Čtvrtek 28.03.2024

Dnes se začne bojovat o medaile, čtvrtfinále odehráno...

Jak už název napovídá, dnes se začne bojovat o medaile. Včera svou pouť turnajem ukončily další čtyři týmy. A v nejednom případě to bylo překvapivě. Ve čtyřech zápasech nám padlo 13 branek, což je pěkný průměr 3,25 branky na zápas. Poměr střel na bránu a mimo byl 45:25. Žlutých karet bylo uděleno 12, v jednom případě dvakrát stejnému hráči, tím pádem následovala karta červená a vyloučení. Všechny čtyři zápasy byly vyprodané a vidělo je 480 tisíc diváků v ochozech stadionů. Hezké číslo. Pojďme na jednotlivá utkání...

ČTVRTFINÁLE

Anglie - Argentina 0:1
B: 20. Cejas Neri

Hned první čtvrtfinále a velké překvapení, protože doposud suverénní Anglie nestačila na Argentinu. Zápas byl statisticky vyrovnaný, Argentina ale oproti Anglii dokázala využít jednu ze svých šancí a díky jednobrankovému vítězství bude bojovat o medaile. Opět se potvrdilo, že ve skupině můžeš být sebelepší, ale o úspěchu rozhoduje čtvrtfinálový zápas. A Argentina se na něj připravila o chlup lépe.

Nizozemsko - Španělsko 0:5
B: 4. Góngora Eduardo, 6. Gamez Jacobo, 12. a 64. Arce Gonzalo, 55. Posada Gavriel

Demolice nizozemských tulipánů, které tak krásně vykvetly posledním zápasem ve skupině. O vítězi tohoto zápasu bylo jasno již po dvanácti minutách. To už byl totiž na ukazateli stav 0:3. A Španělsko pokračovalo dále a neustále ohrožovalo nizozemskou branku. Další dvě branky přidalo ve druhém poločase a v obraně bylo bezchybné. Výsledné skóre 0:5 je kruté, ale zasloužené.

Itálie - Skotsko 1:3
B: 66. Bovieri Ambrogio - 49. Macrae Ervin, 75. Enderby Ainsley, 90. Pagett Irvy

Skotské kilty si v tomto zápase poradily se Squadrou Azzurou. V zápase byly lepší, ale dlouho to vypadalo na remízu. Pak ale přišla 75.minuta, druhá žlutá karta pro italského hráče a zároveň rozdílová branka pro Skotsko. To nakonec v samotném konci zápasu přidalo třetí pojistku a potvrdilo tak svůj postup a účast v bojích o medaile.

Slovensko - Rusko 1:2
B: 64. Heteš Leopold - 11. Lvov Fedor, 73. Vyshinsky Slava

Poslední čtvrtfinále bylo také velmi útočně laděné. Rusko si v něm poradilo se Slovenskem. Zápas střídala jedna útočná akce za druhou. Rusko šlo brzy do vedení a to udrželo do konce poločasu. Ve druhém nejprve Slovensko vyrovnalo a o devět minut později to bylo opět Rusko, které šlo do vedení. To už do konce zápasu udrželo a postupuje do bojů o medaile.