Čtvrtek 28.03.2024

Mistrovství světa odstartovalo...

Včera nám začalo další reprezentační klání TOP výběrů z jednotlivých zemí. Šampionát tentokráte hostí Skotsko. V osmi zápasech prvního kola základních skupin padlo dohromady 17 branek, což je průměr lehce nad 2 branky na zápas. Poměr střel na branku a mimo branku byl 76:51. Karet také nebylo málo, 23 žlutých, 3 červené (jedna přímo, dvě po dvou žlutých kartách). Pojďme na jednotlivé zápasy...

Skupina A

Skotsko - Portugalsko 0:1
B: 29. Dos Santos Candido

"Domácí" Skotsko přivítalo ve svém první zápase šampionátu Portugalsko. V zápase mělo více střel na branku, nicméně nedokázalo žádnou svou střelu protlačit za dobře chytajícího portugalského brankáře. Naopak Portugalsko z minima vytěžilo maximum, když v prvním poločase proměnilo jeden z rychlých protiútoků. Portugalsko tak bere tři body, Skotsko musí zabojovat v dalších zápasech.

Itálie - Švédsko 0:4
B: 22. Knudsen Kaj, 41. Dike Lars, 63. Sjöblom Jonas, 78. Ackerdin Kjell

Drtivá výhra, drtivá převaha a tři body pro Švédsko. Tak se dá charakterizovat druhé utkání skupiny A. Švédsko v něm přejelo Itálii. Po poločase 0:2 přišlo vyloučení na italské straně a ještě větší tlak ze strany Tre Kronor. Ten vyústil ještě ve dvě branky a Itálie byla v devadesáté minutě ráda, že tahle noční můra už končí.

Skupina B

Argentina - Polsko 0:0
B: -

Ve skupině B se spolu v prvním zápase utkali týmy Argentiny a Polska. Zápas byl velmi vyrovnaný, o čemž vypovídají i statistiky. Oba týmy si tak po devadesáti minutách rozdělily po bodu a další určitě budou chtít přidat v následujících zápasech.

Nizozemsko - Brazílie 0:2
B: 9. a 33. Duarte Augusto

Druhý zápas skupiny B mezi Nizozemskem a Brazílií už přinesl i branky. Nizozemsko v něm tahalo po celý zápas za kratší konec a zápas "blbec" zakončilo v devadesáté minutě vyloučením jednoho ze svých hráčů. Brazílie si zápas užila. Rychlé vedení, rychlá druhá branka a pak pohodové dohrání zápasu. Tři body tak jdou na konto kanárků.

Skupina C

Rusko - Francie 1:1
B: 71. Tischenko Vasiliy - 21. Chastagnol Albert

Ve skupině C na sebe v prvním zápase narazily týmy Ruska a Francie. Před zápasem se snesla vlna kritiky na francouzského manažera za nominaci. Nicméně zápas sám o sobě nebyl ze strany Francie vůbec špatný. Francie dlouho vedla, bod Rusko zachránilo devatenáct minut před koncem. Oba týmy si tak připisují po bodu.

Slovensko - Německo 2:0
B: 42. a 85. Kúdela Mikuláš

Skupina C si v druhém zápase připravila souboj Slovenska s Německem. Zápas jednoznačně vyzněl ve prospěch Slovenska. To bylo po celý zápas lepší, aktivnější a v obou poločasech také vsítilo po jedné brance. Výsledek 2:0 na konci zápasu tak nikoho nepřekvapil a Slovensko díky výbornému výkonu připisuje první tři body do tabulky.

Skupina D

Španělsko - ČR 1:1
B: 43. Damian Ramonet - 36. Jakubíček Radovan

Ve skupině D spolu svedly první souboj týmy Španělska a České republiky. Více šancí v zápase měl tým ČR, jinak bylo utkání relativně vyrovnané. V prvním poločase padly dvě branky, po jedné na obou stranách. Ve druhém už dominovaly obě obrany. Zápas tak nakonec skončil remízou a pro oba týmy to tak znamená zisk jednoho bodu.

Anglie - Turecko 2:2
B: 34. Cyrus Adam, 87. Angel Zak - 13. Boral Ali Cenk, 57. Samdan Cem

Druhý zápas skupiny D, to byl souboj Anglie a Turecka. V brankově bohatém zápase se nakonec body dělily, ikdyž to dlouho vypadalo, že si tři připíše Turecko. To bylo v zápase aktivnější, Anglie však na oba turecké góly dokázala odpovědět. Na ten druhý nakonec až tři minuty před koncem. A díky tomu ze zápasu nakonec vybojovala cenný bod.