Úterý 16.04.2024

1.kolo zákl. skupin odehráno...

Tak za sebou máme startovací zápasy tohoto mistrovství. Zápasy byly hodně vyrovnané, zrodila se čtyři vítězství o jednu branku a čtyři remízy. Padlo dohromady pouze 12 branek, což je pouze 1,5 branky na zápas. Poměr střel na branku a mimo branku byl 76:52. Bylo také uděleno 20 žlutých karet, z toho dvakrát dvě jednomu hráči a tím pádem i dvě červené. Pojďme na jednotlivé zápasy...

Skupina A

Anglie - Švédsko 0:0
B: -

V prvním zápase skupiny A proti sobě nastoupily reprezentace Anglie a Švédska. Zápas přinesl spoustu šancí, ale dominovaly v něm obě obrany v čele s brankáři. Statisticky byla aktivnější Anglie, k brance však mělo blíže Švédsko, které nastřelilo břevno. Zápas nakonec skončil remízou, oba týmy tak připisují první bod.

Portugalsko - Turecko 2:1
B: 63. Pedro Ângelo, 81. Cardóso Angelo - 72. Cölgecen Inan

Druhý zápas skupiny byl bohatý nejen na šance, ale i na branky. Mírnou převahu ve střelbě mělo Turecko, nicméně efektivnější bylo Portugalsko. To dokázalo vsítit dvě branky oproti jedné turecké. A tak v zápase zvítězilo 2:1. Připisuje tak do tabulky první tři body. Turecko bude muset vylepšit do dalších zápasů efektivitu v zakončení.

Skupina B

Francie - Skotsko 0:0
B: -

Další remízový zápas, ve kterém dominovaly obrany. V tomto zápase byl rozdíl v tom, že obrovskou převahu měl v zápase jeden tým, konkrétně Skotsko. To svého soupeře nepustilo k jediné střele na branku, drželo více míč a přidalo i rohové kopy. Bohužel z žádné šance neskórovalo a tak Francii zachránil bod výborným výkonem brankář Paulot Sebastien.

Slovensko - Argentina 1:2
B: 4. Zlocha Bohuš - 23. Mantilla Enzo, 83. Monzon Gustavo

Skoro jako přes kopírák se skupinou A vypadalo i druhé utkání skupiny B mezi Slovenskem a Argentinou. V zápase narozdíl od prvního utkání padly tři branky. Do vedení se velmi brzy dostalo Slovensko, Argentina ale stačila odpovědět ještě během prvního poločasu a nakonec vítězství strhla na svou stranu sedm minut před koncem zápasu. Zápasu by možná slušela remíza, statisticky byl velmi vyrovnaný. Argentina však byla efektivnější a tak připisuje tři body.

Skupina C

Německo - Polsko 2:1
B: 11. Kemle Norbert, 56. Klewitz Hannes - 73. Chmielewski Janusz

Ve skupině C se v prvním zápase proti sobě postavily sousedské země, konkrétně Německo s Polskem. V zápase bylo aktivnější Německo, které svého soupeře přestřílelo a více drželo míc. Také šlo v prvním poločase do vedení. Po změně stran navíc přidalo i druhou branku. Na tu sice Polsko odpovědělo, vyrovnat však už nedokázalo a Německo tak v zápase zvítězilo a připsalo si první tři body.

Itálie - Španělsko 1:0
B: 25. Valle Ladislao

Druhé utkání skupiny C bylo podstatně vyrovnanější a nakonec jej rozhodla jediná branka. Tu se povedlo vsítit již v prvním poločase hráčům Itálie. Španělsko se sice snažilo srovnat, obrana Itálie ale působila velmi kompaktně a dobře zachytal i italský brankář. Itálie tak i díky jejich úsilí zvítězila a připsala si tři body. Španělsko bude muset zabrat v dalších zápasech.

Skupina D

ČR - Rusko 0:0
B: -

První zápas skupiny D opět nepřinesl žádnou branku, v dobrém světle se ukázaly obě obrany i s brankáři. Zápas hodně ovlivnilo vyloučení hráče ČR po druhé žluté kartě v 55. minutě zápasu. I přesto byl zápas relativně vyrovnaný a s remízou tak nakonec asi bude více spokojená reprezentace ČR. Každopádně bodový zisk je dobrým startem pro oba týmy.

Brazílie - Nizozemsko 1:1
B: 25. Lucas Luis - 30. Altheer Samuel

I druhý zápas skupiny D významně ovlivnilo vyloučení po druhé žluté kartě. Tentokráte ale k němu došlo už ve 22. minutě na straně Brazílie. I přesto se chvíli po vyloučení dostala Brazílie do vedení. Nizozemsko ale rychle odpovědělo a pak se začala projevovat převaha jednoho muže v poli a Brazílie odrážela jeden útok za druhým. Nakonec se jí obrana povedla a Nizozemsko i přes dlouhou převahu již žádnou branku nepřidalo. Oba týmy tak připisují do tabulky po bodu.

Krátkou reportáž máme za sebou, již zítra nás čeká druhé kolo základních skupin. Už zítra můžeme znát první postupující i první neúspěšné týmy. Tak nezapomeňte zápasy sledovat. Na závěr ještě TOP 11 prvního kola: