Čtvrtek 28.03.2024

Král je mrtev, ať žije král...

Je dobojováno. Zlato, stříbro i bronz již znají své nové majitele. Zajímavostí je, že do finále i do zápasu o třetí místo se nakonec dostaly týmy, které se spolu již utkaly ve skupinové fázi. Zápas o titul i o bronz nakonec rozhodla jediná branka - padly tedy celkem 2 branky (průměr je tedy jasný). Poměr střel na branku a mimo byl 20:11. A poslední příděl žlutých karet byl pět. Pojďme na jednotlivá utkání...

FINÁLE

ČR - Rusko 1:0
B: 68. Trapl Miloš

Finálová bitva slibovala souboj těch nejlepších týmů šampionátu, týmů, které spolu soupeřili už ve skupině, ani jeden z nich nepoznal hořkost porážky a jediná jejich ztráta byla ve vzájemném zápase, který skončil bezbrankovou remízou. Ve skupině byl zápas vyrovnaný, ČR v něm hrála cca 35 minut v oslabení. Finálový zápas ale ČR statisticky ovládla, byla aktivnější, více střílela, držela míč. Odměnou za tuto aktivitu byla vedoucí branka, ve druhém poločase, konkrétně v 68. minutě se o ní postaral Miloš Trapl. Aktivita po vedoucí brance ze strany ČR nepolevila a neumožnila tak Rusku nějaký soustavný tlak a vyrovnání. A tak po závěrečném hvizdu rozhodčího mohla vypuknout nefalšovaná česká radost. ČR se tak stává novým mistrem světa. Rusku patří určitě velký respekt a dík za výkony, které během šampionátu předvádělo. Odměnou je mu stříbrná příčka.

ZÁPAS O 3.MÍSTO

Skotsko - Slovensko 0:1
B: 58. Michálek Petr

Malé finále, souboj dvou poražených ze semifinále a zároveň týmů, které spolu postoupily ze skupiny B, tak se dalo charakterizovat utkání o bronz. Už ve skupinové fázi byl zápas i přes bezbrankovou remízu v režii Slovenska. V utkání o bronz mělo nakonec Slovensko ještě větší převahu, než v zápase ve skupině. Svého soupeře pustilo pouze k jediné střele na branku za celý zápas. Samo naopak pravidelně zaměstnávalo celou skotskou obranu. Prosadit se nakonec povedlo Slovensku až ve druhém poločase - v 58. minutě se prosadil Peter Michálek. Slovensko se tak ujalo zaslouženého vedení a to už do konce zápasu nepustilo. Slovensko tak získává z letošního šampionátu bronzové medaile a obsazuje konečnou třetí příčku. Nepopulární bramborová medaile zbyla na Skotsko. Nicméně objektivně lze říct, že úspěšná jsou všechna čtyři mužstva, která si o medaile zahrála. Patří jim za to dík a respekt.

Poslední krátká reportáž z tohoto šampionátu je za námi. Následuje poslední TOP 4 a pak už jen konečné umístění účastníků právě skončeného mistrovství.