Pátek 29.03.2024

Play-off v plném proudu, čtvrtfinále odehráno...

Další čtyři týmy nám po včerejším přepočtu ukončily své účinkování na MS. Známe tedy TOP 4 letošního šampionátu, ta si to rozdá o medaile. Ve včerejších čtyřech zápasech se naštěstí nezrodila žádná remíza, aby o postupujícím musel rozhodnout los. V těchto čtyřech zápasech padlo dohromady 9 branek, což je pěkný průměr 2,25 branky na zápas. Poměr střel na branku a mimo branku byl 32:34, bylo uděleno 9 žlutých karet a 1 karta červená. Pojďme na jednotlivé zápasy...

ČTVRTFINÁLE

Portugalsko - ČR 0:1
B: 56. Levíček Lubomír

Relativně vyrovnané utkání, tak se dá ve stručnosti popsat první čtvrtfinále mezi Portugalskem a ČR. Na šance bylo aktivnější Portugalsko, nicméně přímou střelu na branku vyslalo pouze 1x. ČR sice o moc lepší nebyla, pouhé dvě střely na branku nejsou také žádná hitparáda. Ovšem z těchto dvou střel dokázala jednu, rozhodující, proměnit. Tím pádem zápas ovládla nejtěsnějším možným rozdílem. ČR tak postupuje do semifinále a může se těšit na boj o medaile. Portugalsko končí ve čtvrtfinále.

Skotsko - Itálie 2:0
B: 80. Lawson Suthrland, 87. z pen. Thakker Domnall

Druhé čtvrtfinálové utkání bylo také hodně vyrovnané. Skotsko v něm soupeřilo s Itálií a dlouho to vypadalo, že zápas směřuje k remízovému konci. Poločas bez branek a i ve druhém se střelci dlouho nemohli prosadit. Až přišla 80. minuta a první branka Skotska. Itálie poté vrhla sílu do útoku, nicméně Skotsko si již vítězství pohlídalo, navíc tři minutky před koncem ještě své vedení pojistilo druhou brankou z penalty. Díky této výhře se Skotsko může těšit na boj o medaile, Itálie naopak končí.

Německo - Slovensko 1:3
B: 49. Schön Theodor - 45. a 61. Michálek Peter, 64. Chvála Lukáš

Třetí čtvrtfinále a souboj Německa se Slovenskem. Před tímto zápasem bych asi mírně favorizoval Německo. Především za to, s jakou lehkostí projelo základní skupinou. No ale předpoklady se né vždy naplní. Opět se projevilo, že čtvrtfinále je takový rozdělovník mezi úspěchem a neúspěchem. V tomto zápase totiž jasně vládlo Slovensko. Na jeho vedoucí branku na konci prvního poločasu ještě stačilo Německo zareagovat vyrovnáním hned po změně stran. Slovensko ale ve druhém poločase během tří minut v rozmezí 61. a 64. minuty rozhodlo o svém vítězství a postupu dvěma rychlými brankami. Závěrečný tlak se nekonal a tak Německo končí ve čtvrtfinále. Slovensko si oproti tomu zahraje o medaile.

Rusko - Turecko 2:0
B: 18. a 51. Blodnieksky Slava

Poslední čtvrtfinále proti sobě svedlo týmy Ruska a Turecka. V tomto zápase jsem mírně favorizoval Rusko, nicméně Turecko pro mě byl takový černý kůň, který může překvapit a porazit kohokoliv. Prognóza se naplnila tak z poloviny. Rusko nakonec zápas zvládlo, mělo mírnou převahu a hlavně proměnilo své šance. To se Turecko nepovedlo. Do vedení šlo Rusko již v prvním poločase, druhou branku poté přidalo na začátku toho druhého. Na jeho vítězství již nezměnila nic ani červená karta tři minuty před koncem zápasu. Díky výhře tak Rusko postupuje do semifinále a bude bojovat o cenné kovy. Turecko tentokráte končí ve čtvrtfinále.

Souhrn zápasů máme za sebou, následuje TOP 11 čtvrtfinále...