deník MIFA

Pondělí 24.06.2019

CENA: ZDARMA!


Novým světovým šampionem je Brazílie...

Včerejší večer přinesl poslední dva zápasy šampionátu. Rozdělovaly se tři sady medailí a ty nakonec putují do Brazílie, Argentiny a Španělska. Bez cenného kovu, ale určitě ne neúspěšné, se domu vrací Portugalsko. Večer jsme se dočkali šesti branek, střely na branku a mimo byly v poměru 19:18 a žlutých karet bylo uděleno šest. Pojďme si oba medailové zápasy přiblížit...

FINÁLE


Brazílie - Argentina 2:1
B: 24. Cesar Francisco, 26. Taddei Alonso - 64. Cambiasso Walter

Boj o nejvyšší příčku a titul měl ryze jihoamerický nádech. Utkali se tradiční rivalové a zápas to byl velmi zajímavý. Brazílie na turnaji zatím ztratila pouze ve čtvrtfinále s Francíí, kdy jí postup musel přiřknout až los. Jinak byla stoprocentní. Argentina ztratila také za remízu, ale ve skupině s Polskem a pak také všechny body přenechala ve skupině Brazílii po prohře 0:1. Finálový zápas nebyl tak jednoznačný, jako zápas ve skupině. Argentina se poučila a byla aktivní. Brazílie sice více držela míč, ale jinak se jí Argentina skoro vyrovnala. Zápas nakonec rozhodla rychlá dvouminutovka v rozmezí 24. a 26. minuty, kdy se Brazílie dvakrát prosadila. Vedení udržela do poločasu. Ve druhém sice Argentina snížila, ale Brazílie si již vítězství nenechala vzít a dokráčela si pro historický titul. Argentina byla ve finále důstojným soupeřem a ikdyž to není stupínek nejvyšší, druhé místo a stříbrné medaile se také počítají.


ZÁPAS O BRONZ


Portugalsko - Španělsko 1:2
B: 23. Dos Santos Candido - 57. Mafaraxas Eduardo, 83. Arriaga Tomás

Zápas o bronz neboli zápas dvou neúspěšných proti sobě svedl týmy z pyrenejského poloostrova a také tradiční evropské fotbalové velmoci, Portugalsko a Španělsko. Zápas samotný vyzněl statisticky i výsledkově pro Španělsko, které tak navázalo na loňský bronzový úspěch. Portugalsko mělo v zápase lepší první poločas a zaslouženě šlo do vedení. Po změně stran ale Španělsko zaplo na vyšší rychlostní stupeň a postupně převzalo v zápase iniciativu. Vyrovnat se mu povedlo po dvanácti minutách druhého poločasu a vítěznou branku přidalo sedm minut před koncem základní hrací doby. Portugalsko sice nějaké šance mělo, ale odpovědět brankově už nedokázalo. Španělsko tak získává bronzové medaile a Portugalsko si připisuje čtvrté, bramborové, umístění.


Poslední reportáž je u konce, ještě přidáme TOP 4 finálových bojů a celkové umístění všech týmů na šampionátu. TOP 4 vypadá takto...

B - Camozzato Émerson (BRA)
O - Crespo Joaquín (ESP)
Z - Ceballos Blasco (ESP)
Ú - Dos Santos Candido (POR)


A na závěr konečné pořadí MS:

1. Brazílie
2. Argentina
3. Španělsko
4. Portugalsko
5. Švédsko
6. Francie
7. Slovensko
8. Anglie
9. Česká republika
10. Itálie
11. Německo
12. Nizozemsko
13. Rusko
14. Turecko
15. Skotsko
16. Polsko


Tak a to už je opravdu vše, děkuji za pozornost, přeji všem hodně úspěchu v nadcházející sezóně a u příštího MS třeba zase na viděnou. :)

autor Autor: Alexi Lalasdatum 20.02.2017pocet shlednuti Shlédnuto: 791x


 

Diskuze

Alexi LalasDíky 21/2/17
Alexi LalasDíky 21/2/17
brnolipridavam sa s podakovanim za (opat) dobru pracu, fajnove suhrny, aj ked teraz tolko...21/2/17
GurmánDíky za reportáže, bylo to fajn čtení21/2/17
Počet příspěvků: 4
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz