Sobota 20.04.2024

První zápasy mistrovství odehrány...

V prvním kole základních skupin jsme se včera večer dočkali zajímavých výsledků. Zrodilo se pět remíz, dvě výhry o jednu branku a pouze Anglie ve svém zápase rozstřílela Rusko rozdílem čtyř branek. V 8 zápasech dohromady padlo 18 branek, tj. průměr 2,25 branky na zápas. Poměr střel na branku a mimo byl 78:62. Bylo také uděleno 16 žlutých karet a žádná červená. Pojďme na jednotlivé zápasy...

Skupina A

Rusko - Anglie 0:4
B: 26. Benjamin Larry, 48. 50. a 55. Linger Watkin

To byl úvod! Anglie přejela svého soupeře rozdílem třídy. Ale v zápase to žádný zámek ze strany Anglie nebyl. Naopak, Rusko bylo aktivnější ve střelbě, ale neproměnilo žádnou šanci. Naopak Anglie z pěti střel proměnila hned čtyři a připisuje si díky vítězství první tři body.

Portugalsko - Brazílie 0:1
B: 25. Anilton Flavio

Ve druhém zápase skupiny proti sobě nastoupily týmy Portugalska a Brazílie. Brazílie od začátku převzala iniciativu a v zápase po celou dobu dominovala. Prosadit se sice dokázala pouze jednou v prvním poločase, ale i přesto si vítězstvím zajistila první tři body do tabulky skupiny A.

Skupina B

Skotsko - Nizozemsko 0:0
B: -

V prvním utkání skupiny B se nám zrodila bezbranková remíza. Utkání bylo vyrovnané, dominovaly v něm hlavně obrany v čele s oběma brankáři. Oba týmy, jak Skotsko, tak i Nizozemsko díky remíze připisují na svá konta první bod.

Německo - Polsko 2:1
B: 50. Stoffler Manfred, 76. Beimler Holm - 55. Korda Eryk

Ve druhém utkání skupiny B se diváci dočkali i branek. Německo v tomto utkání s Polskem sehrálo vyrovnanou partii, ale na konci zápasu bylo šťastnější, protože dokázalo proměnit dvě své šance. Polsko tak úspěšné nebylo, dokázalo proměnit pouze jednu. A tak si Německo ze zápasu odváží tři body.

Skupina C

Česká rep. - Španělsko 2:2
B: 9. Rod Stanislav, 75. Martínek Radovan - 38. Chávez Elías, 68. Limón Mateo

První utkání skupiny C nabídlo divákům zajímavou zápletku. Do vedení šla pár minut po začátku zápasu ČR. Španělsko ale ještě do poločasu srovnalo. Po změně stran pak šlo Španělsko do vedení a nakonec se dělily body, protože čtvrthodinku před koncem ČR skóre srovnala. Takže nakonec remíza 2:2 a bod pro oba týmy.

Itálie - Švédsko 2:2
B: 17. Casassa Rosana, 56. Bovieri Ambrogio - 71. Andreassen Ove, 86. Hageskog Eric

Druhé utkání nakonec nabídlo také zajímavou zápletku. Itálie nejdříve v prvním poločase šla do vedení a chvíli po začátku druhého přidala druhou branku. Vypadalo to, že i přes statisticky vyrovnané utkání Itálie zaboduje naplno. Švédsko ale nakonec zápas dovedlo do remízového stavu. Nejprve devatenáct minut před koncem snížilo a pak čtyři minuty před závěrečným hvizdem i vyrovnalo. Takže skupina C vypadá po prvním kole hodně zamotaně, dnes večer začínají všechny čtyři týmy nanovo.

Skupina D

Slovensko - Argentina 0:0
B: -

Ve skupině D to bylo gólově úplně nejchudší. V prvním zápase se smírně a bez branek rozešly týmy Slovenska a Argentiny. Lehkou převahu měla Argentina, ale to na výhru v zápase bohužel nestačilo a tak i zde se body dělí a oba týmy připisují do tabulky po bodu.

Turecko - Francie 1:1
B: 41.Özsarac Tahere - 74. Pilon Hugues

Ve druhém utkání bylo vidět více šancí, více ze hry mělo Turecko, které zápasu dlouho vévodilo. Ale za stavu 1:0 přišla jediná francouzská střela na branku a světe div se, zapadla za záda brankáře. Francie tak vydolovala bod ze zápasu, ve kterém rozhodně nebyla lepší. Turecko naopak dva ztratilo. Nicméně situace ve skupině D je podobná jako ve skupině C, všechny týmy dnes začínají od začátku.

Krátké shrnutí je za námi, dnes večer nás čekají druhé zápasy. Ještě tu máme TOP 11ku 1.kola základních skupin: