deník MIFA

Středa 26.06.2019

CENA: ZDARMA!


Král je mrtev, ať žije král...

Je dobojováno. Zlato, stříbro i bronz již znají své nové majitele. Zajímavostí je, že do finále i do zápasu o třetí místo se nakonec dostaly týmy, které se spolu již utkaly ve skupinové fázi. Zápas o titul i o bronz nakonec rozhodla jediná branka - padly tedy celkem 2 branky (průměr je tedy jasný). Poměr střel na branku a mimo byl 20:11. A poslední příděl žlutých karet byl pět. Pojďme na jednotlivá utkání...

FINÁLE

ČR - Rusko 1:0
B: 68. Trapl Miloš

Finálová bitva slibovala souboj těch nejlepších týmů šampionátu, týmů, které spolu soupeřili už ve skupině, ani jeden z nich nepoznal hořkost porážky a jediná jejich ztráta byla ve vzájemném zápase, který skončil bezbrankovou remízou. Ve skupině byl zápas vyrovnaný, ČR v něm hrála cca 35 minut v oslabení. Finálový zápas ale ČR statisticky ovládla, byla aktivnější, více střílela, držela míč. Odměnou za tuto aktivitu byla vedoucí branka, ve druhém poločase, konkrétně v 68. minutě se o ní postaral Miloš Trapl. Aktivita po vedoucí brance ze strany ČR nepolevila a neumožnila tak Rusku nějaký soustavný tlak a vyrovnání. A tak po závěrečném hvizdu rozhodčího mohla vypuknout nefalšovaná česká radost. ČR se tak stává novým mistrem světa. Rusku patří určitě velký respekt a dík za výkony, které během šampionátu předvádělo. Odměnou je mu stříbrná příčka.


ZÁPAS O 3.MÍSTO

Skotsko - Slovensko 0:1
B: 58. Michálek Petr

Malé finále, souboj dvou poražených ze semifinále a zároveň týmů, které spolu postoupily ze skupiny B, tak se dalo charakterizovat utkání o bronz. Už ve skupinové fázi byl zápas i přes bezbrankovou remízu v režii Slovenska. V utkání o bronz mělo nakonec Slovensko ještě větší převahu, než v zápase ve skupině. Svého soupeře pustilo pouze k jediné střele na branku za celý zápas. Samo naopak pravidelně zaměstnávalo celou skotskou obranu. Prosadit se nakonec povedlo Slovensku až ve druhém poločase - v 58. minutě se prosadil Peter Michálek. Slovensko se tak ujalo zaslouženého vedení a to už do konce zápasu nepustilo. Slovensko tak získává z letošního šampionátu bronzové medaile a obsazuje konečnou třetí příčku. Nepopulární bramborová medaile zbyla na Skotsko. Nicméně objektivně lze říct, že úspěšná jsou všechna čtyři mužstva, která si o medaile zahrála. Patří jim za to dík a respekt.


Poslední krátká reportáž z tohoto šampionátu je za námi. Následuje poslední TOP 4 a pak už jen konečné umístění účastníků právě skončeného mistrovství.

TOP 4

B - Hvorostovsky Bogdan (RUS)
O - Thomson Wood (SCO)
Z - Kolář Zbyněk (CZE)
Ú - Trapl Miloš (CZE)


Konečné umístění týmů na Mistrovství světa 61. sezóny:

1. Česká republika
2. Rusko
3. Slovensko
4. Skotsko
5. Německo
6. Portugalsko
7. Turecko
8. Itálie
9. Švédsko
10. Francie
11. Argentina
12. Polsko
13. Brazílie
14. Nizozemsko
15. Španělsko
16. Anglie

A to je vše. Za veškerou pozornost, kterou jste věnovali šampionátu sledováním zápasů a reportáží vám děkuji a budu se těšit z dalšího mistrovství opět na viděnou :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 04.09.2016pocet shlednuti Shlédnuto: 753x


 

Diskuze

Majk BorecTak jsem nakonec s Portugalskem ve čtvrtfinále vypadl s vítězem MS, tak to se...4/9/16
Počet příspěvků: 1
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz