Pátek 29.03.2024

Play-off rozehráno, známe semifinalisty...

Včerejšími čtyřmi zápasy čtvrtfinále se šampionát přehoupl do své druhé a závěrečné poloviny. Docela to utíká. Včera padlo ve čtyřech zápasech 10 branek, poměr střel na branku a mimo byl 33:32 a žlutých karet bylo uděleno 14. Pojďme na jednotlivá utkání...

ČTVRTFINÁLE

Portugalsko - Anglie 2:1
B: 49. Renáto Nuno, 67. Patacas Henrique - 64. Breacker Jayden

První zápas byl soubojem vítěze skupiny A, Portugalska a druhého týmu skupiny D, Anglie. Utkání bylo vyrovnané, možná mírnou převahu měla Anglie, ale do vedení se dostalo po pauze Portugalsko. Anglie šla za vyrovnáním, to se jí také po patnácti minutách od první branky povedlo. Takže 1:1, ale pouze na tři minuty, poté se podruhé prosadilo Portugalsko. Anglie byla druhou brankou zaskočena a nedokázala na ní adekvátně odpovědět. Její pouť šampionátem tak končí ve čtvrtfinále, do semifinále se podívá Portugalsko.

Brazílie - Francie 1p:1
B: 38. Marcos Fernandes - 34. Lestonnac Philippe

V druhém čtvrtfinále se spolu utkal vítěz skupiny B, Brazílie a druhý tým skupiny C, Francie. V tomto zápase byla, nejen z mého pohledu, jasný favoritem Brazílie, která zatím na turnaji neztratila ani bod, vstřelila sedm branek a pouze jednou inkasovala. Oproti tomu Francie, před turnajem kritizovaná a podceňovaná, se postupem ze skupiny stala černým koněm turnaje. Samotný zápas nakonec papírové předpoklady nenaplnil, za kratší konec povětšinu zápasu tahala Brazílie. Francie více střílela, držela míč a šla také do vedení. Na úvodní branku ale kanárci brzy odpověděli a do šaten se tak šlo za stavu 1:1. Po změně stran už to byl spíše souboj obran, které dominovaly. A tak zápas skončil remízou v základní hrací době a na řadu musel přijít ten nepopulární los... No a ten přisoudil postup Brazílii. Ta si zahraje dnes večer semifinále. Francie na turnaji končí, ale za předvedené výkony určitě zaslouží respekt.

Slovensko - Argentina 0:2
B: 38. Crosa Ignacio, 48. Cambiasso Walter

Třetí zápas proti sobě svedl vítěze skupiny C, Slovensko a druhý tým skupiny B, Argentinu. Vyrovnaný zápas rozhodla Argentina ve svůj prospěch první brankou ke konci prvního poločasu a druhou brankou na začátku toho druhého. Slovensko se sice snažilo o kontaktní branku, ale obrana Argentiny pracovala bezchybně a nedovolila za celý zápas více než dvě přímé střely na svého brankáře. Ten si navíc s oběma hravě poradil. A tak se třetím semifinalistou stala Argentina po vítězství 2:0. Slovensko tak díky první prohře na turnaji končí.

Španělsko - Švédsko 2:1
B: 59. Ceballos Blasco, 89. Arriaga Tomás - 64. Sjöblom Jonas

V posledním čtvrtfinále na sebe narazily týmy Španělska, vítěze skupiny D a Švédska, druhého týmu skupiny A. Zvláštní příchuť toto utkání mělo pro španělského manažera, který doposud v reprezentační kariéře vedl pouze Švédsko a nikdy se mu s ním nepovedlo projít do play-off. K samotnému utkání, zápas byl opět velmi vyrovnaný, bylo vidět, že se týmy soustředí především na to neudělat chybu. Branky nakonec padly až ve druhém poločase. Nejprve se jako první prosadilo Španělsko. O pět minut později bylo srovnáno. Pak to dlouho vypadalo, že na řadu přijde podruhé los. Ten ale odmítlo Španělsko brankou v předposlední minutě normální hrací doby a zápas si již do konce pohlídalo. Španělsko tak doplnilo trojlístek Portugalsko, Brazílie a Argentina v semifinále a dnes si to rozdají o medaile. Švédsko bohužel končí.

Souhrn z čtvrtfinálových utkání máme za sebou. Dnes večer nás čeká semifinále. Nalosováno je takto:

Portugalsko - Brazílie
Argentina - Španělsko

Jak už je zvykem, TOP 11 pro play-off nahrazuje TOP 4, tady je ta čtvrtfinálová...

B - Camozzato Émerson (BRA)
O - Demichelis Roberto (ARG)
Z - Renáto Nuno (POR)
Ú - Patacas Henrique (POR)

A ještě konečné umístění týmů, které vypadly ve čtvrtfinále...

5. Švédsko
6. Francie
7. Slovensko
8. Anglie

Dnes večer nás tedy čeká 1.fáze bojů o medaile. Nezapomeňte tedy zápasy sledovat a zítra se budu těšit se souhrnem toho nejdůležitějšího opět na viděnou :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 18.02.2017pocet shlednuti Shlédnuto: 1259x