deník MIFA

Čtvrtek 28.03.2024

CENA: ZDARMA!

Dnes bude znám nový šampion...

Obě semifinálová utkání jsou odehrána a známe tak dva týmy, které budou bojovat o titul mistra světa a dva, které si zahrají o "bronzovou náplast". Tentokráte se nám za celou dobu šampionátu nestalo, aby o postupujících musel rozhodnout los. Budu doufat, že tak bude i v posledních dvou zápasech. V semifinálových bitvách padlo dohromady 7 branek - tj. výborný průměr 3,5 branky na zápas. Poměr střel na branku a mimo byl 24:16. Bylo též uděleno 7 žlutých karet. Pojďme si oba zápasy přiblížit...

SEMIFINÁLE

ČR - Skotsko 4:0
B: 4. Houdek Miloš, 7. Prachař Eduard, 50. Trapl Miloš, 86. Prachař Bohumír

První semifinále bylo podle konečného výsledku jednoznačnou záležitostí. Statisticky měla vítězná ČR jen minimální převahu. Skotsko se v zápase také dostalo k několika zajímavým akcím. Rozdíl byl tentokráte v proměňování šancí a ve výkonech brankářů. ČR měla nejen vynikající úspěšnost při zakončení, ale i neprůstřelného brankáře. A to rozhodlo. Rychlé vedení 2:0 po sedmi minutách zápasu, které pak po změně stran ČR navýšila nejprve v 50. minutě na 3:0 a těsně před koncem na konečných 4:0. Češi si tak zahrají dnes večer o titul mistrů světa. Skotsko večer čeká zápas o bronz.

Slovensko - Rusko 1:2
B: 9. Michálek Peter - 41. Yigorovsky Georgi, 44. Malinin Stepan

Druhý zápas oproti prvnímu vypadá výsledkově více vyrovnaně, ale rozdíl v šancích tu byl naproti prvnímu utkání větší. Slovensko bylo aktivnější po celý zápas, také šlo brzy do vedení. Jenže brzká branka byla jediná, kterou se Slovensku podařilo vstřelit. A ikdyž častěji ohrožovalo branku svého soupeře, na poslední pětiminutovku prvního poločasu by možná nejraději zapomnělo. Rusko v tomto čase dvěma rychlými brankami otočilo vývoj zápasu a po změně stran již svému soupeři spolehlivým výkonem v obraně nedovolilo zápas vyrovnat. Tím pádem Rusko v zápase zvítězilo a může se tak dnes večer těšit na souboj s ČR o titul mistrů světa. Slovensko si zahraje o bronz se Skotskem.

Krátké shrnutí včerejších dvou semifinálových bitev máme za sebou. TOP 11 dnes vystřídá TOP 4.