deník MIFA

Pátek 29.03.2024

CENA: ZDARMA!

2.kolo MS odehráno...

Máme za sebou druhé kolo základních skupin probíhajícího MS. Ve včerejších zápasech si postup do další fáze turnaje zajistila Brazílie a na 99 % i Švédsko. Naopak šanci na postup již nemá Skotsko. Ostatní týmy jsou stále ve hře. Včera nám padlo dohromady 24 branek, což je pěkný průměr tří branek na zápas. Poměr střel na branku a mimo byl 83:34. Žlutých karet rozdali rozhodčí celkem 18. Pojďme k jednotlivým zápasům...

Skupina A

Švédsko - Skotsko 2:1
B: 47. a 77. Sjöblom Jonas - 73. z pen. Morris Euan

Zápas Švédska a Skotska byl statisticky hodně vyrovnaný, nakonec ho na svou stranu vybojovalo Švédsko díky vynikající střelecké úspěšnosti útočníka Sjöblom Jonas, který dvěma brankami ze tří střel dopomohl k zisku tří bodů a k prakticky zajištěnému postupu ze skupiny. Skotsko naopak o svojí šanci pomýšlet na postup přišlo.

Portugalsko - Itálie 1:4
B: 32. Renáto Nuno - 11. Chiaromonte Tommaso, 64. Nichetti Bernardo, 68. Strovegni Amerigo, 89. Alessi Riccardo

Výsledek druhého zápasu mezi Portugalskem a Itálií vypadá jednoznačně, ale zápas byl velmi vyrovnaný. Itálie ale dvakrát udeřila v rozmezí 64. a 68. minuty a díky tomu získala dostatečný náskok a klid do koncovky zápasu. V té pak čtvrtým gólem potvrdila zisk tří bodů a návrat do postupové hry. Portugalsko bude muset zabojovat v posledním zápase, pokud chce postoupit.

Skupina B

Brazílie - Argentina 1:0
B: 18. Marcos Fernandes

Brankově hubené utkání skupiny B mezi tradičními rivaly Brazílií a Argentinou nakonec rozhodla jediná branka, kterou vsítila Brazílie už v 18. minutě zápasu. Další průběh zápasu již byl jednoznačně v její režii, Argentinu prakticky do ničeho nepustila a pohodlně si dokráčela pro tři body a postup ze skupiny. Argentina bude mít poslední šanci dnes večer.

Polsko - Nizozemsko 0:1
B: 75. Keizer Thibaut

Druhé utkání skupiny B vyznělo nakonec překvapivě pro Nizozemsko. Překvapivě vzhledem k průběhu zápasu. V tom jasně dominovalo Polsko, ale bohužel se mu nepodařilo přetavit svou snahu v branku. A protože čtvrt hodinku před koncem se z brejku dokázalo prosadit Nizozemsko, tak nakonec berou tři body hráči Oranjes a na druhé postupové místo mají nejlepší výchozí pozici.

Skupina C

Německo - Rusko 5:4
B: 3., 36. a 74. Völler Rudi, 31. Matzenkopf Johann, 63. Woerns Leonhard - 23. a 84. Golikov Leonid, 18. Moldovan Aleksandr, 45. Simutenkov Dmitry

Parádní branková přestřelka se zrodila nakonec v zápase Německa a Ruska. Vývoj skóre 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3 a 5:4 hovoří jasně o tom, že to bylo drama do poslední minuty. Statisticky bylo lepší Německo, které mělo převahu po většinu zápasu. Rusové ale šikovně využívali své šance a díky tomu se dlouho drželi ve hře. Nakonec však o branku lepší bylo Německo, které si tak připisuje tři body a je zpět ve hře o postup. Rusko bude muset zvítězit v posledním zápase.

Francie - Slovensko 1:1
B: 65. Versois Georges - 54. Kúdela Mikuláš

Ve druhém utkání skupiny C už takové brankové hody nebyly. Oba týmy se nakonec rozešly smírně, rozdělily si body, ikdyž převahu mělo po celý zápas Slovensko. Bohužel nedokázalo vsítit více než jednu branku, na kterou Francie dokázala odpovědět. I přes to má Slovensko do závěrečného kola nejlepší výchozí pozici. Francie musí ještě zabojovat.

Skupina D

Turecko - Španělsko 0:0
B: -

Další remíza ve skupině D opět více zamotává boj o postupové příčky. Turecko v tomto zápase bojovalo se Španělskem a tentokráte za remízu musí být rádo. Španělsko bylo v zápase lepší, aktivnější, ale turecká obrana odolala po celých devadesát minut a tak se opět body dělily. V posledním kole budou muset oba týmy zabrat, pokud chtějí pomýšlet na postup.

ČR - Anglie 1:2
B: 32. Wiesner Rudolf - 38. Cyrus Adam, 73. Miller Fergus

V posledním zápase 2.kola základních skupin proti sobě nastoupily týmy ČR a Anglie. Po zápase se radovala ze zisku tří bodů Anglie, zápas výsledku ale neodpovídal. ČR v něm byla více vidět, nicméně dokázala opět proměnit pouze jedinou svou střelu. A vzhledem k tomu, že Anglie proměnila dvě, tak je jasné, proč nakonec ze zápasu nemá ani bod. Před posledním kolem je tak situace ve skupině velmi zamotaná a postoupit mohou ještě všechny týmy.