys jí naposledy vyhrál v jubilejní 50. sezóně. Teď tu máme jubilejní 60. sezónu, tak že by znovu přišel tvůj čas?
Odpověď je v otázce výše, vždy mám cíle nejvyšší ve všech soutěžích (kromě NP). V lize mistrů, ve které se hraje vyřazovací fáze na dva zápasy a všechny týmy jsou v závěrečné fázi superkvalitní, některé mají hráče v MP tři sezony pěstované nebo manažeři vypouštějí ligu, je k trofeji doklopýtat velmi těžké, kromě kvality to chce i kus štěstí. Asi není náhodou, že jsem poslední čtyři ročníky končil s Tbilisi 3X v semifinále a jednou v osmifinále, s Bruggen je to podobné, něco málo vždy chybí, ale netrápí mě to, je to zábava.

6. Ty se účastníš i soukromého turnaje GEOScup™. Jak jsi s tímto turnajem spokojen?
S turnajem jsem spokojen. Geos Cup je tušim nejstarší turnaj na Mifa. Vážím si všech lidí, kteří pro Mifu (a ostatní) ve svém volném čase něco navíc dělají.

7. V posledních sezónách se objevují názory, že burza na Mifě je tzv. "mrtvá". Ty to odůvodňuješ tím, že je na Mifě moc peněz a také, že by se měl změnit systém příchodu juniorů. Stojíš si za tímto názorem nadále a napadají tě případně nějaká další řešení?
Burza není mrtvá. Mrtvá je především chuť manažerů na ní působit, mají postavené komplet zázemí a čekají na geniální ročník do juniorky. I nyní na burze nakupuji v každém týmu cca 15 hráčů za sezonu, 10 jich prodám, bez toho bych neměl svým stylem hry šanci cokoliv vyhrát. Peněz je sice hodně, ale většina jich hnije na účtech neaktivních manažerů, takže hru až tolik neovlivňují. Je to vidět i na nerostoucích cenách. Různých řešení padlo v diskuzích již dost, třeba možnost aukcí hráčů vkládaných přímo hrou, ochota zavádět nějaké novinky, rozpracovávat je, je však bohužel malá.Co se týče systému příchodu juniorů, po číslech pravděpodobnosti příchodu juniorů různých kvalit, které Carbone zveřejnil v diskuzi se domnívám, že je systém příchodu juniorů nastaven vyváženě.

8. Co bys na Mifě naopak vyzdvihl? Ty jsi zde už od roku 2003, tak čím tě Mifa tak zaujala, že zde působíš už takovou dobu?
Fakt, že každou sezonu (90dní) je třeba tvořit nový tým a tak nemá nikdo nic na Mifě dlouhodobě jisté a snad ještě více komunita manažerů Mifu hrající. Vesměs se jedná o přátelské a vtipné lidi, kteří mají rádi fotbal i v reálu. Hodně jsem si užil poslední sraz, který se vyvedl díky Gilgaladově organizačním schopnostem na jedničku. Všichni účastníci byli velmi sympatičtí a přátelští, došlo na zajímavé diskuze i mimo Mifu. Například jsem zjistil, že s Jaraldem, který žije v Trenčianských Teplicích máme několik společných známých.

9. Ve Francii se koná ME ve fotbale 2016, máme zasebou kompletně odehrána druhá kola ve skupinách. Co říkáš na výsledky České reprezentace a věříš v postup? A jaké týmy se ti na tomto turnaji zatím nejvíce líbí?
Co se týče českého fotbalu a zvláště to platí o tomto ME, jsem velmi kritický. Naše mužstvo nemá kvalitu, hraje ustrašený a nezáživný fotbal na náhodu, bez emocí. Jsme snad jediný tým, který nemá hráče světového formátu. Slováci mají Hamšíka, Škrtela, Poláci Lewandovského atd. Hrajeme s hráči, kteří se neprosadili v první turecké lize, v průměrných týmech německé ligy, střídají ve druhé anglické lize, to je velká bída a dle mého názoru na šampionátu nemáme co dělat. Co se týče postupu, po sesmolené a nezasloužené remíze s Chorvatskem to máme ve svých rukou a postup je asi reálný, zvláště přes labilní Turky. Komě tradičně silných týmů mne překvapili Albánci, Maďaři, týmy, kteří měli být outsidery, ale hrají dobře organizovaný a nebojácný fotbal.

10. Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v nové sezóně.
Já děkuji za tvé zajímavé rozhovory.

autor Autor: Majk Borecdatum 21.06.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 687x


 

Diskuze

KHBlek je dobrej manažer, v repre se mu nezadarilo jen proto, ze nevzal moje hráče...21/6/16
Počet příspěvků: 1
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz