Pátek 29.03.2024

Novým světovým šampionem je Brazílie...

Včerejší večer přinesl poslední dva zápasy šampionátu. Rozdělovaly se tři sady medailí a ty nakonec putují do Brazílie, Argentiny a Španělska. Bez cenného kovu, ale určitě ne neúspěšné, se domu vrací Portugalsko. Večer jsme se dočkali šesti branek, střely na branku a mimo byly v poměru 19:18 a žlutých karet bylo uděleno šest. Pojďme si oba medailové zápasy přiblížit...

FINÁLE

Brazílie - Argentina 2:1
B: 24. Cesar Francisco, 26. Taddei Alonso - 64. Cambiasso Walter

Boj o nejvyšší příčku a titul měl ryze jihoamerický nádech. Utkali se tradiční rivalové a zápas to byl velmi zajímavý. Brazílie na turnaji zatím ztratila pouze ve čtvrtfinále s Francíí, kdy jí postup musel přiřknout až los. Jinak byla stoprocentní. Argentina ztratila také za remízu, ale ve skupině s Polskem a pak také všechny body přenechala ve skupině Brazílii po prohře 0:1. Finálový zápas nebyl tak jednoznačný, jako zápas ve skupině. Argentina se poučila a byla aktivní. Brazílie sice více držela míč, ale jinak se jí Argentina skoro vyrovnala. Zápas nakonec rozhodla rychlá dvouminutovka v rozmezí 24. a 26. minuty, kdy se Brazílie dvakrát prosadila. Vedení udržela do poločasu. Ve druhém sice Argentina snížila, ale Brazílie si již vítězství nenechala vzít a dokráčela si pro historický titul. Argentina byla ve finále důstojným soupeřem a ikdyž to není stupínek nejvyšší, druhé místo a stříbrné medaile se také počítají.

ZÁPAS O BRONZ

Portugalsko - Španělsko 1:2
B: 23. Dos Santos Candido - 57. Mafaraxas Eduardo, 83. Arriaga Tomás

Zápas o bronz neboli zápas dvou neúspěšných proti sobě svedl týmy z pyrenejského poloostrova a také tradiční evropské fotbalové velmoci, Portugalsko a Španělsko. Zápas samotný vyzněl statisticky i výsledkově pro Španělsko, které tak navázalo na loňský bronzový úspěch. Portugalsko mělo v zápase lepší první poločas a zaslouženě šlo do vedení. Po změně stran ale Španělsko zaplo na vyšší rychlostní stupeň a postupně převzalo v zápase iniciativu. Vyrovnat se mu povedlo po dvanácti minutách druhého poločasu a vítěznou branku přidalo sedm minut před koncem základní hrací doby. Portugalsko sice nějaké šance mělo, ale odpovědět brankově už nedokázalo. Španělsko tak získává bronzové medaile a Portugalsko si připisuje čtvrté, bramborové, umístění.

Poslední reportáž je u konce, ještě přidáme TOP 4 finálových bojů a celkové umístění všech týmů na šampionátu. TOP 4 vypadá takto...