Pátek 29.03.2024

Nový šampion znám, teď vládne Skotsko...

Dnešní poslední dva zápasy odtajnily tajenku letošního šampionátu. Známe nového šampiona, vicemistra, bronzového medailistu a také čtvrtý nejlepší tým. Tím je tedy vše zkompletováno a světový šampionát MIFA pro 62.sezónu už je historií... Pojďme si tedy udělat poslední rekapitulaci...

ZÁPAS O BRONZ

Španělsko - Rusko 0p:0
B: -

V malém finále se 120 tisíc fanoušků branky za celých devadesát minut nedočkalo. Utkání sice branky nenabídlo, ale na šance také skoupé nebylo. Španělsko mělo převahu, více střílelo, drželo míč, ale kýženou branku se mu nepovedlo vsítit. I díky vynikajícímu výkonu ruského brankáře. A protože ani Rusko svých pár šancí neproměnilo, došlo na los. V tom nakonec uspělo Španělsko (za výkon asi zaslouženě) a bere tak nakonec bronzové medaile.

FINÁLE

Argentina - Skotsko 0:4
B: 8. Enderby Ainsley, 10. Easton Iain, 49. Pagett Irvy, 61. McPhee Keir

Finálové utkání mělo překvapivě naprosto jednoznačný průběh. Skotsko v něm Argentinu naprosto přejelo. Po deseti minutách prvního poločasu Skotsko vedlo 2:0, po šestnácti minutách druhého poločasu byl stav už 4:0 pro Skotsko. Argentina se za celý první a nakonec i druhý poločas nedostala k jediné střele na branku nebo mimo. Skotský tým pracoval naprosto perfektně a zcela zaslouženě si dokráčel pro titul mistra světa. Argentina bere stříbro.

Máme tedy dohráno, ještě si představíme TOP 4 finálového dne:

B - Aparin Liev - RUS
O - Tennent Nigel - SCO
Z - Enderby Ainsley - SCO
Ú - McPhee Keir - SCO

Na posledních pár řádcích si představíme konečné pořadí týmů MIFA mistrovství světa 62. sezóny: